Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Kadu - problem z modułami  (Przeczytany 5565 razy)

rudyeastwdz

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« dnia: 2005-08-15, 14:27:19 »
MAm taki problem kupilem linuxa w kiosku z komputer swiat to bylo razem instalacja wszystko ok postepuje zgodnie z instrukcja konczy sie instalka wyskakuje ze uruchamia sie system linux i tam sprawdza i pisze ok ok no i potem wyskakuje mi czarny ekran z napisem login wpisuje login potem paswoord wpisuje  haslo i pisze tak ze nazwa kompa@mojlogin $ i moge sobie pisac jak w MS-Dos-ie :( co jest grane ?? pomocy piszcie tutaj lub na email djrooody@wp.pl z gory baaardzo dziekuje

Maciek_Rutecki

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-15, 15:02:10 »
2005-08-15 14:27:19 rudyeastwdz napisał:

> MAm taki problem kupilem linuxa w kiosku z komputer swiat to bylo razem instalacja wszystko ok
 > postepuje zgodnie z instrukcja konczy sie instalka wyskakuje ze uruchamia sie system linux i
 > tam sprawdza i pisze ok ok no i potem wyskakuje mi czarny ekran z napisem login wpisuje login
 > potem paswoord wpisuje  haslo i pisze tak ze nazwa kompa@mojlogin $ i moge sobie pisac jak w
 > MS-Dos-ie :( co jest grane ?? pomocy piszcie tutaj lub na email djrooody@wp.pl z gory baaardzo
 > dziekuje

To czarne okienko z bialymi literkami to jest wlasnie Linux :D.

Zalogowales sie prawidlowo i system przywital Ciebie promptem.

Wpisz \\"startx\\" jesli wywali blad, to znaczy, ze nie zainstalowales sobie srodowiska graficznego.

--
Maciek

rudyeastwdz

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-15, 15:17:59 »
2005-08-15 15:02:10 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-08-15 14:27:19 rudyeastwdz napisał:
 >
 > > MAm taki problem kupilem linuxa w kiosku z komputer swiat to bylo razem instalacja
 > wszystko ok
 >  > postepuje zgodnie z instrukcja konczy sie instalka wyskakuje ze uruchamia sie system
 > linux i
 >  > tam sprawdza i pisze ok ok no i potem wyskakuje mi czarny ekran z napisem login wpisuje
 > login
 >  > potem paswoord wpisuje  haslo i pisze tak ze nazwa kompa@mojlogin $ i moge sobie pisac
 > jak w
 >  > MS-Dos-ie :( co jest grane ?? pomocy piszcie tutaj lub na email djrooody@wp.pl z gory
 > baaardzo
 >  > dziekuje
 >
 > To czarne okienko z bialymi literkami to jest wlasnie Linux :D.
 >
 > Zalogowales sie prawidlowo i system przywital Ciebie promptem.
 >
 > Wpisz \\"startx\\" jesli wywali blad, to znaczy, ze nie zainstalowales sobie srodowiska
 > graficznego.
 >
 > --
 > Maciek



Stary Wielkie Dzieki nie dalbym sobie rady bez tego :)  jeszcze raz WIELKIE DZIEKI:)

Maciek_Rutecki

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-15, 15:36:46 »
2005-08-15 15:17:59 rudyeastwdz napisał:

 >
 > Stary Wielkie Dzieki nie dalbym sobie rady bez tego :)  jeszcze raz WIELKIE DZIEKI:)

Alez nie ma za co. Zawsze staram sie dokladnie odpowiadac, na rownie precyzyjne pytania.

--
Maciek

rudyeastwdz

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-15, 23:44:19 »
Jeszcze mam jedno pytanie jak ustawic w linuxie zeby widzial partycje??format partycji fat32 ?? prosze o pomoc:)

lajtab

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-16, 00:35:40 »
- Utworzyć katalog w /mnt pod który chcemy podmontować partycje.
- dodać w pliku /etc/fstab taki wpis, w zlaeżności od tego jaki rodzaj partycji,
1. jeżeli fat
/dev/hdaX   /mnt/dyskX   vfat defaults 0 0
2. jeżeli ntfs
/dev/hdaX   /mnt/dyskX   ntfs defaults 0 0

gdzie za X podstawiamy numer dysku jaki chcemy podmontować, to w zalezności od tego jak masz ustalone partycje.

rooter

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-15, 03:36:35 »
No więc jest taka sprawa ze nie mogę zainstalować żadnego modułu. Niby że sie instaluje ale jak później chce go dodać to w zarządcy modułów go nie ma. Próbowałem nawet całe kadu od nowa zainstalować ze źródeł i przed instalacją dodać do źródeł te moduly. Zainstalowało sie ale modolow nadal nie ma. Może to wina tego, że mam troche pomieszane z tym kadu bo go pare razy instalowalem najpierw z paczek pare razy potem z rpmow i sie troche namieszało. Jak to jest przyczyna to powiedzcie jak odinstalowac całkowicie kadu.

jcd

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-15, 13:07:50 »
2005-08-15 03:36:35 rooter napisał:

> No więc jest taka sprawa ze nie mogę zainstalować żadnego modułu. Niby że sie instaluje ale jak
 > później chce go dodać to w zarządcy modułów go nie ma. Próbowałem nawet całe kadu od nowa
 > zainstalować ze źródeł i przed instalacją dodać do źródeł te moduly. Zainstalowało sie ale
 > modolow nadal nie ma. Może to wina tego, że mam troche pomieszane z tym kadu bo go pare razy
 > instalowalem najpierw z paczek pare razy potem z rpmow i sie troche namieszało. Jak to jest
 > przyczyna to powiedzcie jak odinstalowac całkowicie kadu.

Moze jesli masz rzeczywiscie pozostalosci po kilku wersjach kadu w roznych miejscach instalujesz moduly do innej wersji niz ta, ktora pozniej odpalasz i chcesz uzywac.

domin

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-15, 13:26:04 »
2005-08-15 03:36:35 rooter napisał:

> No więc jest taka sprawa ze nie mogę zainstalować żadnego modułu. Niby że sie instaluje ale jak
 > później chce go dodać to w zarządcy modułów go nie ma. Próbowałem nawet całe kadu od nowa
 > zainstalować ze źródeł i przed instalacją dodać do źródeł te moduly. Zainstalowało sie ale
 > modolow nadal nie ma. Może to wina tego, że mam troche pomieszane z tym kadu bo go pare razy
 > instalowalem najpierw z paczek pare razy potem z rpmow i sie troche namieszało. Jak to jest
 > przyczyna to powiedzcie jak odinstalowac całkowicie kadu.
A nie jest przypadkiem tak ze instalujesz kadu z modulami w jedno miejsce a odpalasz inna wersje ktora wczesniej instalowales??? Zerknij w dokumentacje kadu i zainstaluj sobie calosc wraz z modulami w okreslone miejsce a pozniej odpalaj je wlasnie stamtad.Sam mialem kiedys podobny problem. Czytaj manual i do dziela. Polecam tez wejscie na strone projektu i poczytanie forum - znajdziesz odpowiedzi na wiele pytan.
Pozdrawiam!!!

rooter

  • Gość
Kadu - problem z modułami
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-15, 16:41:33 »
Zadziałało. Wywaliłem całe kadu a potem zainstalowałem i już jest ok. THX