Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
2024-03-27, 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: INSTALACJA KADU  (Przeczytany 11843 razy)

  • Gość
INSTALACJA KADU
« dnia: 2005-08-12, 14:41:58 »
Na dysku 80GB mam zainstalowaną Fedorę (na partycji 10GB).
Jak można dodatkowo na wolnym miejscu zainstalować sobie win xp?
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

zajacraf

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-12, 15:20:54 »
2005-08-12 14:41:58 przemm napisał:

> Na dysku 80GB mam zainstalowaną Fedorę (na partycji 10GB).
 > Jak można dodatkowo na wolnym miejscu zainstalować sobie win xp?
 > Dzięki za pomoc
 > Pozdrawiam
----------------------
To już było 100 razy, podowiem ci tlyko że musisz sobie podzielić dysk na partycje, zainstalować program bootloader (grub, lilo) skonfigurować go i już, poszukaj dobrze

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-12, 15:46:13 »
2005-08-12 15:20:54 zajacraf napisał:
 > To już było 100 razy, podowiem ci tlyko że musisz sobie podzielić dysk na partycje,

Sorki, może było ale nie mogę się tego doszukać, tej wolnej przestrzeni dyskowej ok.70 GB nie mogę podzielić na partycję fdiskiem bo wyskakuje błąd: \\"za mało wolnego miejsca aby utworzyć partycje\\" (partycja FAT) Czym to zrobić?


> zainstalować program bootloader (grub, lilo) skonfigurować go i już, poszukaj dobrze

bootloader jest zainstalowany (grub) i odpala fedorę bo narazie tylko taki system jest :)

wojtasek

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-12, 22:21:45 »
2005-08-12 15:46:13 przemm napisał:

> 2005-08-12 15:20:54 zajacraf napisał:
 >  > To już było 100 razy, podowiem ci tlyko że musisz sobie podzielić dysk na partycje,
 >
 > Sorki, może było ale nie mogę się tego doszukać, tej wolnej przestrzeni dyskowej ok.70 GB nie
 > mogę podzielić na partycję fdiskiem bo wyskakuje błąd: \\"za mało wolnego miejsca aby
 > utworzyć partycje\\" (partycja FAT) Czym to zrobić?
 >
 >
 > > zainstalować program bootloader (grub, lilo) skonfigurować go i już, poszukaj dobrze
 >
 > bootloader jest zainstalowany (grub) i odpala fedorę bo narazie tylko taki system jest :)
 >
Witam bardzo serdecznie. Jestem użytkownikiem WINDOWSA i chciałbym spróbować przesiąść się na LINUXA. Kupiłem gazetę z zestawem 7 CD Mandrivy LE 2005. niestety nie posiadam dodatkowego dysku żeby zainstalować LINUKSA. Problem polega na tym, iż w gazecie jest opis jak krok po kroku zainstalować LINUXA lecz nie ma słowa jak to zrobić aby na jednym dysku były zainstalowane dwa tak różne systemy. Posiadam dysk o pojemności 40Gb, podzielony jest na trzy partycje C, D, E z czego partycja E o rozmiarze ok.15Gb jest przeznaczona na LINUXA. Czy jest Pan w stanie mi jakoś pomóc się z tym uporać? Nie jestem jakimś wielkim komputerowcem, który rozumie co mówią doświadczeni komputerowcy swoim sloganem czy innymi trochę jeszcze dziwnymi dla mnie wyrażeniami technicznymi. Bardzo bym prosił o jakiekolwiek wyjaśnienia mojego problemu możliwie prostym językiem – oczywiście jeśli Pan zechce. Z góry przepraszam, że zawracam Panu głowę i dziękuję za ewentualne zrozumienie. Wojciech Czerniewicz. Elbląg.

andrew_g

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-13, 01:37:37 »
2005-08-12 22:21:45 wojtasek napisał:

