Nowe posty

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - 920806

Strony: [1] 2
1
Witam serdecznie,

Pisze bo brakuje mi punktu zaczepienia. Chodzi o to, że na serwerze mam zainstalowanego Apache, ale nie jest to typowa(albo  i jest) instalacja, przynajmniej moim zdaniem. Ogólnie widzę serwis w procesach,  porty też są otwierane i nasłuchują.

Co mnie boli to, to ze nie ma tej paczki w bazie danych rpm - przypuszczam, że paczka instalowana była ze źródła.

Czy jest możliwość dodania tego serwisu do bazy danych rpm? Chodzi też o to, że żaden skaner podatności nie wykryje mi, że owa wersja paczki ma jakąś  podatność. Usługa nie widnieje nawet w systemd :)
Jest jakiś łatwy sposób na okiełznanie tego?

Dystrybucja to: Centos 7

2
Inne / Czy mój ls to malware, czy nie malware
« dnia: 2019-11-18, 21:12:40 »
Hej,

Mam taka zagwozdkę. Chciałbym móc jednoznacznie określić, czy np. dany plik/program - załóżmy ls - jest takim ls'em, za jakiego go uważam ;).
Suma kontrolna może być w tym przypadku myląca (jeśli nie miałem jej gdzieś zapisanej tuż po świeżej instalacji systemu z oficjalnego źródła).

Nie biorę pod uwagę analizy ruchu sieciowego , czy jakiegoś RE.

3
Sieć / Routing pomiedzy dwoma interfejsami
« dnia: 2019-01-18, 00:14:44 »
Witam,

Chcialbym przekierowac ruch z karty sieciowej na USB wlan1 lub wbudowanej karty wlan0 (ktora odbiera sygnal WFi), nastepnie przkierowywala ten ruch na interfejs Eth0. Jesli dobrze rozumiem, to zeby na eth0 byl internet z Wlan0 to wlan0  musi byc domyslna brama.. no bo jak inaczej ?:P Wiem, ze musze zatanczyc z tablicami routingu, ale nie wiem jeszcze co gdzie jak i kiedy , macie z tym jakies doswiadczenie ??:)). Znacie jakies tresciwe oprawcowania ?:)

4
Sieć / VmUbuntu - Sieć ta sama, ale nie widzi innych hostow.
« dnia: 2018-12-01, 01:38:06 »
Hej,

Piszę dość późno, więc będę się streszczać.

Postawiłem dziś system wirtualny ze slax'em na pokładzie, a w network settings ustawiam kartę sieciową w trybie Bridge.
I albo coś mylę( i proszę naprostujcie mnie) albo da się zrobić tak, żeby maszyna wirtualna była w tej samej adresacji i normalnie pingowała się wzajemnie z innymi komputerami BEZ użycia zewnętrznej karty na USB. Na chwilę obecną pinguje mi sie normalnie z bramą(widzą się) , traceroute do googla tez działa, ale gdy chce skomunikować VM-ke z innym hostem w tej samej sieci (192.168.1.0) to dostaje soczysty komunikat, ze host jest nieosiągalny..Adres ip, maska, brama wszystko się zgadza. Jedyny wspólny mianownik to to, ze "Gość" i  "Właściciel" korzystają z wbudowanej kart Wi-fi  właściciela, zakładam, że to tu  leży problem. Jak Wy sądzicie ? Jeśli będzie trzeba, to wrzucę rano screenshoty, dziś idę spać. :)

5
C/C++ / C++/ co/jak pisac
« dnia: 2018-07-24, 23:10:55 »
Hej hej, jakie programy, lub tez narzędzia można pisać w C++ 11/17, tak żeby było to edukacyjne w kontekście Linuxa lub nie wiem, może coś w kierunki security(?). Chodzi o to żeby zacząć pisać, a nie tylko sucha teoria.. ile można?/ A może Wy opiszecie swoje "kaminie milowe" w programowaniu i coś co przełamało wasza "barierę językowa"- ze tak to nazwe.

6
Witam, poszukuje kogoś kto ma doświadczenie z biblioteka Paramiko w Python'ie albo w ogóle w pisaniu klientów SSH.

Chciałbym napisać skrypt, który sprawdza mi w sieci lokalnej, czy serwer SSH nasłuchuje na danym adresie IP. Sam "skaner" adresów  zrobiłem, teraz tylko pytanie, czy jest jakaś opcja do sprawdzenia stanu serwera. Przychodzą mi do głowy następujące pomysły:

1. Serwer odpowiada, tak jak każde urządzenie w sieci z informacja, ze jest aktywny i służy do tego jakaś dostępna metoda -  do której się jeszcze nie doczytałem.
 
2.Przy pomocy wyjątków to obsłużyć, tzn. jeśli klient spróbuje się połączyć przy użyciu domyślnego loginu/nazwy_hosta i hasła i wyrzuci except, tzn. ze serwer jest dobrze zabezpieczony lub w ogóle go nie ma i skrypt może iść dalej.

