Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - joanna

Strony: [1]
1
Przeglądarki internetowe / Search redirecting
« dnia: 2022-01-07, 12:52:32 »
Witajcie.

Dziś mi się pojawiło w przeglądarce searchredirecting.com. Mianowicie gdy korzystam z "okna adresu" jako wyszukiwarki (mam ustawiony google) to widzę przez sekundę, że to mi idzie przez wspomniany searchredirecting.com. Ostatecznie wyniki pokazuje w google (większość). Zauważyłam to tylko dlatego że najpierw nagle zaczął pokazywać wyniki w bing, mimo że default było cały czas na google. Ale zmieniłam default na bing i potem spowrotem na google i teraz mam wyniki w google (choć co jeszcze dziwniejsze - nie wszystkie, od czasu do czasu coś w bing pokazuje). Ewidentnie coś jest zainstalowane. Nie tylko widzę przez tę sekundę że idzie przez ten redirecting ale także nie ma "podpowiadania przez google" co może szukam.

Nigdy czegoś takiego na linux nie miałam. Znam to tylko z windows-ów. Do tego się wtedy używałam programów do malware. Co mogę zrobić?

Mam Ubuntu 20.4, updatowane. (Próbowałam oczywiście też restartu komputera) Problem mam tylko na default przeglądarce Brave. Nie ma tego na Chrome czy Firefox. Sprawdziłam Brave pod kątem dodatków ale nic się nie pojawiło.

Ewent. zdarzenia które mogły to spowodować, bo nastąpiły akurat tuż przed pojawieniem się problemu to update albo instalacja ProtonVPN. Niezależnie co to wywołało - jak to usunąć??

PS nie wiem czy to jakaś informacja ale ostatnie dwa wyniki w przekierowanym bingu kończyły się z: form=aflb02&pc=aflb Nic nie potrafię wygooglować z tego ale może wam to coś mówi.
PPS Odinstalowanie ProtonVPN nie mogło.

2
Multimedia / kdenlive nie chce się uruchomić
« dnia: 2021-10-28, 11:04:19 »
Hej.
Na nowo zainstalowanym Ubuntu (Kubuntu) mam problem z Kdenlive. Po raz pierwszy właśnie miałam uruchomić i mam komunikat: "The default profile of Kdenlive is not set or invalid, press OK to set it to a correct value" ale jaki profil (ustawienia) bym nie wybrała w oknie pop-up to wyrzuca błąd i nie chce się uruchomić. Jak wybieram "Anuluj" (bez podawania profilu) to mam komunikat "The given profie is invalid. We default to the profile "dv_pal"....." ale programu nadal nie mogę uruchomić.

W katalogu gdzie chyba powinny być jakieś pliki profilu (/.kde/share/apps/kdenlive/profiles/) mam pusto.

Nie potrafię znaleźć co to za problem ani jak to próbować rozwiązać. Reinstalacja nie pomaga.

3
Jak w temacie, zniknęła mi ikona (w System Tray). Zniknęła mi też opcja Connetions (w polskiej wersji to pewnie Połączenia - od lat używam angielskich dystrybucji więc już nie pamiętam) w System Settings. W ustawieniach Network mam więc tylko opcje Settings i Bluetooth. Co ważne Internet mam. [Jeśli coś jeszcze zniknęło - to w tej chwili nie jestem tego świadoma]

Co się mogło stać? Podejrzewam że odinstalowując zbędne packages przez pomyłkę coś niechcący usunąłam. Absurdalne mi się wydaje, ale to jedyne mi co do głowy przychodzi. A tak się składa, że właśnie po ponownym uruchomieniu komputera po tych "czystkach" zniknęły mi te ustawienia.

Mam Ubuntu (Kubuntu) 20.04.

Oczywiście próbowałam znaleźć rozwiązanie. Ale to co odważyłam się spróbować nie pomogło.

PS Linuxa używam od kilkunastu lat, ale de facto jestem tylko użytknownikiem (nie programistą). Jeśli miałam z czymś problem lub czegoś potrzebowałam dodatkowego zawsze prędzej czy później znajdywałam informację w Internecie. Z góry więc przepraszam jeśli będzie wychodzić ze mnie ignorancja ;-)

Strony: [1]