Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pavbaranov

Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 59
556
@Robert75 - Zwróć uwagę - to GNOME3. Tu nic nie jest konfiguracyjnie łatwe :)

557
Nie pytaj - wypróbuj i używaj. Twoje pytanie jest o prywatne czyjeś preferencje. Bez sensu. Jeden woli X, inny Y. Nigdy nie będę entuzjastą VW, ale z przyjemnością poprowadzę Alfę. Coś to znaczy? Nic!

558
Konfiguracja / Odp: Jądro Systemu
« dnia: 2019-07-07, 01:05:25 »
Skąd pobrać starsze wersjie Linuxa .... Dystrybucje .....
Podasz Jakieś Bezpieczne strony ??
Starsze??? Raczej chyba nowsze. Kernel w Debian 9 jest zbyt stary jak na Ryzena.
Zawsze pobieraj ISO z oficjalnego źródła (strony domowej dystrybucji). Jest całkiem spora ilość dystrybucji z kernelem, który wspierać winien Ryzen. Ba, nawet jeśli chcesz się katować Debianem, to w Debian 10 jest "już" 4.19 (choć i tak w zamierzchłej wersji).
Pierwsze, to ustal sobie np. jakie DE chcesz, bo np. OpenMandriva, która całkiem niezła chyba na początek ma jedynie DE oparte o Qt5 (KDE/Plasma, LXQt, Lumina). OpenSUSE Leap ma niestety kernel też w starszej wersji (przynajmniej w ISO), ale Tumbleweed już ok. Fedora 30 też. Cała seria *buntu 19.04 ma 5.0 (które jest już EOL i jeśli masz zaufanie do Canonicala, to możesz wierzyć, że ten kernel nadal jest tam prawidłowo wspierany).
To tak z w miarę mainstreamowych dystrybucji...

559
Inne / Odp: Marawaita / Flat Remix - jak zainstalować?
« dnia: 2019-07-06, 16:49:56 »
Jeśli pamiętam, to ~/.icons było wykorzystywane m.in. w czasach Gtk+2. Obecnie winno być w ~/.local/share/icons/. To jest bodaj zgodne z XDG i tam współczesne DE winny poszukiwać plików ikon instalowanych lokalnie.

560
Inne / Odp: Marawaita / Flat Remix - jak zainstalować?
« dnia: 2019-07-06, 12:09:30 »
Jeśli to komputer dla jednego użytkownika i z jednym DE, w którym mają być te ikony, to nie do /usr/share/icons/, a do ~/.local/share/icons/. Oczywiście potem trzeba je wybrać w jakimś narzędziu do tuningu środowiska, o ile takie jest dostępne, a jeśli nie - ręcznie dodać do... no właśnie, do jakiegoś pliku, ale brak informacji uniemożliwia określenie jakiego.

561
Konfiguracja / Odp: Jądro Systemu
« dnia: 2019-07-06, 11:31:01 »
Za nowy CPU jak na kernel 4.9.x (to pierwsze z brzegu). Ryzen = kernel minimum 4.19 (ale jeszcze lepiej winno być na 5.1 czy nadchodzącym 5.2). Innymi słowy = Debian 9 nie na ten notebook.
PS: Nie wiem, czy ten błąd jest wywołany akurat niedostosowaniem kernela do CPU, ale na pewno nie ten kernel dla tego CPU (a w zasadzie to pewnie APU, a tu tym bardziej).

562
Obuduj sobie jakiś WM typu OpenBox lub znajdź jakieś distro, które to oferuje OTB. Tak się to robi w Fedorze: https://fedoramagazine.org/openbox-fedora/ (nie wiem, czy jest jakaś oparta o nią wersja z OB). Można tu dodać dowolny panel (np. Tint2) i konfigurować do woli.

563
Inne / Odp: Marawaita / Flat Remix - jak zainstalować?
« dnia: 2019-07-06, 07:57:34 »
Chcąc uzyskać odpowiedź - powiedz nam cokolwiek. Jaki linux? Jakie środowisko? Skąd te paczki ikon chcesz pobrać/instalować?
Nie znam zestawu ikon o nazwie "marawaita". Jest "marwaita", ale czy o to Ci chodzi - nie wiem.
Ogólnie:
1. Natrualną formą instalacji czegokolwiek w linuksie jest korzystanie z repozytoriów.
2. Niektóre zestawy ikon, które można znaleźć tu i ówdzie na różnych stronach internetowych są dla określonych środowisk, a zatem instalacja ich w innym środowisku może powodować problemy. Zwróć też uwagę, by zestaw ikon był nie tylko dla danego środowiska, ale również dla określonej jego minimalnej wersji (niekiedy taka informacja jest).
3. Niektóre zestawy ikon tworzonych niezależnie nie zawierają całego zestawu ikon niezbędnych danemu środowisku lub nie obejmuje ikon dla najpopularniejszych aplikacji, stąd instalacja takiego zestawu powoduje, że niektórych ikon po prostu brak.
4. Chcąc instalować niezależny zestaw ikon dobrze jest mocno wczytać się w ewentualne komentarze o nim (o ile są), bowiem przedstawią ewentualne problemy.
5. Istnieje niezbyt wielka, ale jednak, ilość wadliwie stworzonych ikon, co skutkuje np. bardzo dużym zużyciem zasobów komputera, który usiłuje wyświetlić coś, czego po prostu nie ma (spotkałem to w KDE z jednym z zestawów z Githuba).
6. Dopóki nie nauczysz się jako tako obchodzić z linuksem najlepiej jest korzystać z wystroju domyślnego, a jeśli bardzo on Cię denerwuje, to wykorzystać zestawy wystrojów (w tym ikon), które są dostępne w repozytorium danej dystrybucji (jeśli takie są).