3.Jaka jest różnica miedzy klasa Tunel() i Channel().. czytałem dokumentacje, ale albo mój inglisz podupada, albo sama dokumentacja nie jest jednoznaczna i coś pokiełbasiłem .

Dzieki za odpowiedz :)

7
Bash, skrypty powłoki / Odkrywanie adresu ip
« dnia: 2017-10-20, 18:01:22 »
Hej :) być może nie zrobię tego w bashu ,ale chce wiedzieć jak się za to zabrać. Chciał bym zrobić skrypt który po włączeniu pokazuje mój adres IP :) Macie jakiś pomysł?? próbowałem :

ifconfig |grep *.*.*.* 

ale to nie zadziałało w ogóle :(

za to:
 ifconfig |grep 10.0.0.* 


zadziałało ,ale minus tego jest taki ,że muszę znać adresacje :) a w skrypcie chodzi o to żeby jej nie znać :P

Jakiś pomysł ?;D

8
Czesc  :)

W ramach nauki c++ zacząłem pisać prosty komunikator w oparciu o winsock2, no i w sumie czy ktoś mi wyjaśni - bo nie do końca rozumiem  - jak to przesłać do innego komputera w innej sieci ?. 

Mam na myśli sytuacje taka ,że ja pisze z Warszawy do kolegi w Krakowie i na odwrotak, jak znaleźć jego adres w sieci?  Powinienem zadzwonić do jego ISP ? Czy poprosić o to żeby zapuścił tracert i powiedział przez jakie adresy przechodzi pakiet ? Z drugiej strony doskonale wiem że nie każdy router udostępnia swoje ip przez co tracert odpada.

Macie może jakieś doświadczenia ?:)

9
Sieć / Mała prędkość transferu - dysk NAS
« dnia: 2017-07-23, 18:45:58 »
Cześć :)

Mam pytanie , czy jest jakiś parametr odpowiadający za prędkość zapisywania danych na dysk NAS ?. Mam zasób udostępniony przez RPI 3(RIP :D),ale gdy przesyłam na niego jakiś projekt który waży ok ~1Gb przesyła mi go z prędkością ~370Kb/s.

RPI 3 połączone prze Wi-Fi do routera i jest w tej samej sieci co inne urządzenia , nie wiem co może powodować taki spadek prędkości myślicie ,że jednym z czynników mógłby być dysk podłączony do usb 2.0?

Oba dyski maja system plików NTFS

Server: SAMBA
System: Raspbian

10
Instalacja / Instalacja Arch Arm v8 na Raspberry Pi3
« dnia: 2017-07-18, 20:40:20 »
Hej , czy ktoś instalował Arch-linuxa vrm v8  na RB PI 3 ?? Robiłem wszystko zgodnie z tym o to tutaj filmikiem:
https://www.youtube.com/watch?v=28-oPIuz-G0&t=267s

Ale tylko straciłem czas...

I teraz tak.. Jak to jest  z tymi Raspberry?
Jak nie działa to ch**j trzeba wypalać obraz aż zadziała ?
Niestety nic innego nie przychodzi mi do głowy , skoro nie wyświetla mi się nawet obraz , a zielona dioda miga w tych samych odstępach , sprawdzałem pod monitorem od RB , no i zwykłym monitorze .. i NIC :P

[Edit]

Cel jaki chce osiągnąć to domowy NIDS, ale potem chciał bym spróbować przekształcić RB na router , wszystkie "projekty" mają służyć tak na prawdę celom edukacyjnym , chce się zaznajomić z konfiguracją zrobić jakąś swoją dokumentacje itd. Paweł kiedyś w jakimś poście wspominałeś o czymś co nazywało się XEN lub -jeśli nie mylę pojęć- Virtual Firewall Appilance :).

Jest sens to robić na RB?
[Edit]
Ostatnia rzecz ..
Gdy uzywam fdisk  na  Ubuntu wyświetla mi karte sd jako "MMCBLK01" zamisat "sdX"  czy uważacie ,ze ma to jakieś znaczenie ?

11
Witam,

Napisałem 2 skrypty przy pomocy modulu socket.
Jeden z nich pełni role serwera,a drugi klienta(wszystko na jednym komputerze).

Server nasłuchuję na porcie 8989,pod adresacja 127.0.0.1
Klient ma sie podłączyć pod ten adres, no i w sumie to robi.Ale gdy chce zmienić adres ip server na np. 192.168.1.10 otrzymuje komunikat:
OSError: [Errno 99] Cannot assign requested adress.
Wszystkie skrypty odpalam przez python 3.5

Ostatecznie chciał bym osiągnąć komunikacje miedzy dwoma komputerami ..ale czy jak podam adres pętli zwrotnej na jednym komputerze to klient na drugim nie będzie próbował sie komunikować ze swoja własną pętlą? To bez sensu ,z drugiej strony jak wskazać serwer klientowi jeśli nie moge mu przypisać innej adresacji ..jesli trzeba udostępnię kod :)

12
Administracja / Pierwsze spotkanie z serverem
« dnia: 2016-10-12, 01:08:32 »
Witam :)

Post kieruje do p.administratorów :).
Dziś będę miał dostęp do swojego pierwszego prywatnego vps-a , nie przez jakąś firmę ale mam taką możliwość.

