Nowe posty

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Sieć / Asus X550LC Brak Wifi po zaintsalowaniu Linux Mint 21.1 Cinamoon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez oker dnia Wczoraj o 21:31:22 »
Internet działa jedynie z Ethernetu.
Sterowniki zaktualizwane. Ktoś jakiś pomysł jak naprawić problem?

lshw -C network
*-network                 
       description: Ethernet interface
       product: RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
       vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
       physical id: 0.1
       bus info: pci@0000:02:00.1

iwconfig
lo        no wireless extensions.

enp2s0f1  no wireless extensions.

2
Sieć / bezpieczny dostęp komputerów WIN do samby
« Ostatnia wiadomość wysłana przez emkg dnia Wczoraj o 21:22:50 »
Dzień dobry,
potrzebuję udostępnić pliki grupie osób pracujących na win10. W sieci jest serwer dla bazy danych raksa oraz dodatkowa maszyna (ubuntu) udostępniająca pliki. Jeden z zasobów jet udostępniony tylko do odczytu, drugi zasób musi mieć możliwość modyfikacji plików. W jaki prosty sposób uniemożiiwić dopisanie kolejnych plików (dostępna tylko modyfikacja) ew czy jest możliwe przycięcie aby dało się zapisać tylko pliki o określonych rozszerzeniach np .xls, .doc. pdf. - i żadnych innych ?
3
*Ubuntu / Odp: Dell vostro 3510 brak rozdzielczości 2560x1080
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lordraven dnia Wczoraj o 12:18:13 »
Ciekawe co piszesz o 11ce, bo dokumentacja techniczna Della do tego modelu jasno pisze, że gniazdo HDMI jest ograniczone do 1920x1080.
The HDMI port on this system is limited to 1920X1080 at 60 Hz according to the system documentation, which is here:

https://www.dell.com/support/home/en-hk/product-support/product/vostro-15-3510-laptop/docs

Dla tego też się zdziwiłem że win chodzi bez problemu i mam małą nadzieję że uda się odpalić też Ubuntu na 2560x1080 pomimo tego ograniczenia

Bo niema jakieś fakera czy jakiegoś programu którym udało by się to zrobić ? Ewentualnie jakaś przejściówka czy coś
Ewentualnie jakoś ustawić to 1920x1080 na środku ekranu + jakby się dało rozciągnąć bardziej
4
*Ubuntu / Odp: Dell vostro 3510 brak rozdzielczości 2560x1080
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Paweł Kraszewski dnia Wczoraj o 07:56:47 »
Ciekawe co piszesz o 11ce, bo dokumentacja techniczna Della do tego modelu jasno pisze, że gniazdo HDMI jest ograniczone do 1920x1080.
The HDMI port on this system is limited to 1920X1080 at 60 Hz according to the system documentation, which is here:

https://www.dell.com/support/home/en-hk/product-support/product/vostro-15-3510-laptop/docs
5
*Ubuntu / Dell vostro 3510 brak rozdzielczości 2560x1080
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lordraven dnia 2023-01-27, 18:06:45 »
Witam,
Mam problem nie mogę wybrać większej rozdzielczości niż 1920x1080 na monitorze zewnętrznym 34` (HDMI), Ubuntu 22.04
Próbowałem wie rozwiązać z google ale nic nie pomaga :/
Próbowałem dodać rozdzielność przez xrandr, dodaje się ale po wybraniu przeskakuje na 1920. Xorg i wayland to samo

Co dziwne na win11 pro niema żadnego problemu chodzi ładnie na 2560x1080 60hz, męczę się już 2 tydzień z tym

Ma ktoś jakiś pomysł co by mogło pomóc ? muszę mieć system na debianie do pracy, laptop za prawie 5k a nie daje rady :/

Dzięki za wszelką pomoc lub pomysł co zrobić

6
Instalacja / Odp: Problem z partycjonowaniem dysku z openmediavault
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pavbaranov dnia 2023-01-25, 20:37:16 »
Chyba musisz nam powiedzieć co robiłeś, co poprzedziło tę informację, albowiem z samego jej brzmienia jestem w stanie powiedzieć Ci dokładnie tak samo, jak brzmi ten komunikat (oprócz tego, że wygląda to tak, jakbyś chciał dokonać partycji/instalacji tego linuksa na tym nośniku, z którego instalujesz).
7
Instalacja / Problem z partycjonowaniem dysku z openmediavault
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mksussi125 dnia 2023-01-25, 17:41:48 »
Witam, mam problem z instalacją oprogramowania openmediavault na pendrive(na dysku ssd również próbowałem i ten sam efekt). Oprogramowanie próbuje podzielić dysk na partycje, ale wyskakuje komunikat podany w załączniku. Robię to na starym laptopie 32bit (na 64bit to samo). Dodam, że jestem początkujący w linuxie.
8
Konfiguracja / Odp: Zmienne php w virtual host
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mariuszad dnia 2023-01-25, 09:21:13 »
echhh... znalazłem

cat /etc/php-fpm.d/www.conf

....
;php_admin_value[sendmail_path] = /usr/sbin/sendmail -t -i -f www@my.domain.com
;php_flag[display_errors] = off
php_admin_value[error_log] = /var/log/php-fpm/www-error.log
php_admin_flag[log_errors] = on
php_admin_flag[output_buffering] = off
php_admin_flag[intl] = on
;php_admin_value[memory_limit] = 128M
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mariuszad dnia 2023-01-25, 09:16:27 »
Dziękuję za podpowiedź. Ale w Centos9 jest już php-fpm z tego co czytam. Próbowałem wyłączyć w php.ini powyższe opcje ale bez skutku. Czy to możliwe że php-fpm ma własną konfigurację ustawień dla konkretnego vhosta?
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dnia 2023-01-24, 14:04:07 »
Jeśli php jest obsługiwane przez FastCGI a nie mod_php, to https://www.php.net/manual/en/configuration.file.per-user.php ,
czyli zmiany w pliku .user.ini w katalogu joomli. Jeśli nie przez FastCGI, to nie mam pomysłu.
Strony: [1] 2 3 ... 10