Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Ludzie listy piszą...  (Przeczytany 37727 razy)

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« dnia: 2007-09-06, 23:24:43 »
Jak zapewne każdy bywalec linux.pl wie, na stronach portalu znajduje się formularz kontaktowy, poprzez który można zgłosić propozycję newsa, zgłosić problem odnośnie działania portalu etc.
Z formularzem tym wiążą się bardzo ciekawe historie... Postanowiliśmy przytoczyć tutaj co ciekawsze wiadomości, które zostały przesłane z pomocą tego formularza (wyróżnienia zostały dodane jedynie w celu podkreślenia bardziej smacznych kawałków), a wszelkie imiona, e-maile itp. zostały oczywiście usunięte. Pisownia oryginalna oczywiście zachowana.

P.S.: Prosiłbym nie dodawać swoich komentarzy w formie postów - zamierzeniem jest to, aby wątek zachował swoją formę i stanowił doskonałą lekturę na długie, jesienne wieczory ;-)

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-06, 23:32:28 »
Witam
Mam prosbe. Byla kiedys strona Linuxa gdzie byla dystrybucja Linuxa, darmowa i platna. Byly tam wszystkie odmiany Linuxa wraz z krotkim opisem , gdzie mozna pobrac, czy zakupic program wraz z pomoca techniczna po zainstalowaniu. byly tam tez programy pod Linuxa typu CAD, czy inne techniczne Nie moge znalezc tej strony, a chetnie zainstalowal bym Linuxa, gdyz juz kiedys mialem ten program zainstalowany (Debian / Knoppix) ale nie mialem materialow do obslugi systemu. Mam wolny dysk i bardzo chetnie zainstalowal bym jedna z wersji Linuxa , najlepiej wspolpracujaca z Windows'em.
CZy jest mozliwosc przeslania mi katalogu odmian Linuxa, informacji o pomocy technicznej, programach pod Linuxa itp.

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-06, 23:33:49 »
witam mam problem ze sciagnieciem jakiej koleiwk wersj linuxa czy to trialowej czy pelnej nie wiem czy to wina mojego poloczenia czy tego ze mi dzial nieporwane przegladarak pozdrawiam

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-09-06, 23:36:44 »
Witam! (To będzie pytanie laika, proszę o wyrozumiałość :))
Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zaopatrzeniem się w którąś z dystrybucji Linuxa. Co by było dla mnie najlepsze - potrzebuję szybka i małą wersję jednak nie wchodzi w grę Live-CD. Posiadam PC starej daty Intel Celeron 800 MHz na starym ECS-ie, Gforce 2mx 32, i 512 DIMM Ramu, reszta chyba nie jest taka ważna. Potrzebuję też system XP bez którego na razie nie jestem w stanie działać... Które dystrybucje tolerują NTFS lub inne formaty MS? No i na koniec jeszcze jedno pytanie. Ostatnio usłyszałem, że uzytkownicy Linuxa walczą z wirusami (szczerze wirusy to jest główny powód dla którego chcę wyjść z Windowsa) czy to prawda i czy antywirusy w sys. Linux są tak samo niezbędne jak w MicroSofcie?

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-09-06, 23:46:07 »
Mam pytanie jak działają w sieci osoby które rozdają systemy linuxa mandrive bądz ubuntu chodzi mi czy są po szkoleniach i jakie muszą mieć uprawnienia aby zajmować się taką sprzedażą (rozdawaniem).Wiem że można kupić takie oprogramowanie np. na allegro bądz w inny sposób czy te oprogramowania są zgodne z oficjalnymi czy to piractwo ?

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-09-14, 00:52:33 »
Witam!
Chciałbym sie dowiedzieć skąd mogę pobrać instalacyjną wersję Ubuntu. Prosiłbym o dokładne namiary ponieważ ściągnąłem z oficjalnej strony ubuntu wersję 7.04, która okazała się Live-CD.
Z góry Dziękuję i pozdrawiam.

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-09-23, 22:15:16 »
na linuxa nie ma media playera

Drodzy producenci linuxa.

jestem użytkownikiem linuks red hat 6.0.9. lub druga nazwa fedora 7. Próbowałem juz wiele razy pobrac program medialny na mojego linuxa. Po pobraniu niektóre programy wogóle nie odpalały a te co sie zainstalowały nie chciały sie otworzyć.
Proszę wiec państwa o odpowiedz w tej sprawie na moj email.

