Nowe posty

Autor Wątek: problem z kubuntu  (Przeczytany 3516 razy)

msl

  • Gość
problem z kubuntu
« dnia: 2007-08-31, 15:59:16 »
Witam.
A więc mam taki problem. Chciałem mieć 2 systemy na początek żeby się jakoś zaaklimatyzować (windowsa i kubuntu) bo z tego co słyszałem kubuntu ma wbudowane cos takiego jak bootloader i mógłbym sobie wybrać jaki system chce aktualnie używać przy wczytaniu systemów. Tylko że po instalacji kubuntu padło dokładnie wszystko i musiałem robić format i od nowa winde instalować więc średnio fajnie. Będę wdzięczny za propozycję jak to rozwiązać tak żeby nie padło to ponownie.
I pewnie dosyć ważne mam 2 dyski :
60GB (ata)– na którym mam 3 partycje w tym jedną na Windowsa
250GB (sata) - na którym w tym momencie też są 3 partycje z tego jedną przygotowaną pod linuxa i drugą będę robić bo chyba też potrzeba bo tego.
Z góry dzięki za pomoc.

piter10

  • Gość
problem z kubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-08-31, 17:52:02 »
WAŻNE:
Nie pozwalaj Linuksowi instalować się domyślnie (automatycznie) na partycjach! Jeśli masz M$ to prawie na 100 % stracisz dostęp do Windowsa i Linuksa. Zrób tak:
- przygotuj na Linuksa 2 partycje
- jedną ustaw na min.10 MB , drugą na tyle ile masz pamięci RAM
Przy uruchomieniu instalatora wybierz "Ręcznie". Jako partycję / (root) wybierz tę pierwszą, jako swap tę drugą.
Boot manager Kubuntu nazywa się Grub i automatycznie ustawi dostęp do Windowsa i Linuksa.

de_laurent

  • Gość
problem z kubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-08-31, 22:39:01 »
- jedną ustaw na min.10 MB , drugą na tyle ile masz pamięci RAM

Chyba raczej 10GB?

Nie warto chyba tez "ryzykowac", ustawianie patycji wymiany (swap) na 4GB jezeli ktos ma akurat tyle RAMu?
Lepiej byloby ustawic np. z 512MB...

MichL

  • Gość
problem z kubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-09-01, 00:28:44 »
Najpierw zr