Nowe posty

Autor Wątek: Foldery domyślnie otwierają się w nieprawidłowym trybie  (Przeczytany 7788 razy)

pootek

  • Gość
Mam debiana testing i gnome 2.18.3.
Gdy klikam prawym przyciskiem myszy na folder dwie pierwsze opcje to otwórz i przeglądaj. Gdy kliknę przeglądaj folder otwiera się normalnie, z paskiem adresu i przyciskami. Ale przy wybraniu otwórz żadnego z tych elementów nie ma i wszystkie foldery same otwierają się w nowych oknach.
Mówiąc w skrócie, po dwukrotnym kliknięciu skrótu do folderu "~" na pulpicie a także wybraniu jakiegoś z górnego menu "miejsca", foldery otwierają się w tym "okrojonym" widoku i wewnątrz nich po dwukrotnym kliknięciu na jakiś folder, każdy otwiera się w nowym oknie. Jak to zmienić? Jakoś nie mogę znaleźć nigdzie w plikach konfiguracyjnych takich wpisów.

52aqir

  • Gość
Foldery domyślnie otwierają się w nieprawidłowym trybie
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-01, 11:00:09 »
Cytat: pootek
Mam debiana testing i gnome 2.18.3.
Gdy klikam prawym przyciskiem myszy na folder dwie pierwsze opcje to otwórz i przeglądaj. Gdy kliknę przeglądaj folder otwiera się normalnie, z paskiem adresu i przyciskami. Ale przy wybraniu otwórz żadnego z tych elementów nie ma i wszystkie foldery same otwierają się w nowych oknach.
Mówiąc w skrócie, po dwukrotnym kliknięciu skrótu do folderu "~" na pulpicie a także wybraniu jakiegoś z górnego menu "miejsca", foldery otwierają się w tym "okrojonym" widoku i wewnątrz nich po dwukrotnym kliknięciu na jakiś folder, każdy otwiera się w nowym oknie. Jak to zmienić? Jakoś nie mogę znaleźć nigdzie w plikach konfiguracyjnych takich wpisów.
jak otworzysz takie okienko to klinij :
Edycja -> Preferencje -> Zachowanie i zaznacz "Otwieranie w oknie przegladarki"

a zeby miec jeszcze "pisana" sciezke, a nie "klikana" w postaci przyciskow to po lewej stronie jest ikonka w ksztalcie notatnika z olowkiem i jak ja klikniesz to bedziesz miec zwykla, pisana sciezke.

pootek

  • Gość
Foldery domyślnie otwierają się w nieprawidłowym trybie
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-01, 15:49:16 »
Wielkie dzięki. Działa. Ja się długo męczyłem i szukałem pliku konfiguracyjnego menu prawego przycisku myszki, zeby sobie wpis edytowac, a tu okazuje się, że jest łatwiejszy sposób.
A tak z ciekawości, czy ktoś z Was wie gdzie można edytować zawartość menu PPM dla każdego rodzaju plików (w tym także folderów) ? Domyslam się, że w /etc, ale jakoś dokumentacja gnome nie potrafi zrozumieć o co ją pytam. Całe /home przeszukałem i tam raczej tego nie ma.