Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu się zawiesza  (Przeczytany 2914 razy)

Mike109

  • Gość
Ubuntu się zawiesza
« dnia: 2007-07-04, 21:42:57 »
Witam , mam ubuntu7.04 i mam z nim problem...mianowicie potrafi bez powodu się zawiesić.... a wygląda to tak : działa, działa, działa, nie działa, i wtedy to już tylko reset. Tak jakby czas stanął w miejscu, ani kursor, ani klawiatura, nic nie rusza się...

Może możecie mi powiedzieć czym to jest spowodowane i jak temu zapobiegać.

Pozdrawiam.

shirin

  • Gość
Ubuntu się zawiesza
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-07-06, 11:48:52 »
2007-07-04 21:42:57 Mike109 napisał:

> Witam , mam ubuntu7.04 i mam z nim problem...mianowicie potrafi bez powodu się zawiesić.... a
 > wygląda to tak : działa, działa, działa, nie działa, i wtedy to już tylko reset. Tak jakby czas
 > stanął w miejscu, ani kursor, ani klawiatura, nic nie rusza się...
 >
 > Może możecie mi powiedzieć czym to jest spowodowane i jak temu zapobiegać.
 >
 > Pozdrawiam.

Hm... Czy masz/miałeś jeszcze jakiś system operacyjny ? Problem dotyczy tylko ubuntu czy na ewentualnym innym/byłym równiez występował ? Problem pojawił się bezpośrednio po instalacji czy jakiś czas później, jeśli tak, to mniej więcej, kiedy ? Jeżeli to problem z samym systemem to cokolwiek powinno być odnotowane w dzienniku systemowym, przynajmniej ostatnie operacje przed resetem, o ile takowyż posiadasz (edit: dziennik systemowy, nie reset ;) )... Możesz poszperać.
Pozdrawiam
Shirin

tomekgreen1985

  • Gość
Ubuntu się zawiesza
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-07, 16:43:32 »
witam mam ten sam problem mam ubuntu 7.05 i czasem bez powodu potrafi sie zawiesic i tylko restart mnie ratuje. ale umnie wyczułem ze jest ono zwiazane z tym ze ja mam internet radiowy i jesli mi padnie sygnal to kopm tez pada przez ostatnich kilka dni mialem taki problem ze sie wieszal ale jak mam wszytsko z siecia ok to smiga az miło. pozdrawiam