> 2005-08-12 15:46:13 przemm napisał:
 >
 > > 2005-08-12 15:20:54 zajacraf napisał:
 >  >  > To już było 100 razy, podowiem ci tlyko że musisz sobie podzielić dysk na
 > partycje,
 >  >
 >  > Sorki, może było ale nie mogę się tego doszukać, tej wolnej przestrzeni dyskowej ok.70 GB
 > nie
 >  > mogę podzielić na partycję fdiskiem bo wyskakuje błąd: \\"za mało wolnego miejsca aby
 >  > utworzyć partycje\\" (partycja FAT) Czym to zrobić?
 >  >
 >  >
 >  > > zainstalować program bootloader (grub, lilo) skonfigurować go i już, poszukaj
 > dobrze
 >  >
 >  > bootloader jest zainstalowany (grub) i odpala fedorę bo narazie tylko taki system jest
 > :)
 >  >
 > Witam bardzo serdecznie. Jestem użytkownikiem WINDOWSA i chciałbym spróbować przesiąść się na
 > LINUXA. Kupiłem gazetę z zestawem 7 CD Mandrivy LE 2005. niestety nie posiadam dodatkowego
 > dysku żeby zainstalować LINUKSA. Problem polega na tym, iż w gazecie jest opis jak krok po
 > kroku zainstalować LINUXA lecz nie ma słowa jak to zrobić aby na jednym dysku były
 > zainstalowane dwa tak różne systemy. Posiadam dysk o pojemności 40Gb, podzielony jest na trzy
 > partycje C, D, E z czego partycja E o rozmiarze ok.15Gb jest przeznaczona na LINUXA. Czy jest
 > Pan w stanie mi jakoś pomóc się z tym uporać? Nie jestem jakimś wielkim komputerowcem, który
 > rozumie co mówią doświadczeni komputerowcy swoim sloganem czy innymi trochę jeszcze dziwnymi
 > dla mnie wyrażeniami technicznymi. Bardzo bym prosił o jakiekolwiek wyjaśnienia mojego problemu
 > możliwie prostym językiem – oczywiście jeśli Pan zechce. Z góry przepraszam, że
 > zawracam Panu głowę i dziękuję za ewentualne zrozumienie. Wojciech Czerniewicz. Elbląg.



Proponuję zakupić albo przejrzeć aktualny Linuxmagazine. Wasze pytania to główny temat numeru. Pozdrawiam !!!

mat1

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-22, 22:20:44 »
2005-08-13 01:37:37 andrew_g napisał:

> 2005-08-12 22:21:45 wojtasek napisał:
 >
 > > 2005-08-12 15:46:13 przemm napisał:
 >  >
 >  > > 2005-08-12 15:20:54 zajacraf napisał:
 >  >  >  > To już było 100 razy, podowiem ci tlyko że musisz sobie podzielić dysk na
 >  > partycje,
 >  >  >
 >  >  > Sorki, może było ale nie mogę się tego doszukać, tej wolnej przestrzeni dyskowej
 > ok.70 GB
 >  > nie
 >  >  > mogę podzielić na partycję fdiskiem bo wyskakuje błąd: \\"za mało wolnego
 > miejsca aby
 >  >  > utworzyć partycje\\" (partycja FAT) Czym to zrobić?
 >  >  >
 >  >  >
 >  >  > > zainstalować program bootloader (grub, lilo) skonfigurować go i już, poszukaj
 >  > dobrze
 >  >  >
 >  >  > bootloader jest zainstalowany (grub) i odpala fedorę bo narazie tylko taki system
 > jest
 >  > :)
 >  >  >
 >  > Witam bardzo serdecznie. Jestem użytkownikiem WINDOWSA i chciałbym spróbować przesiąść
 > się na
 >  > LINUXA. Kupiłem gazetę z zestawem 7 CD Mandrivy LE 2005. niestety nie posiadam
 > dodatkowego
 >  > dysku żeby zainstalować LINUKSA. Problem polega na tym, iż w gazecie jest opis jak krok
 > po
 >  > kroku zainstalować LINUXA lecz nie ma słowa jak to zrobić aby na jednym dysku były
 >  > zainstalowane dwa tak różne systemy. Posiadam dysk o pojemności 40Gb, podzielony jest na
 > trzy
 >  > partycje C, D, E z czego partycja E o rozmiarze ok.15Gb jest przeznaczona na LINUXA. Czy
 > jest
 >  > Pan w stanie mi jakoś pomóc się z tym uporać? Nie jestem jakimś wielkim komputerowcem,
 > który
 >  > rozumie co mówią doświadczeni komputerowcy swoim sloganem czy innymi trochę jeszcze
 > dziwnymi
 >  > dla mnie wyrażeniami technicznymi. Bardzo bym prosił o jakiekolwiek wyjaśnienia mojego
 > problemu
 >  > możliwie prostym językiem – oczywiście jeśli Pan zechce. Z góry przepraszam,
 > że
 >  > zawracam Panu głowę i dziękuję za ewentualne zrozumienie. Wojciech Czerniewicz. Elbląg.
 >
 >
 >
 > Proponuję zakupić albo przejrzeć aktualny Linuxmagazine. Wasze pytania to główny temat numeru.
 > Pozdrawiam !!!

