Nowe posty

Autor Wątek: Windows na Linuxie  (Przeczytany 1647 razy)

shw

  • Gość
Windows na Linuxie
« dnia: 2007-02-15, 00:26:30 »
tknelo mnie cos i postanowilem sie zapytac madrzejszych. czy jest mozliwosc uruchomienia Windowsa pod Linuxem? wiem, ze sa sposoby na  wirtualizacje, ale chodzi mi o istniejaca instalacje Windowsa, bez potrzeby tworzenia czystej maszyny wirtualnej, niejako utraty danych z istniejacej instalacji Windowsa.
idealnym rozwiazaniem dla mnie jest wybor Windows/Linux poprzez Gruba, z mozliwoscia odpalenia [tegoz] Windowsa spod Linuxa, jezeli zachodzi taka potrzeba.
mysle, ze jest to technicznie osiagalne - wystarczyloby nie tworzenie dysku wirtualnego, a zamiast tego korzystanie z wybranej partycji - zastanawia mnie jednak czy ktores oprogramowanie na to pozwala?

jodri

  • Gość
Windows na Linuxie
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-15, 13:59:51 »
Teoretycznie jest to mozliwe. Trzeba podczas tworzenia dysku (vmware) podać mu dysk fizyczny (na jednym z dalszych ekranów wybrać "Use a physical disk (for advanced users)") a dalej pokombinować.

sajan

  • Gość
Windows na Linuxie
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-15, 18:30:37 »
Jedna z dostepnych maszyn wirtualnych powinna Ci to umozliwic. Nalezy jednak pamietac, ze konfiguracja sprzetowa maszyny wirtualnej jest czesto inna niz ta wyrywana przez Windows'a uruchomionego bezposrednio. Co za tym idzie, za kazdym uruchomieniem Windy, ta walczylaby ze sterami, a sami wiemy jak jej sie to czasem udaje (a raczej nie udaje).

Jesli wiec probowac, to z maszyna wirtualna, ktora zapewnia, jaknajblizsza to rzeczywistej, konfiguracje sprzetowa. Nie wiem jak pod tym wzgledem wypada vmware.

Pozdrawiam
sajan

pdemb

  • Gość
Windows na Linuxie
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-03-02, 16:31:22 »
2007-02-15 00:26:30 shw napisał:

> tknelo mnie cos i postanowilem sie zapytac madrzejszych. czy jest mozliwosc uruchomienia
 > Windowsa pod Linuxem? wiem, ze sa sposoby na  wirtualizacje, ale chodzi mi o istniejaca
 > instalacje Windowsa, bez potrzeby tworzenia czystej maszyny wirtualnej,

Jest komercyjne rozwiązanie o nazwie Win4Lin.  Poszukaj w Internecie.