564
Cóż... telemetria Ci nie odpowiada w FF? Zobacz sobie zatem co i gdzie puszcza Opera :)
Jeśli FF nie przepuścił jakiejś stronki, to po prostu dobrze zrobił. Możesz zdecydować się, by ją mimo to oglądnąć, ale wówczas sama decydujesz o dopuszczeniu na swój komputer czegoś, co jest zgłoszone jako podejrzane (co najmniej).

565
Inne / Odp: MacOS vs Linux
« dnia: 2019-07-02, 14:25:07 »
Jeśli masz tam również AMD Vega, to warto "zainwestować" w nowszy kernel niż ten, który jest w Mint 19, bowiem wówczas będziesz mieć pełną obsługę grafiki w GPU, a nie w... CPU. Kerneli takich moc, od Ubuntu mainline, poprzez np. liquorix (wprawdzie dla Debiana tworzony, ale o ile wiem sprawdza się). I oczywiście przejść na sterownik amdgpu.

566
Inne / Odp: serwer wydruku
« dnia: 2019-06-04, 13:57:58 »
CUPS?

567
Inne / Odp: przygotowanie zeskanowanego pdf do OCR
« dnia: 2019-05-21, 20:52:53 »
Tylko przydałaby się jeszcze podpowiedź jakich ustawień i wartości dla obrazu użyć. Kompletnie się nie znam na pracy z obrazem.
Może ktoś już wykonywał podobne zadanie i ma doświadczenie.
Powiem tak. Doświadczenie - niewielkie - mam. Jako OCR używałem tesseract bo to jedyne, obecnie działające narzędzie typu OCR, które oferuje jakieś wsparcie dla j.pol. Nakładka graficzna - dla łatwej obsługi tego silnika - gImageReader. Jak do tej pory sama jakość poprawnie zeskanowanego (albo po prostu w formie graficznego pliku) tekstu nie była problemem.
Zatem - sugerowałbym wpierw wypróbować, a dopiero potem martwić się, gdy coś nie będzie działać poprawnie.

568
Inne / Odp: przygotowanie zeskanowanego pdf do OCR
« dnia: 2019-05-21, 18:06:04 »
Zanim się zaczniesz bawić - po prostu wrzuć i sprawdź co rozpozna, bowiem tego typu rzeczy (kontrast, czerń itp.) będą miały być może znaczenie, ale wyłącznie przy tekstach, gdzie praktycznie jest "szare na szarym" :)
Chcesz mieć lepszy skan dla OCR, to - wg mnie - pobaw się przy samym skanowaniu (jeśli możesz), tak by wyszedł on lepszy.

Niemniej jednak zerknij na tę podpowiedź: https://softwarerecs.stackexchange.com/questions/20865/tool-to-sharpen-contrast-a-pdf-image-file

569
Zdzisław... zacznij od samego początku: https://pl.python.org/docs/tut/tut.html (oczywiście link jest przykładowy). Dobrym wyjściem jest również przeglądnięcie wyników:
https://duckduckgo.com/?q=pierwsze+kroki+w+python
https://duckduckgo.com/?q=podstawowe+%C4%87wiczenia+w+python

570
Konfiguracja / Odp: błąd make kernel 5
« dnia: 2019-05-16, 13:06:40 »
A ja mam inne pytanie. Z jakiegoś powodu chcesz skompilować kernel, w dodatku już lekko przykryty patyną (ostatnia wersja 5.0 to 5.0.16, a nie 5.0.9. Podstawowe pytanie: po co to robisz? Kompilacja kernela ma sens wyłącznie wówczas, jeśli coś potrzebujesz zmienić w domyślnym kernelu. Jeśli potrzebujesz nowszych wersji kernela, to z desktopowych masz np. liquorix kernel, xanmod i pewnie jeszcze kilka innych, które są dla Debiana. Po prostu instaluj binarkę.
Co innego, jeśli chcesz się nauczyć kompilacji kernela (ale gdzie mi tam do Prezydenta Debiana na Polskę, by cokolwiek sugerować) lub Twój sprzęt wymaga jakichś niestandardowych ustawień w configu.

Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 59