Nowe posty

Autor Wątek: Logi w BitchX / Połącznie z serwerem  (Przeczytany 2037 razy)

selidor

  • Gość
Logi w BitchX / Połącznie z serwerem
« dnia: 2007-09-24, 22:10:57 »
Witam serdecznie

Tak jak w temacie postu, chcialbym poruszyc dwa problemy. Pierwszy z nich dotyczy zapisu logow w BitchX. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglada ok. Zmienna "log" w ustawieniach set jest włączona, a zawartość pliku .bitchxrc wygląda następująco:

CSET #kanal1 channel_log on 
CSET #kanal2 channel_log on
etc.etc.

Początkowo nieco zdziwiły mnie ustawienia toggles, gdzie opcja "log" jako jedyna, pomimo ówcześniejszego zapisu, po każdym uruchomieniu BitchXa powracała do pierwotnego ustawienia "off". Poradziłem sobie z tym dodając do .bitchxrc kolejny wpis:

 TOGG log
Niestety pomimo wszystkich tych teoretycznie poprawnych ustawien, BitchX nie zapisuje na dysku logow z zadnego z kanalow.

Drugi problem to ciagle przerywanie połaczen z sieciami irc. Po uruchomieniu BitchX'a wystarczy kilkuminutowa przerwa w jego uzytkowaniu, aby polaczenie z siecia zostalo przerwane. Co dziwniejsze widoczne jest to dopiero po wpisaniu przeze mnie czegos na kanale, wejsciu na jakis dodatkowy kanał itp. Wtedy to dopiero nastepuje uruchomienie auto_reconnect, pomimo ze przerwanie łacznosci z serwerem nastapilo znacznie wczesniej.

Kod widoczny po rozłaczeniu wyglada nastepujaco:

Connection closed from krakow.irc.pl: Success 
BitchX: Servers exhausted. Restarting.
Connecting to port 6667 of server krakow.irc.pl [refnum 0]
Dodam, że problem ten w innych klientach jak np. irssi nie wystepuje.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu powyższych problemów.

Łącze pozdrowienia
selidor