Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Zabawa z tworzeniem nowego wątku  (Przeczytany 20424 razy)

arctgx

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« dnia: 2007-08-09, 17:48:36 »
Dla niezalogowanych użytkowników nie ma opcji "nowy wątek"... Bardzo to denerwujące, a poprzednio była taka możliwość z przekierowaniem na stronę logowania.

Loguję się i wciskam "Powrót" do tematu, który chcę napisać

Dostaję w lewym górnym
Jesteś niezalogowany...
no i nie ma linku "nowy wątek".

No to klikam "Zaloguj się", i zamiast okienka dostaję
"arctgx Jesteś już zalogowany!"

Klikam "Powrót" i dopiero mam link "nowy wątek".

Mam nadzieję, że zostanie przywrócona stara funkcjonalność na nowym kodzie.

Pozdrawiam!

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-08-09, 19:43:06 »
Hmm, faktycznie :/

Na szczęście wykryłem czemu się tak dzieje - poprawi się, ale nie będzie (chyba że Zipo zaimplementuje) tak jak w poprzednim forum. Teraz po wejściu do interesującego nas wątku (lub innego miejsca) będziemy musieli najpierw kliknąć "zaloguj się", a potem wrócimy automatycznie do miejsca z którego zostaliśmy przeniesieni do logowania.

Jest za to inna dobra nowina - po zalogowaniu się na dowolnej podstronie będziemy zalogowani na każdej innej.
Jednak początkowo mogą pojawić się małe problemy, dlatego zalecane jest usunięcie wszystkich ciastek pochodzących z domen *.linux.pl
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

arctgx

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-08-09, 22:36:45 »
Liczę więc na Zipo, sam nie myśląc nawet o zaoferowaniu nędznej łaty :)

ZipoKing

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-08-09, 22:52:47 »
Cytat: arctgx
Liczę więc na Zipo, sam nie myśląc nawet o zaoferowaniu nędznej łaty :)
Czemu nędznej?
Poza tym zlecenie zostało przyjęte do realizacji :-)

arctgx

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-08-09, 23:14:12 »
Jeden niepełny kurs PHP przeczytany (i częściowo przerobiony) pół roku temu, a potem brak ćwiczeń w tym kierunku dają mi pewność, że nie próbowałbym nawet tej chwili próbować się wgłębiać w kod tworzący to forum no i, co za tym idzie, próbować cokolwiek przerabiać. Tak więc nawet na nędzną łatkę mnie nie stać ;)

Ale jest naturalną myślą, że jeśli czego sam potrzebuję, to najlepiej, gdybym też sam zrobił. Mało realna to idea ;)

Swoją drogą, dzięki za zainteresowanie! Czekam na efekty

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-08-10, 09:06:56 »
Cytat: arctgx
Dla niezalogowanych użytkowników nie ma opcji "nowy wątek"...
Mam nadzieję, że zostanie przywrócona stara funkcjonalność na nowym kodzie.
OK, zrobione - pojawił się link z możliwością dodania nowego postu nie będąc zalogowanym (przekieruje na stronę logowania), zaś samo logowanie zostało poprawione, tak że nie będzie nastręczać problemów.

Dodatkowo logując się na dowolnej podstronie stajemy się zalogowani na wszystkich, co też powinno nieco ułatwić życie ;)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

arctgx

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-08-10, 10:52:07 »
Fajnie, ale jeszcze o czymś zapomniałem wspomnieć: o linku "Odpowiedź" dla niezalogowanych.

Moja wędrówka po forum zaczyna się tak, że odświeżam RSS i wchodzę w interesujący mnie wątek. Jeśli znalazłem coś, na co chciałem odpowiedzieć, po prostu klikałem wtedy link do odpowiedzi i dopiero się logowałem, a potem (przynajmniej tak z pół roku było od czasu wprowadzenia tego na starym forum) wracałem prosto do wątku, mając gotowe pole do wpisania odpowiedzi. Jeśli nie miałem nic do powiedzenia, nie trzeba było się logować.

arctgx

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-08-10, 15:14:18 »
Chcąc kontynuować temat o Radeonie znalazłem już (przed zalogowaniem) link do odpowiedzi i dalej idzie jak po staremu. Ale widzę jedną zabawną rzecz: pośrodku "Zostałeś zalogowany jako arctgx", a w lewym górnym - "jesteś niezalogowany" - na tej samej stronie.

Swoją drogą, proponowałbym jeszcze - o ile to możliwe - skrócić o jeden krok tę drogę logowania. Gdy niezalogowany kliknę "Odpowiedź", to najpierw mam stronę z informacją, że jestem niezalogowany i dopiero z niej klikam na link do strony z logowaniem. A może okienko logowania umieścić już w pierwszej, pod tą informacją?

ZipoKing

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-08-10, 15:17:38 »
Tak się nie da ;-)
Pewnie zauważyłeś, że informację o tym, że jesteś niezalogowany masz jeszcze z poziomu forum (forum.linux.pl, newbie.linux.pl/forum), a juz logujesz się na www.linux.pl

arctgx

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-08-10, 16:46:55 »
Zauważyłem.

Sprawdzam stopniowo, gdzie mój login działa poza forum newbie, skoro loguję się w całym linux.pl. Na debian.linux.pl mam niezależne konto o tej samej nazwie, na wiki.linux.pl jestem anonimowym użytkownikiem (będąc w linux.pl zalogowany jako arctgx).

ZipoKing

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-08-10, 16:51:33 »
debian.linux.pl - nie należy do portalu linux.pl (chyba ;-)), a wiki.linux.pl jest częścią wikidot.com

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-08-10, 16:53:51 »
Cytat: arctgx
Zauważyłem.

Sprawdzam stopniowo, gdzie mój login działa poza forum newbie, skoro loguję się w całym linux.pl. Na debian.linux.pl mam niezależne konto o tej samej nazwie, na wiki.linux.pl jestem anonimowym użytkownikiem (będąc w linux.pl zalogowany jako arctgx).
Wspólne logowanie działa jedynie na stronie głównej, newbie, grach, sklepie, biznes, centrumiso (w blogu też się dorobi). Wiki leży poza naszym serwerem i bazą, tak samo debian.linux.pl (jak i cała reszta stron z naszą poddomeną) - na tych nie będzie działać.
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

arctgx

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-08-15, 02:14:20 »
Jeszcze jeden drobiazg do naprawienia się pojawił: po kliknięciu (nie będąc zalogowanym) informacja o konieczności zalogowania przekierowuje mnie do strony

http://forum.linux.pl/login.php,

która nie istnieje. Normalnie mogę się zalogować poprzez link na górze. Fajnie że ten link umożliwia już powrót do punktu wyjścia.

ZipoKing

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-08-15, 09:42:04 »
Zrobione ;-)

sys

  • Gość
Zabawa z tworzeniem nowego wątku
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-08-15, 13:46:56 »
Chyba nie do końca zrobione. Problem identyczny jak u arctgx

Mam autoczyszczenie ciastek przy każdym zamknięciu opery. Odpalam operę, otwieram newbie, chcę się zalogować, więc prawy górny róg i standardowa procedura.
Pierwszy komunikat: Jesteś zalogowany jako sys, przy czym prawy górny róg uparcie twierdzi, ze jestem niezalogowana i nie mam możliwości odp. w wątkach. Dopiero ponowne klinięcie na Loguj przekierowuje do komunikatu z moim av: Jesteś już zalogowany, więc mogę spokojnie działać dalej.
Pomerdane troszkę :)