                                                       Z powarzaniem: **USUNIĘTO**

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-10-18, 07:34:32 »
Nieszczesliwy (*******):
jak zwykle problemy  :)

mam win xp i z tego powodu nie fikam koziolkow.Bardzo chcialbym zainstalowac mandrive ale (bo zawsze jest ale) nie wiem skad sciagnac polska wersje linuxa i jak dokonac wymiany.Bede wdzieczny za wszelkie informacje.Pozdrawiam ***********.

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-12-12, 21:51:49 »
Tutaj natomiast mamy awans za ortografię i wysłanie nam tego jako propozycji newsa:
LINUX PS3

SIEMKA MAM PROBLEM Z ZAINSTALOWANIEM LINUXA YDL5.0 MIANOWICIE W KATALOGU PSX NU.117 JEST SZEGULOWY OPIS INSTALACJI MIANOWICIE  DOCHODE DO PUNKTU GDZIE PISZOM POCZEKAJ AZ EKRAN Z PINGWINAMI ZNIKNIE DO TEGO PUNKTU DOCHODZE PISZOM ZE PO PINGWINACH MA SIE POJAWIC JAKIES OKNO ALE WTYM MIEJSCU MAM JUZ TYLKO CALY CZAS CIEMNY EKRAN ZADNEJ IKONKI ITP. CZEKALEM TAK JUZ PARE GODZIN I NIC CZY MORZE TO BYC WINA ZE NIEPOSIADAM TV HD MAM TYLKO STANDARTOWY TV 100hz JESLI TAK TO JAK MAM TO ZAINSTALOWAC BARDZO PROSZE O POMOC MA JESZCZE 1 PYTANIE CZY JEST JAKIS SKLEP DOKTUREGO MORZNA PUJSC ABY ZAINSTALOWALI LUB CZY JEST  GDZIES W NECIE OPIS INSTALACJI LINUX NA STANDARTOWYM TV 100hz JESLI TAK BARDZO PROSZE O NAMIARY TO MUJ NUMER KONTAKTOWX ******  ******  ZGURY BARDZO  DZIEKUJE

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-01-27, 18:22:27 »
mam Linux u buntu ze strony
czy on jest darmowy w sensie bez opłat?czy w senie zachęty by go dowolnie używać w sensie czesto?w takim razie za ile by byłaby ta wolność przewidziana?
próbuje zainstalować na laptopie i mi odrzuca-co robić?
konkretnie nie przyjmuje danych wpisanych np hasło?
czy istnieje już ustalone inne w Polsce dla wszystkich korzystających ze strony z prezentacji?
jeżeli to jest naprawdę za darmo to gdzie można poprosić o przesłanie oryginalnego poczta?Naprawdę fajne.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-02-11, 12:13:04 »
A teraz coś smacznego na deser - komentarz z pewnego osobnika, który myśli, że myśli ;)
Cytuj
Ehh chyba każdy rozsądny człowiek wie że jeśli coś ma otwarty kod to łatwo znaleść dziury w takim systemie dlatego jeśli Linux był by choć troche tak popularny jak Windows to bardzo szybko by sie okazało że mamy do czynienia z systemem który jest wielokrotnie bardziej podatny na ataki niż Windows. Odpowiedź prosta Windows ma zamknięty kod więc osoby które chcą nas zaatakować muszą się o wiele bardziej nagłowić i nie zawsze udaje sie im osiągnąć to co chcą. Dlatego nie jestem kretynem i mam system na którym cokolwiek zrobie jest stabilny i BEZPIECZNY.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

ZipoKing

  • Gość
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-05-24, 00:49:47 »
jaki odpowiednik protokołu tcp/ip ma linux.
novell ipx/spx
Miłego dnia

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-07-07, 19:46:48 »
Oto użyszkodnik, który napełnia trwogą użytkownika. Tekst brzmi jak kryminał:

Miałem jego katalog, ale nie było użytkownika, strwożyłem go i nazwałem tak samo jak jego katalog. Ten katalog stał się jego katalogiem domowym, ale użytkownik nie może go przeglądać.

Tak na marginiesie:
Autokorekta ff chciała mi zamienić "użyszkodnika" na "bioszkodnika", być może to skrót od bios-szkodnika :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-10-02, 19:05:54 »
pewien Pisarz napisał:

Jest to oryginalna, chińska podróba Windowsa na Pegazusa.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Ludzie listy piszą...
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-05-02, 18:07:34 »
A teraz nowe, niestandardowe zastosowanie gedit'a:

Witam otóż mam problem z skopiowanie czcionek z windowsa do wine, [...]

próbowałem przez terminal poleceniem sudo gedit /usr/share/wine/fonts ale wywala ''xxxx nie jest katalogiem''
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji