Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...  (Przeczytany 16033 razy)

arctgx

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« dnia: 2007-08-09, 22:53:58 »
...to kolejne praktyczne rzeczy, które zdaje się że poginęły... Mam nadzieję, że nie przeoczyłem ich w nowej postaci forum.

ZipoKing

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-08-09, 22:58:08 »
Kwestii rozwiązania problemu nie przeoczyłeś. Jeśli z kolei chodzi o śledzenie wątku, to poniżej postów masz linka "Subskrypcja tego wątku"

Edit: mała poprawka... na razie link zniknął... niedługo pojawi się niebawem

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-10-01, 11:30:39 »
Ale powiadamianie mailem powinno być obowiązkowe dla tych co założyli wątki.
Szczególnie dla tych co mają np 1 post.
Powinni być informowani, że np. ktoś im odpowiedział a jak sprawa jest zakończona to wątek powinien być zamykany.
Takie moje zdanie.

Mariusz.

daris

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-10-04, 19:50:57 »
To ja jeszcze dorzucę:
- oznaczanie postów jako przeczytane po przeczytaniu ;) (po przejrzeniu, mod Mark as read)
- ładniejsza skórka (lub przynajmniej możliwość wyboru) - aktualna ani trochę mi się nie podoba (klasyczna punbb)

ZipoKing

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-10-04, 22:49:07 »
Cytat: daris
To ja jeszcze dorzucę:
- oznaczanie postów jako przeczytane po przeczytaniu ;) (po przejrzeniu, mod Mark as read)
- ładniejsza skórka (lub przynajmniej możliwość wyboru) - aktualna ani trochę mi się nie podoba (klasyczna punbb)
Wątki, w których są jeszcze nieprzeczytane posty, odznaczone są niebieskim "kwadratem" obok tytułu wątku, a skórki celowo zmieniać nie można (jak w oryginale), bo ta ładnie komponuje się z calym portalem ;)

Jeżeli chodzi o flagę rozwiązania problemu i subskrypcję, jest to na liście TODO ale jakoś z okazji rozpoczętego roku akademickiego czasu trochę mało...

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-10-05, 10:45:45 »
A mnie brakuje zamykania wątków przez użytkowników – powinno być to wymuszone. Jeśli np. przez tydzień nic się nie dzieje to wysyłany jest mail z prośbą o zamknięcie wątku. Wiele osób zakłada sobie konta, pisze wątek i nigdy więcej do niego nie zagląda. :(

Mariusz

chmooreck

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-10-05, 12:28:45 »
Cytat: donmarianno
Wiele osób zakłada sobie konta, pisze wątek i nigdy więcej do niego nie zagląda. :(
To jest chyba ich problem, a nie nasz ?

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-10-05, 12:34:38 »
Ale warto byłoby zamknąć taką sprawę aby nie tracić czasu na pomoc skoro autor już tam nie zajrzy.
Poza tym jak np. założę wątek i o nim zapomnę albo w menu po lewej stronie mi ucieknie na dół to fajnie było by dostać maila, że ktoś coś odpisał.

Mariusz

chmooreck

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-10-05, 13:16:56 »
Cytat: donmarianno
Ale warto byłoby zamknąć taką sprawę aby nie tracić czasu na pomoc skoro autor już tam nie zajrzy.
Ale ktoś może znaleźć potem taki wątek na googlach i może on okazać się pomocny, więc jeśli znasz odpowiedź na niebanalne pytanie to dobrze jest odpowiedzieć nawet jeśli autor wątku ma to już w głębokim poważaniu... przynajmniej takie jest moje zdanie ;-)

Cytat: donmarianno
Poza tym jak np. założę wątek i o nim zapomnę albo w menu po lewej stronie mi ucieknie na dół to fajnie było by dostać maila, że ktoś coś odpisał.
Domyślne 'śledzenie wątku' dla wypowiadających się w nim, oczywiście z możliwością 'odznaczenia ptaszka' ;-)

Edit: stylistyka ;-)

arctgx

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-10-05, 14:36:01 »
Protestuję przeciw zamykaniu wątku tylko dlatego, że autor lub ktokolwiek inny nic do niego nie dopisują dłuższy czas ;)

Mam na tym forum kilka własnych problemów, których nie rozwiązałem od co najmniej roku i być może kiedyś będę miał potrzebę dopisać coś do nich bezpośrednio lub przytoczyć w innym wątku.

A że nikt nie odpowiada, nie musi to znaczyć, że problem jest bezwartościowy - zresztą komu przeszkadza możliwość rozwijania?

A to, że napiszę coś i później trudno mi odkopać spośród nowszych wątków, rzeczywiście jest problemem. Czasem zapomnę o tym, że napisałem wątek, na ogół zapominam o tym, do jakiego działu należał (szufladkowanie bywa czasem sztuczne).

Dlatego ze dwa już razy sformułowałem propozycję, aby klikając na opis danego użytkownika można było uzyskać skupioną listę linków do tworzonych przez niego wątków i odpowiedzi. W żadnym przypadku nie dostałem nawet odpowiedzi na tę propozycję.

Na razie jedynym sposobem na skupienie wątków, w których brałem jakikolwiek udział, jest zapisanie linków do nich w zakładkach przeglądarki... Ale o tym nie zawsze pamiętam.

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-10-05, 14:40:52 »
Pytanie jest czy admini będę się chcieli grzebać w kodzie forum by to zmienić :(

Mariusz

arctgx

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-10-05, 14:42:33 »
Mało, można by nawet stworzyć kanał RSS skupiający wątki z dowolnym udziałem danego użytkownika (lub swoją drogą: wątki autorstwa danego użytkownika), który na pierwsze miejsce wrzucałby wątek ostatnio zmodyfikowany.

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-10-05, 14:44:20 »
Z tym rss to fajny pomysł zapodałeś ;)

arctgx

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-10-05, 14:44:34 »
Nie mam pojęcia, jak złożone jest zadanie stworzenia listy wątków, w których brał udział jakiś użytkownik. Ale fajnie, gdybym któregoś z twórców Forum dostał przynajmniej odpowiedź.

arctgx

  • Gość
Śledzenie wątku i flaga rozwiązania problemu...
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-10-05, 14:47:28 »
Nie wiem też, dalej, czy i jak skomplikowane jest zadanie oprawienia takiej listy do postaci kanału RSS.