Dystrybucje Linuksa > Jaką dystrybucję wybrać?

Jaka dystrybucja najlesza do gier

<< < (2/2)

ultr:
Linux to system, a nie jakieś magiczne pudełko, które w zależności od wersji/wydania odpala gry albo nie :|

Gry natywne (posiadające instalator na Linuksa i uruchamiane bezpośrednio) ruszą na wszystkich nowych dystrybucjach.
Gry windowsowe, wraz z instalatorami, uruchomisz na Wine/Cededze (Wine jest otwartym oprogramowaniem, Cedega płatna). Tutaj jedyna trudność sprowadza się do instalacji w/w programów. Dla łatwości instalacji są one udostępniane w pakietach instalacyjnych RPM i DEB (w zależności od dystrybucji). Oczywiście nie wszystkie gry ruszą na tych programach, choć mi w większości chodzą - ale tutaj też nic nie zmieni dystrybucja.

Trochę źle postawiłeś pytanie - wybierz łatwą dystrybucję, jeżeli jesteś początkującym: Opensuse z uwagi na graficzny konfigurator YaST, lub Mandrive, Fedorę, czy Ubuntu. Naucz się podstaw obsługi (instalacja pakietów, uruchamianie programów z konsoli, ...).
Osobiście polecam Opensuse 10.0 (najnowsza to 10.2, ale jest bardzo wolna :/ - w 10.3 mają to i owo poprawić, ale jak wyjdzie i zobaczę jak działa, to będę mógł polecić/odradzić).

Robert:

--- Cytat: ultr ---Osobiście polecam Opensuse 10.0 (najnowsza to 10.2, ale jest bardzo wolna :/ - w 10.3 mają to i owo poprawić, ale jak wyjdzie i zobaczę jak działa, to będę mógł polecić/odradzić).
--- Koniec cytatu ---
Weź nie przesadzaj. Ja miałem wszystkie suse od 9.2 i nie zauważyłem, żeby 10.2 było wolniejsze od 10.0, a dodatkowo ma dużo mniej błędów.

MichL:
Jak na razie to właśnie 10.2 jest najszybsze z dotychczasowych wydań Suse/Open Suse  :-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej