Nowe posty

Autor Wątek: udostepnianie plików dla windows  (Przeczytany 4055 razy)

artekb2b

  • Gość
udostepnianie plików dla windows
« dnia: 2007-09-21, 13:05:00 »
Witam, używam Debiana, mam problem z udostepnianiem plików dla windowsa. W drugą strone działa dobrze, to znaczy z windowsa kopiuje sobie pliki. W Windowsie pokazuje mi sie debian, ale po kliknięciu pyta o nazwe użytkownika i hasło. I teraz pytanie, Co to za nazwa użytkownika i hasło? Nie mam pojęcia, bo nigdzie nie ustawiałem nic. Napewno nie jest to nazwa użytkownika i hasło administratora. Czy trzeba dopisać coś do smb.conf?

krzychu.qn

  • Gość
udostepnianie plików dla windows
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-21, 20:44:42 »
:) całą sambe musisz skonfigurować jak? patrz google:)

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
udostepnianie plików dla windows
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-27, 21:06:12 »
W suse:
yast samba i po sprawie;)))

M

  • Gość
udostepnianie plików dla windows
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-09-27, 21:33:05 »
Właśnie - cała kwestia sprowadza się do odpowiedniej konfiguracji Samby. Ja też w Debianie miałem problem z konfiguracją. W newbie.linux.pl jest kilka helpów na ten temat i w jednym z nich było wszystko jasno wyjaśnione. Przesłałbym mój plik konfiguracyjny Samby, ale nie siedzę tera na moim kompie...

spójż tutaj:
http://newbie.linux.pl/?id=article&show=305

Możesz spokojnie pominąć część o instalacji i zacząć czytać od konfigurowania.
Polecam osobiście konfigurację "Samba dla gości – bez autoryzacji (samba share)", jeśli zależy Ci na tym, by nie trzeba było się logować.
Oczywiście, wedle uznania, możesz zmodyfikować niektóre opcje konfiguracji.

PS. Jak w poście wyżej - w niektórych dystrybucjach nie trzeba się bawić w ręczną konfigurację takich rzeczy jak serwer Samby. No ale Debian to raczej dystrybucja dla tych, którzy lubią czasem pogrzebać w plikach konfiguracyjnych ;)

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
udostepnianie plików dla windows
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-09-27, 21:40:44 »
Z tego co słyszałem to ma niedługo zostać opublikowany(lub już został) kod yast'a! Pierwsza portacja ma ponoć być na Debiana :D
Tak jak nie szata zdobi człowieka tak nie kernel zdobi dystrybucje ale to jakie posiada oprogramowanie do konfiguracji. Yast posiada dość dużo ułatwień i jak ktoś zaczyna to jest to fajna sprawa.

Mariusz