Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - KarolPrv0

Strony: [1]
1
Sieć / Odp: Uruchamianie skryptu po podlaczeniu do sieci
« dnia: 2023-01-05, 16:24:13 »
Rozwiazanie mojego problemu bylo bardzo proste. Trzeba bylo zainstalowac pakiet ifupdown i do folderu /etc/network/if-up.d wrzucic plik ze skryptem jaki chcemy wykonac po podlaczeniu do sieci (plik bez kropek w nazwie), i gotowe.

2
Sieć / Odp: Uruchamianie skryptu po podlaczeniu do sieci
« dnia: 2023-01-04, 16:52:55 »
Wiem jak dziala DDNS i mam w routerze mozliwosc ustawienia tego, ale nie jest mi to do niczego potrzebne, bo nie jest to serwer do ktorego maja zagladac jacys obcy ludzie, lecz tylko i wylącznie ja i moze pare osob, od czasu do czasu, wiec potrzebuje tylko wykryc gdy komputer podlaczy sie do sieci. Mozna zrobic CRONA który bedzie sprawdzal co jakis czas czy ip publiczne sie nie zmienilo, ale to troche obejscie problemu, a nie jego rozwiazanie.

3
Witam. Jak w temacie. Potrzebuje po podłączeniu do sieci urochmic jakis tam skrypt .py lub .php. Postawilem sobie serwer apache i chce miec dostep do niego z sieci ale ze po restarcie routera adres sie zmienia, to potrzebuje wyslac nowy adres ip na email. Jak to ugryzc?

Strony: [1]