Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - 920806

Strony: 1 ... 7 8 [9]
121
Debian / Odp: Dziwnie dzałające karty sieciowe
« dnia: 2015-12-03, 23:19:14 »
Jeszcze ostatnie pytanie ...:) zaintrygował mnie fakt ,ze gdy wpisuje iwconfig np, 3 razy to za każdym razem zmienia mi się częstotliwość karty ,dla czego tak się dzieje ? rozumiem ,ze skacze po kanałach ale czy jest możliwość wyłączenia tego ? próbowałem tak
ifconfig wlan1 down
iwconfig wlan1 channel 11
ifconfig wlan1 up

nie ma w ogóle rezultatu ,tak jak by komendy w ogóle nic nie nadpisywały :V

122
Debian / Odp: Dziwnie dzałające karty sieciowe
« dnia: 2015-12-01, 15:43:15 »
Ok , dzięki panowie ;) troszkę bardziej mi to uzmysłowiliście !!

123
Debian / Odp: Dziwnie dzałające karty sieciowe
« dnia: 2015-11-30, 23:32:21 »
No tak ..tylko, ze jak wyłączam jeden interface ,to drugi tez się wyłącza i nie pozwala włączyć tego drugiego ( w moim przypadku przez usb).
Nie działa mi dobrze program , i chce wykluczyć scenariusz ,ze karty sieciowe nawzajem sobie przeszkadzają ,ale zeby to zrobić muszę zobaczyć jak każda z nich działa osobno , na innym interfecie  .

W jednej próbie wyłączając wlan0 ,wyłączył mi zupełnie interface wlan1 tak ,ze nawet gdy wyciągałem kartę sieciową z gniazda i ponownie włączałem to karta zupełnie się nie chciała włączyć . A troszkę już tej karty używam (ten problem zneutralizowałem ,ale wydawało mi się to juz troszkę dziwne).. zirytowałem się w pewnym momencie i użyłem z 15x ifconfig wlan0 down..:p

124
Debian / Odp: Dziwnie dzałające karty sieciowe
« dnia: 2015-11-30, 17:53:18 »
Aktualnie korzystam z Kali v.2.0 ,karta sieciowa alfa , karta WiFi link5100 .

125
Debian / Dziwnie dzałające karty sieciowe
« dnia: 2015-11-30, 12:13:24 »
Witam panów profesjonałów ,

Mam problem z kartą a raczej kartami ...:).

Spotkaliście się kiedyś z takim problemem?

Otóż, mam 2x karty sieciowe ,w tym jedna jest zintegrowana z płytą główną..
Problem zaczyna się wtedy gdy chce wyłączyć interface zintegrowany (przełączam go w tryb "samolotowy") , po czym ciągnie on za sobą kartę sieciową podłączoną pod gniazdo USB i tym samym przełącza ją tez w ten sam tryb .

Do łączenia używam network-menagera, korzystałem tez z wicd, ale daje ciała bo jest uzależniony od działania tego głównego managera ( analogiczny przypadek do kart sieciowych).

wydaje mi się ,ze to wina konfiguracji network-menagera, sterowniki nie decydują o tym jaki program ma je wykorzystać ..ale nie wiem czy podjąć się próby odinstalowania go i tym samym zwiększyć ryzyko efektu domino :D..

126
Inne / Ściezka dostępu do innej partycji
« dnia: 2015-04-19, 10:24:27 »
To forum publiczne ,masz racje . Dla tego bardziej boli ,bo kultura tych wypowiedzi była okropna.. Juz tego nie ciągnijmy ;) Nie pozbędziecie sie mnie już z waszego społeczeństwa :) a Ja sobie zainstaluje debiana i zaczne od początku,choć nie za bardzo rozumiem co tam takiego jest, co waszyn zdaniem sprawia że powinienem zacząć od tej dystrybucji. To znaczy rozumiem, ale tu chodzi o samo poruszanie się w konsoli,i nie wiem co tam takiego jest ,jakiś samouk jak w simsach(takie odnosze wrażenie :p)? bo chyba wątpie ,myśle że raczej powinienem ćwiczyć tę konsole,a przecież kali też ma konsole . Czytałem o plusach i minusach (debiana)itd. Ale nie przemawiają do mnie..wiec czy nie lepiej dłubać choć troszkę w środowisku do którego się dąży? Takie wrzucanie się na głęboką wode to przeciez nie oznaka głupoty ( nie w każdym przypadku) ;p wiem że nic nie wiem :) albo wiem za mało ,ale serio winda przy linuxie to jak golf 4 przy mustangu :D niby fajny ale mustang fajniejszy , nie odstrasza mnie środowisko tekstowe ,wręcz przeciwni sprawia mi to ogromną "frajde:) a to na czym pracuje to router zwyczajnie podłączony do kontaktu z prądem,na czas ćwiczeń wszelkie routery podłaczone do sieci w domu są WYŁĄCZANE ze względów bezpieczeństwa :) własnie dla tego zeby nie zrobić krzywdy sobie i komuś. Znam konsekwencje prawne.. Bo mam tez kilka książek za które sam płace ,właśnie na temat bezpieczeństwa . Troszkę temat juz znam :)