2 rdzenie proc,4gb ramu 25gb ssd

Myślę że chce zacząć od linuxa  ,zakłądam ze na start tyle wystarczy

Bardzo chciał bym wiedzieć :

*Co jako młody człowiek powinienem ćwiczyć mając do dyspozycji taką technologie ,
*Na czym powinienem się skupić

Chciał bym jakoś produktywnie wykorzystać to co mam , niestety dośw. zawodowe(raczej brak) nie pozwala mi dostać pracy więc muszę robić to  w taki nie inny sposób  .

Wiem, że tworzenie użytkownika i nadawanie im uprawnień to głupia praktyka ,ale nie znalazłem jeszcze w internecie czegoś w stylu " must know'. Może wy coś podpowiecie :)

13
Inne / mmls problem z odczytaniem informacjo o systemie pliko
« dnia: 2016-10-01, 18:34:24 »
Witam :)

Chciałem użyć komendy mmls , na ściągniętym wcześniej obrazie ntfs-img-kw-1.dd (zakładam ze system plikow jest  w ntfs-ie).
Obraz ściągnięty z tej str. [link]http://dftt.sourceforge.net/test3/index.html[link].

Tu jest ten problem ..coś ominąłem ale ..nie wiem co :( .

root@unrecord:/media/m92# mmls /home/m92/Pobrane/3-kwsrch-ntfs/ntfs-img-kw-1.dd
Cannot determine partition type


Polecenia tez nie wyssałem z palca ,robiłem je na podstawie książki i jak zwykle jakieś problemy :D

mount /home/m92/Pobrane/3-kwsrch-ntfs/ntfs-img-kw-1.dd -t ntfs /media/m92/
root@unrecord:~# cd /m
media/ mnt/   
root@unrecord:~# cd /media/
root@unrecord:/media# ls
cdrom  cdrom0  m92  root
root@unrecord:/media# cd m92/
root@unrecord:/media/m92# ls
dir-n-6  file-n-1.dat  file-n-4.dat  file-r-1.dat  System Volume Information
dir-r-4  file-n-3.dat  file-n-5.dat  file-r-3.dat

14
Sieć / alternatywna serwerownia
« dnia: 2016-09-26, 19:49:41 »
Witam,

Chciał bym nauczyć się podstaw administracji linuxem pod kątem serwerow .. Miałem ostatnio sporo rozmów no i często pytano o to ..z tego względu chciał bym się jakoś uatrakcyjnić i pójść o krok dalej..

Niestety jednak nie stać mnie na pełna serwerownie( mam tylko 42 portowy switch zarządzalny :D) . Wiec może podpowiecie jak podejść do sprawy i polecicie jakąś alternatywę ?

15
Sieć / routing/iptables/
« dnia: 2016-09-18, 12:43:43 »
Hej , znajdzie się jakiś specjalista który żyje z poleceniem  iptables za pan brat ;)??
Chce żeby moje 2 karty sieciowe się ze sobą komunikowały ,czy jest to mozliwe ?

root@unrecord:~# ifconfig 
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:13:77:d0:9f:9d 
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)
          Interrupt:19

lo        Link encap:Local Loopback 
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:65536  Metric:1
          RX packets:24 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:24 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:1440 (1.4 KiB)  TX bytes:1440 (1.4 KiB)

test      Link encap:Ethernet  HWaddr c2:5a:b8:4a:15:9b 
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)

wlan0     Link encap:Ethernet  HWaddr 00:21:5d:c4:ca:4a 
          inet addr:192.168.1.57  Bcast:192.168.1.255  Mask:255.255.255.0
          inet6 addr: fe80::221:5dff:fec4:ca4a/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:150868 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:93889 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:179679593 (171.3 MiB)  TX bytes:11540310 (11.0 MiB)

wlan1     Link encap:Ethernet  HWaddr 00:c0:ca:55:8c:8d 
          inet6 addr: fe80::2c0:caff:fe55:8c8d/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:4 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:7 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000
          RX bytes:731 (731.0 B)  TX bytes:1353 (1.3 KiB)


założenie jest takie:

1.Chce zeby interface wlan0 otrzymywał/wysyłał pakiety z/do bramki domyślnej ,czyli żeby miał najzwyczajniej połączenie z routerem . Dalej chciał bym żeby wlan0 przesyłało pakiety do wlan1 (który jest w trybie AP).  Urządzenie końcowe(smartfon) łączy się z wlan1 w trybie AP i ma dostęp do internetu .


 Nie oczekuje gotowca , ale Ja chyba źle szukam w internecie .. wszędzie na YT tutorialne na wirtualnej maszynie itp. moze szukam nie możliwego

Strony: [1] 2