mat1

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-22, 22:28:55 »
2005-08-13 01:37:37 andrew_g napisał:

> 2005-08-12 22:21:45 wojtasek napisał:
 >
 > > 2005-08-12 15:46:13 przemm napisał:
 >  >
 >  > > 2005-08-12 15:20:54 zajacraf napisał:
 >  >  >  > To już było 100 razy, podowiem ci tlyko że musisz sobie podzielić dysk na
 >  > partycje,
 >  >  >
 >  >  > Sorki, może było ale nie mogę się tego doszukać, tej wolnej przestrzeni dyskowej
 > ok.70 GB
 >  > nie
 >  >  > mogę podzielić na partycję fdiskiem bo wyskakuje błąd: \\"za mało wolnego
 > miejsca aby
 >  >  > utworzyć partycje\\" (partycja FAT) Czym to zrobić?
 >  >  >
 >  >  >
 >  >  > > zainstalować program bootloader (grub, lilo) skonfigurować go i już, poszukaj
 >  > dobrze
 >  >  >
 >  >  > bootloader jest zainstalowany (grub) i odpala fedorę bo narazie tylko taki system
 > jest
 >  > :)
 >  >  >
 >  > Witam bardzo serdecznie. Jestem użytkownikiem WINDOWSA i chciałbym spróbować przesiąść
 > się na
 >  > LINUXA. Kupiłem gazetę z zestawem 7 CD Mandrivy LE 2005. niestety nie posiadam
 > dodatkowego
 >  > dysku żeby zainstalować LINUKSA. Problem polega na tym, iż w gazecie jest opis jak krok
 > po
 >  > kroku zainstalować LINUXA lecz nie ma słowa jak to zrobić aby na jednym dysku były
 >  > zainstalowane dwa tak różne systemy. Posiadam dysk o pojemności 40Gb, podzielony jest na
 > trzy
 >  > partycje C, D, E z czego partycja E o rozmiarze ok.15Gb jest przeznaczona na LINUXA. Czy
 > jest
 >  > Pan w stanie mi jakoś pomóc się z tym uporać? Nie jestem jakimś wielkim komputerowcem,
 > który
 >  > rozumie co mówią doświadczeni komputerowcy swoim sloganem czy innymi trochę jeszcze
 > dziwnymi
 >  > dla mnie wyrażeniami technicznymi. Bardzo bym prosił o jakiekolwiek wyjaśnienia mojego
 > problemu
 >  > możliwie prostym językiem – oczywiście jeśli Pan zechce. Z góry przepraszam,
 > że
 >  > zawracam Panu głowę i dziękuję za ewentualne zrozumienie. Wojciech Czerniewicz. Elbląg.
 >
 >
 >
 > Proponuję zakupić albo przejrzeć aktualny Linuxmagazine. Wasze pytania to główny temat numeru.
 > Pozdrawiam !!!

