Nowe posty

Autor Wątek: Windows na Linuxie??  (Przeczytany 4582 razy)

miszok

  • Gość
Windows na Linuxie??
« dnia: 2007-08-25, 11:40:57 »
Witam...
Tak więc chciałbym się dowiedziec czy istnieje możliwośc odpalenia Windowsa na Linuxie za pomocą powiedzmy .. VMware...
I czy jeżeli odpale Windowsa na Linuxie... To czy na tym wirtualnym Windowsie będą działa wszystkie gry przeznaczone dla windowsa??

Bo jeżeli tak to będzie to leprza sprawa niż Wine czy Cedega bo wszystkie gry będą chodzic....

Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź... :)

benyo

  • Gość
Windows na Linuxie??
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-08-25, 11:53:34 »
Skoro wiesz ze istnieje cos takiego jak VMware i sluzy do odpalenia windowsa pod linuxem to zainstaluj i zobaczysz jak dziala i czy wszystkie gry beda pod tym chodzic a przynajmniej te z ktorych chcesz korzystac.

TheUsh

  • Gość
Windows na Linuxie??
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-08-25, 16:48:06 »
O grach na maszynie wirtualnej zapomnij człowieku ;] Poprostu zainstaluj sobie linuksa obok windowsa i graj sobie na windzie kiedy tylko chcesz :P Btw. może po prostu zainstaluj sobie linuksa przez Wubi http://wubi-installer.org/ , wtedy w razie jakby ci się linux nie spodobał łatwo możesz go wywalić.

  • Gość
Windows na Linuxie??
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-08-26, 08:07:18 »
Nie jest aż tak tragicznie, pograć szczególnie w starsze (co nie znaczy gorsze) gry się da.
Pod VMware z tych bardziej znanych chodzi np. Panzer General 2 i spółka, Baldurs Gate, Planescape Torment (czyli zapewne i Icewind Dale pójdzie, nie sprawdzałem), Herosy 3 ( i to lepiej niż pod Cedegą :). Z nowszych Hearts of Iron (i inne z tej firmy).
Ogólnie, jeżeli gra nie wymaga 3D to jest spora szansa że będzie działać. No a jeśli jesteś fanem FPS-ów itp to zapomnij.

Foox1989

  • Gość
Windows na Linuxie??
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-08-26, 11:07:36 »
Ja odpaliłem starsze gry na Windows XP zainstalowanym pod VirtalBox i działały. Może nie najlepiej, boc zasem przymulały, ale dało się grać.

Norbit

  • Gość
Windows na Linuxie??
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-10-08, 19:06:55 »
Możesz zainstalować...
Ale jeśli będziesz chciał uruchomić to raczej się nie uda...
Wywali błąd i tyle.
Może uruchomi się WOLF 3D hehe