Nowe posty

Autor Wątek: kopiowanie z aterm'a  (Przeczytany 4660 razy)

wena

  • Gość
kopiowanie z aterm'a
« dnia: 2005-08-16, 16:03:14 »
Próbuje zainstalowac Debiana Woody 3.0 już od dłuższego czasu ale mam problem. Po instalacji wszystko działa prócz środowiska graficznego.Gdy wypisuje startx wyskakuje komunikat o tym że debian nie może znaleśc karty graficznej.Gdy konfiguruje X-y to w moęcie gdy musze wpisac port karty używam polecenia lspci i karte widac w PCI 01:00.0 ale z jakimś probllemem jeżeli ktos ma karte GeForce 4 MX 440 i miał podobne problemy w Debianie ( jak dotąd tylko w nim miałem takie problemy aktualnie używam Aurox 10.1 i X-y bez problemu działają ) proszę o pomoc na forum lub jak ktoś woli na mój adres e-mail wenabdg@o2.pl wtedy mogę przesłac pliki konfiguracyjne!!!

Z góry dziękuje za pomoc

darkbear

  • Gość
kopiowanie z aterm'a
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-16, 13:59:16 »
witam,
moglby mi ktos podopowiedziec jak skopiowac z aterm'a zaznaczone linijki tekstu do schowka ?
uzywam,
fluxbox + aterm...

pozdrawiam,
darkbear

Xax79

  • Gość
kopiowanie z aterm'a
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-16, 14:18:50 »
2005-08-16 13:59:16 darkbear napisał:

> witam,
 > moglby mi ktos podopowiedziec jak skopiowac z aterm'a zaznaczone linijki tekstu do schowka ?
 > uzywam,
 > fluxbox + aterm...
 >
 > pozdrawiam,
 > darkbear

w moim przypadku zaznaczony w atermie (nie tylko) fragment tekstu mozna wkleic w dowolne miejsce klikajac 3 klawisz myszy (pod warunkiem ze sie go ma).

w ten sam sposob mozna wklejac tekst do konsoli.

seban

  • Gość
kopiowanie z aterm'a
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-16, 15:38:16 »
> w moim przypadku zaznaczony w atermie (nie tylko) fragment tekstu mozna wkleic w dowolne
 > miejsce klikajac 3 klawisz myszy (pod warunkiem ze sie go ma).
można emulować 3 przycisk wciskając jednoczesnie lewy i prawy

Stilgar

  • Gość
kopiowanie z aterm'a
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-16, 16:54:08 »
moim przypadku zaznaczony w atermie (nie tylko) fragment tekstu mozna wkleic w dowolne
 > miejsce klikajac 3 klawisz myszy (pod warunkiem ze sie go ma).
 >
 > w ten sam sposob mozna wklejac tekst do konsoli.

o ile wiem, to ta sztuczka dziala tylko w kde

darkbear

  • Gość
kopiowanie z aterm'a
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-16, 19:20:07 »
2005-08-16 16:54:08 Stilgar napisał:

>  moim przypadku zaznaczony w atermie (nie tylko) fragment tekstu mozna wkleic w dowolne
 >  > miejsce klikajac 3 klawisz myszy (pod warunkiem ze sie go ma).
 >  >
 >  > w ten sam sposob mozna wklejac tekst do konsoli.
 >
 > o ile wiem, to ta sztuczka dziala tylko w kde

dowiedzialem sie, ze ten trik ze srodkowym guzikiem myszy, dziala tylko w programach obslugujacych ten middle-button-way... a jesli aplikacja nie obsluguje to jak sobie mozna poradzic z tym ?

chmooreck

  • Gość
kopiowanie z aterm'a
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-16, 19:33:23 »
 > o ile wiem, to ta sztuczka dziala tylko w kde

to zle wiesz... np u mnie tez dziala (XFCE) i nie sadze, zeby to mialo cos wspolnego z 'desktop manadzerem' - no chyba, ze sie myle... ;-)

chmooreck

  • Gość
kopiowanie z aterm'a
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-17, 09:04:35 »
>
 > dowiedzialem sie, ze ten trik ze srodkowym guzikiem myszy, dziala tylko w programach
 > obslugujacych ten middle-button-way... a jesli aplikacja nie obsluguje to jak sobie mozna
 > poradzic z tym ?

to z jakim programem masz problem ?

darkbear

  • Gość
kopiowanie z aterm'a
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-17, 12:20:21 »
dokladnie probowalem skopiowac sobie kilka linijek z aterm'a do fireforksa pracujacego pod cxoffice'em... i nie udalo mi sie ...

a jeszcze jedno pytanie, da sie moze cos takiego, aby wynik polecenie np. uptime pojawilo sie nie na terminalu, tylko np w fireworksie ? [; nie wiem czy da sie taki myk, jesli sie nie da, to pomijam pytanie...
pozdrawiam,
darkbear