PODCZAS INSTALACJI MANDARYNKI WYSWIETLI SIE OKIENKO, GDZIE OKRESLAMU NA KTORYM DYSKU MA ZOSTAC ZAINSTALOWANY SYSTEM:
- USUN WINDOWS
-WYKORZYSTAJ WOLNY MIEJSCE NA PARTYCJI WINDOWS
- ZAAWANSOWANY PODZIAL NA PARTYCJE I WLASNIE TEN WYBIERAMY.
ZOBACZYMY NASTEPNIE ZAKLADKI SYSTEMU WINDOWSA , ZAZNACZAMY KTORAS PARTYCJE OKOLO 15 GB I USUWAMY PARTYCJE,TWORZYMY NOWA, ( PRZELACZ TRYB ZAAWANSOWANY) UZYSKUJEMY DOSTEP DO WIEKSZEJ LICZBY OPCLI , NASTEPNIE USUN I POTEM ROZMIESC AUTOMATYCZNIE I GOTOWE I DALEJ INSTALACJA PROWADZI NAS SAMA JAKBY BYLY PROBLEMY MOJ NUMER GADU 1181121

keczo

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-12, 13:02:33 »
witam jestem żółtodziobem w linuxie i nie potrafie zainstalowac kadu bede bardzo wdzieczny jak ktos mi napisze jak to sie robi wlacznie z poleceniami w konsoli co trzeba po kolei robic dzieki wiem ze to dla was łatwizna i pomożecie mi

Xax79

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-12, 13:18:37 »
2005-08-12 13:02:33 keczo napisał:

> witam jestem żółtodziobem w linuxie i nie potrafie zainstalowac kadu bede bardzo wdzieczny jak
 > ktos mi napisze jak to sie robi wlacznie z poleceniami w konsoli co trzeba po kolei robic
 > dzieki wiem ze to dla was łatwizna i pomożecie mi

A moze chociaz napiszesz jaka dystrybucje masz ?

bergo

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-08-12, 13:22:31 »
I czy masz pakiet czy źródełka

keczo

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-08-12, 13:23:30 »
ja mam kadu 0.4.0 i co dopiero system zainstalowalem

sys

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-08-12, 13:35:29 »
2005-08-12 13:23:30 keczo napisał:

> ja mam kadu 0.4.0 i co dopiero system zainstalowalem

1 najlepiej ściągnij  kadu w formacie RPM (domniemam że masz MDK)
2 najprościej bez grzebania się w konsoli klikasz 2x na pakiet RPM
3 wklepujesz hasło roota (bo na bank się będzie awanturował :) )
4 jesli nie wyskoczy Ci żaden błąd czy inne zalezności na pulpicie robisz skrót do kadu ( powinna być taka sciezka
 /usr/bin/kadu
5 klikasz 2x na skrót i ustawiasz sobie kadu tak jak Ci się podoba :)

oczywiścia zakładam, że masz MDK i środowisko KDE

Xax79

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-08-12, 13:46:21 »
2005-08-12 13:23:30 keczo napisał:

> ja mam kadu 0.4.0 i co dopiero system zainstalowalem

To doprawdy fantastycznie. A jaka masz dystrybucje linuksa napiszesz czy mamy zaczac zgadywac ?

keczo

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-08-12, 13:47:10 »
hehe dzieki sprubuje tak jak napisales tylko że narazie lipa bo strona kadu.net nie dziala :(

sys

  • Gość
INSTALACJA KADU
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-08-12, 13:50:15 »
2005-08-12 13:47:10 keczo napisał:

> hehe dzieki sprubuje tak jak napisales tylko że narazie lipa bo strona kadu.net nie dziala :(

primo podaj dystrybucję i tryb graficzny
secundo pakietów rpm od groma np na rpmsearch.com

i NAPISAŁAŚ !!! kobietą jestem :)