Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - 920806

Strony: 1 [2] 3 4 ... 9
16
Bash, skrypty powłoki / Odp: Wyświetlanie użytkowników
« dnia: 2019-10-29, 00:39:36 »
Ja polecam użyć zapoznać się z narzedziem awk :

np.
who | awk '{print $1}'


Fajnie się tym formatuje output  :)

17
Bash, skrypty powłoki / Odp: Funkcja grep
« dnia: 2019-10-29, 00:29:54 »
"Znajdź w pliku linijkę odpowiadającą użytkowi root", ale że ma być na początku, czy jak? Dwa słowa - "wyrażenia regularne" z egrep'em, a jeszcze man tail / head  .

18
Sieć / Odp: Routing pomiedzy dwoma interfejsami
« dnia: 2019-10-29, 00:28:27 »
route add default gw x.x.x.x rozwiązało problem :)

19
Troszke z opoznieniem, ale temat rozwiazalem poprzez bridge do wbudowanej karty eth. Wifi dziala, ale trzeba dodatkowe karty + przy usb3.0 starsze karty cos wariuja.. a zwlaszcza na windzie :)

20
Sieć / Routing pomiedzy dwoma interfejsami
« dnia: 2019-01-18, 00:14:44 »
Witam,

Chcialbym przekierowac ruch z karty sieciowej na USB wlan1 lub wbudowanej karty wlan0 (ktora odbiera sygnal WFi), nastepnie przkierowywala ten ruch na interfejs Eth0. Jesli dobrze rozumiem, to zeby na eth0 byl internet z Wlan0 to wlan0  musi byc domyslna brama.. no bo jak inaczej ?:P Wiem, ze musze zatanczyc z tablicami routingu, ale nie wiem jeszcze co gdzie jak i kiedy , macie z tym jakies doswiadczenie ??:)). Znacie jakies tresciwe oprawcowania ?:)

21
Być może firewall tego hosta nie zezwala na połączenie.
Najpierw upewnij się, że potrafisz się połączyć z hostem z poziomu gospodarza.

Dzięki, po googluje jeszcze co do tego i zrobię jakiś feedback ;)


WiFi zawsze sprawia kłopoty w bridżach zrobionych po stronie klienta (po stronie AP działa 'z definicji'). Problem pod tytułem "WiFi nie działa w zbridżowanym gościu" jest stary jak wirtualizacja.
* problemem może być MAC adres klienta, którego nie zna moduł WEP/WPS po stronie AP i nie wie, jak odszyfrować ramki - a klient nawet nie wiedział, że mną je zaszyfrować bo "Ethernet".
* Niektóre karty klienckie pozwalają wpisać się z bridżem powyżej krypto, wtedy bridż widzi ramki odszyfrowane - ale to wymaga wsparcia w karcie i w driverach karty - a AP musi obsługiwać kilka różnych MACów za tą samą kartą kliencką.

Może szybciej by ci było przekazać kartę Wifi do klienta (jeżeli procesor ma VT-d), tam ją obsłużyć i udostępnić Internet dla hosta przez NAT i host-only-network?

Dzięki ^^, straciłem wczoraj na tym 3h , więc pójdę na razie po najprostszej linii oporu i zamontuje dodatkowe 3 karty..xD, trochę to idiotyczne, ale zależy mi żeby lab już działał, a jak widać to troszkę walka z wiatrakami ... Generalnie zamysł jest taki, że wszystkie maszyny muszo się widzieć :)

Chociaż pamiętam, że wewnątrz mojego niezastąpionego lenovo t420, gdy pisałem serwer w Pythonie to Host widział gości i na odwrót  . . . where is logic ?

22
Sieć / VmUbuntu - Sieć ta sama, ale nie widzi innych hostow.
« dnia: 2018-12-01, 01:38:06 »
Hej,

Piszę dość późno, więc będę się streszczać.

Postawiłem dziś system wirtualny ze slax'em na pokładzie, a w network settings ustawiam kartę sieciową w trybie Bridge.
I albo coś mylę( i proszę naprostujcie mnie) albo da się zrobić tak, żeby maszyna wirtualna była w tej samej adresacji i normalnie pingowała się wzajemnie z innymi komputerami BEZ użycia zewnętrznej karty na USB. Na chwilę obecną pinguje mi sie normalnie z bramą(widzą się) , traceroute do googla tez działa, ale gdy chce skomunikować VM-ke z innym hostem w tej samej sieci (192.168.1.0) to dostaje soczysty komunikat, ze host jest nieosiągalny..Adres ip, maska, brama wszystko się zgadza. Jedyny wspólny mianownik to to, ze "Gość" i  "Właściciel" korzystają z wbudowanej kart Wi-fi  właściciela, zakładam, że to tu  leży problem. Jak Wy sądzicie ? Jeśli będzie trzeba, to wrzucę rano screenshoty, dziś idę spać. :)

23
C/C++ / Odp: C++/ co/jak pisac
« dnia: 2018-07-26, 20:44:40 »
Dzieki :))

24
C/C++ / C++/ co/jak pisac
« dnia: 2018-07-24, 23:10:55 »
Hej hej, jakie programy, lub tez narzędzia można pisać w C++ 11/17, tak żeby było to edukacyjne w kontekście Linuxa lub nie wiem, może coś w kierunki security(?). Chodzi o to żeby zacząć pisać, a nie tylko sucha teoria.. ile można?/ A może Wy opiszecie swoje "kaminie milowe" w programowaniu i coś co przełamało wasza "barierę językowa"- ze tak to nazwe.

