Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Ravenik

Strony: [1]
1
Kolejne podejście i tym razem działa dobrze:

find . -type f -print0 | xargs -0 du -m  | sort -n -r -k 1 | cut -f 2  | head -n 20 | while read line; do du -h "$line";  done

2
Inne podejście:
find . -type f -size +100M -exec du -m  {} ';' | sort -n -r -k 1 | head -n 20
Powyższe nie wypluwa błędów, ale muszę się ograniczać do plików powyżej 100MB, bo ta metoda jest z 200 razy wolniejsza niż ta z pierwszego postu - jeśli zapuszcza się ją dla wszystkich plików czyli:
 find . -type f -exec du -m  {} ';' | sort -n -r -k 1 | head -n 20
Jeśli ktoś ma pomysł jak naprawić polecenie z pierwszego postu to prośba o odpowiedź

3
Wymyśliłem że chcę znaleźć w pewnym katalogu (i podkatalogach) największe pliki na serwerze NAS Austor (potem je będę kasował). Takie polecenie działa:
find . -type f -print0 | xargs -0 du -m "{}" | sort -n -r -k 1 | head -n 20
Chcę to wpisać do skryptu. Jednak w wyniku tego polecenia dostaję przed listą plików jak niżej:

du: {}: No such file or directory
(...)
du: {}: No such file or directory
56320   ./Msi-Ge75-NVME-1/C-root/!!!!!!Main-Storage/!!!!!WAŻNE-SCH/wazneschn.tc
30437   ./Evo-2T/D-root/!Malinowo/max2play/210115 Obraz m2p PI4-8GB, pilot ok, Kodi mrozi, przed update-upgrade/kingston-64G.img
(...)

Pytanie: jak elegancko zmodyfikować ww. polecenie abym nie dostawał w jego wyniku na początku: "du: {}: No such file or directory" powtórzonego ileś razy? Ja prawdę mówiąc nie wiem jak to zrobić ani elegancko ani nieelegancko. Przez nielegancko rozumiem: przekierowując błędy do /dev/null itp. Prośba o pomoc.

4
Dziękuję za podpowiedzi, faktycznie po zmianie "quiet splash" na "nomodeset" Ubuntu wydaje się ładować i działać bezproblemowo w trybie "live". Dzisiaj będę próbował je zainstalować na dysk i wgrać stery nvidii.

5
Debian / Problemy, chyba z rozpoznawaniem sprzętu w Debian
« dnia: 2020-04-29, 02:11:01 »
Mam pytanie czy Debiana można uruchomić na laptopie: MSI GP75 10SEK? Ma on i7 10750h (Comet Lake), Chipset Intel HM470 (Comet Lake PCH-H), i oprócz zintegrowanej karty graficznej jest też dedykowana: nVidia RTX 2060, ekran Full HD. Wifi Intel Wifi 6 AX201 + Ethernet. Sprzęt mam od tygodnia i na razie działa bezawaryjnie pod Windows 10, natomiast jeśli chodzi o Linux to są problemy.

Jak dotąd spróbowałem:
- Debian Live: (debian-live-10.3.0-amd64-cinnamon+nonfree) z USB i nie chciał pójść przy ustawieniu w BIOS: UEFI CSM tylko musiałem dać "Legacy" w BIOSie (ale wtedy Windows mi się nie chce załadować).

Debian Live  po załadowaniu poinformował "Running in software rendering mode" i że będzie do video używał CPU (nie wiem czy chodziło mu o filmy video czy video w sensie wszystko co jest wyświetlane w tym 3D). Poza tym podczas ładowania poinformował że nie rozpoznaje chipsetu.
Kernel w/g menu ładowania: 4.19.0-8-amd64

- Ubuntu: ubuntu-20.04-desktop-amd64.iso, zawiesza się po naciśnięciu myszą na "Wypróbuj/testuj"

Prawdę mówiąc wolałbym Debiana niż Ubuntu. Czy można liczyć że będzie lepiej działał z moim sprzętem w bliskiej przyszłości? Chciałbym zainstalować na dysku, ale skoro Live ma problemy to nie wiem czy jest sens instalować. Jak najbardziej chcę aby działało video z akceleracją oraz 3D z akceleracją.
Nie potrafiłem znaleźć obrazu bieżącego (nie "stabilnego") do wgrania na USB/pendrive.

Nie jestem na bieżąco z Linuxami, może ktoś coś więcej doradzi.

Strony: [1]