127
Inne / Ściezka dostępu do innej partycji
« dnia: 2015-04-18, 22:15:40 »
powiem tak ... interesuję się tą tematyką i chciał bym wejść w nią głębiej .. dla czego ? bo interesuję mnie bezpieczeństwo,dla tego chciał bym uzyskać jakieś konkretne informację tutaj , w internecie nie raz jest wszystko i nic ..

128
Inne / Ściezka dostępu do innej partycji
« dnia: 2015-04-18, 19:59:50 »
Drogi panie, Moderatorze :)
Na samym wsŧępie chcę dodać ze nie obraziłem nikogo w pierwszym poście (a dostałem plaska w twarz ).
Nie można tak wydawać wyroków na nowego użytkownika, bo nie wiecie o mnie nic.
Czy na prawdę lepiej komuś dopiec i od razu go zniechęcić do swojej "społeczności"? w takim razie to zabija  sens tego forum..wrzucając mnie do szufladki pod tytułem "pryszczaty Hakier" . Na szczęście zbyt uparta jednostka ze mnie, szybko się nie poddaję (dłubałem o tym w internecie od 4 dni ,ale nie wiedziałem jak dokładnie sformułować pytanie...takie "zaćmienie") nie mówcie ze czasem i wy czegoś takiego nie macie, chcecie coś ale nie wiecie jak o to zapytać.
Uświadomił mnie pan i zmienię tą dystrybucję, byłem/i nadal jestem w szoku takiego ataku na mnie ,forum jest publiczne a tak wykształceni ludzie jak Wy powinni przewidzieć ze tacy ludzie jak Ja w końcu pękną i odwołają się do takiego miejsca.
Przyznaje ze nie wiedziałem jak się za to wszystko zabrać , ale teraz już wiem i sporo pracy przede mną .
Jedyne i ostatnie pytanie jakie mogę chcieć do was mieć, to jak powinienem się zabrać do całej tematyki by móc usiąść kiedyś przy Kalim :) ? Czy to pytanie tez razi wasze uczucia .. Jeśli tak to skasujcie temat.. Pozdrawiam

129
Inne / Ściezka dostępu do innej partycji
« dnia: 2015-04-17, 09:30:43 »
ludzie co z wami ?! co to za określenia "Hakier" pryszczaty ??  Czuję się urazony poziomem tych wypowiedzi , gnojki , zapomniały woły jak cielem były :/ niech was diabli  "ADMINISTRATORZY" wielcy

130
Inne / Ściezka dostępu do innej partycji
« dnia: 2015-04-16, 20:47:33 »
Hej ,mam drobny problem :) mam 3 partycje , z czego na jednej jest Windows, na drugiej partycja z danymi i na 3 jest mój linux , i problem leży w tym ze jestem dość nowym użytkownikiem linuxa i nie za wiele potrafię :( ale chce to zmienić ,bo uważam ze sprawia mi o wiele większy fun niż Windows ...wrama do tematu , plik wazy 28 gb , i jest za duży żeby był na partycji z linuxem ,więc jest na partycji z Danymi ,nie wiem jaką ścieżkę wpisać żeby program mi to odczytał ..nie wiem jak to "ugryźć" ...pomocy

Dystrybucja : Kali-linux
Laptop

Strony: 1 ... 7 8 [9]