25
C/C++ / Odp: [C++] Błąd rzutowania
« dnia: 2018-07-22, 19:17:49 »
Chciałem nawiązać do tego, ze jesteś ekspert i twoje doświadczenie na pewno nie jednemu pomogło , wiec i warto się słuchać tego co mówisz - a raczej piszesz :D.

A co do programowania sieciowego, nie ukrywam, ze jest to i moim głównym obiektem zainteresowań, ale na start łatwiej było usiąść do socketow w Pythonie, aniżeli w C i C++, myślę tu o tych okropnych bibliotekach .. winsock , ale czuje ze mnie to nie ominie :(.

Napisałem chat'room w Pythonie, może mógł byś podrzucić mi jaki twórczy pomysł na projekt ,który dal by fajne doświadczenie w programowaniu sieciowym?:)

26
C/C++ / Odp: [C++] Błąd rzutowania
« dnia: 2018-07-22, 16:50:42 »
Hmm, nie czytałem tej pierwszej. Możesz zdać się wyłącznie na własne odczucia, opinie lub na autorytet p.Pawła Kraszewskiego. Przeczytałem za to druga pozycje z 2 razy, temat jest dobrze opisany, ale to nadal za mało, zacząłem czytać Opus Magnum Gabrosza i równolegle wzorce projektowe, ale mało pisze w C++, więcej w Pythonie :D. Symfonia C++ jest już za stara niestety, a opus Magnum to jej najnowsza wersja, która traktuje o C++11, na nasze nieszczęście wyszło właśnie C++ 17, ale nie ma chyba jeszcze żadnej książki traktującej o C++17, wiec pozostaje dokumentacja i artykuły .

A pozycja "od zera do gier kodera" niestety, ale tez już powinna odejść do "lamusa.

27
C/C++ / Odp: [C++] Błąd rzutowania
« dnia: 2018-07-22, 15:40:17 »
Niestety mój angielski pozostawia jeszcze zbyt sporo miejsca na domysły :/, ale planuje na początku nowego roku przełamać sie, przemawia za tym fakt, ze tutoriale i artykuły w j.angielskim czytam dość swobodnie :). Książka Praty jest spoko, ale zadania są głupio przetłumaczone.. po za tym, uważam ze nie należy jej traktować, jako jedyne źródło nauki C++ :). Wiele osób poleca Lippman'a :), wiec i ja od niej zacznę :)

28
Witam, poszukuje kogoś kto ma doświadczenie z biblioteka Paramiko w Python'ie albo w ogóle w pisaniu klientów SSH.

Chciałbym napisać skrypt, który sprawdza mi w sieci lokalnej, czy serwer SSH nasłuchuje na danym adresie IP. Sam "skaner" adresów  zrobiłem, teraz tylko pytanie, czy jest jakaś opcja do sprawdzenia stanu serwera. Przychodzą mi do głowy następujące pomysły:

1. Serwer odpowiada, tak jak każde urządzenie w sieci z informacja, ze jest aktywny i służy do tego jakaś dostępna metoda -  do której się jeszcze nie doczytałem.
 
2.Przy pomocy wyjątków to obsłużyć, tzn. jeśli klient spróbuje się połączyć przy użyciu domyślnego loginu/nazwy_hosta i hasła i wyrzuci except, tzn. ze serwer jest dobrze zabezpieczony lub w ogóle go nie ma i skrypt może iść dalej.

3.Jaka jest różnica miedzy klasa Tunel() i Channel().. czytałem dokumentacje, ale albo mój inglisz podupada, albo sama dokumentacja nie jest jednoznaczna i coś pokiełbasiłem .

Dzieki za odpowiedz :)

29
C/C++ / Odp: [C++] Błąd rzutowania
« dnia: 2018-07-22, 03:08:18 »
Cześć Paweł :D, pozwolę się wtrącić.

Po pierwsze primo.. sugeruje zmienić dostawce informacji czyt. Pan Zelant może i jest fajny, ale uczy okropnych nawyków. Sam zaczynałem od niego, szczęściem moim znudziłem się programowaniem i zapomniałem czego mnie nauczył, co dało mi szanse nauki programowania od początku - dzieki czemu moglem poznać lepsze nawyki.

Drugie.. Kup książkę S. Praty - Szkoła programowania - może tłumaczenie nie najlepsze, ale nadal lepsze to od Zelenta, lub nawet najnowsze Opus Magnum J.Gabrosza, książki opisują wyczerpująco tematykę C++.. albo cos od samego twórcy

wtedy nie dostaniesz reprymendy na forach
Po trzecie, sugeruje zacząć programowanie od Pythona, ja od tego zaczalem , potem zaatakowałem  C++

30
Bash, skrypty powłoki / Odp: Odkrywanie adresu ip
« dnia: 2017-10-21, 19:08:01 »
Hej , wybacz moją złą manierę , nie wiedzieć czemu troszkę zlekceważyłem bash-a :p . Chodzi tylko i wyłącznie o poznanie jaka jest adresacja w sieci lokalnej ,NA AKTUALNEJ MASZYNIE  :) - nothing more. Troszkę to głupie, jak się dziś zastanowiłem nad tym ,ale chciałem zautomatyzować sobie pewną czynność w 100% :D.

Chodzi o to żeby po jednym kliknięciu skrypt pobrał adres IP lokalnej maszyny i przekazał go do nmap-a ,żeby ten wiedział jaką adresacje ma skanować , wiem że to nic trudnego sprawdzić ,ale takie było założenie -to było pierwsze.

Drugie - wyrażenia regularne nie pomogą bo wychwyci też maskę podsieci :< ,więc chyba zwyczajnie pójdę na łatwiznę i  będę sprawdzał adresacje :D

[edit]

Dziękuje za profesjonalną odpowiedź ! :)

Strony: 1 [2] 3 4 ... 9