Nowe posty

Autor Wątek: Silk Road.  (Przeczytany 3777 razy)

driver13

  • Gość
Silk Road.
« dnia: 2006-03-18, 00:44:04 »
Witam,
Jestem niezbyt obeznany z problematyką cedega/wine natomiast zależy mi na odpaleniu gry SilkRoad Online.
Pograłem w tego MMORPGa jest bardzo sympatyczny i chciałbym miec go w miare zawsze pod ręką....

Mój laptop DELL C610 (pytanie czy ma szanse to uciągnąć - ale to do kwestia w tej chwili jakby wtórna) działa tylko i wyłacznie pod Linuksem - Slack 10.2, jądro 2.6.15 własna kompilacja.

Po zainstalowaniu werski 14-dniowej Cedegi usiłowałem zainstalować SilkRoada - dostaje komunikat "Program cannot be run in DOS mode" w trakcie próby instalacji.

Czy ktoś ma jakies pomysły co z tym fantem czynić.

P.S. przegooglałem przez 2 dni ile sie dało w tym temacie ale niestety bez rezultatu.

PZDRF

driver13

  • Gość
Silk Road.
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-03-20, 21:55:57 »
Sam sobie częsciowo odpowiem :
był błąd w exe instalacyjnym ... zatem na cededze gra istaluje się niestety w trzkcie próby podłaczenia do servera (przed updragem) wywala bład niedostępności do serwera - równolegle chodzący SRO na windzie działa

Na tym narazie utknąłęm

Pzdrf JPD

makron

  • Gość
Silk Road.
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-04-09, 00:58:31 »
2006-03-20 21:55:57 driver13 napisał:

> Sam sobie częsciowo odpowiem :
 > był błąd w exe instalacyjnym ... zatem na cededze gra istaluje się niestety w trzkcie próby
 > podłaczenia do servera (przed updragem) wywala bład niedostępności do serwera - równolegle
 > chodzący SRO na windzie działa
 >
 > Na tym narazie utknąłęm
 >
 > Pzdrf JPD
 >

ja odpalilem bez problemu launcher, gra sie updatowala, lecz nie da sie uruchomic... zmien system operacyjny w ustawieniach profilu cedegi na win98 i zadzialac powinien sam launcher... co robic dalej sam nie wiem...

  • Gość
Silk Road.
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-04-18, 18:59:50 »
2006-04-09 00:58:31 makron napisał:

> 2006-03-20 21:55:57 driver13 napisał:
 >
 > > Sam sobie częsciowo odpowiem :
 >  > był błąd w exe instalacyjnym ... zatem na cededze gra istaluje się niestety w trzkcie
 > próby
 >  > podłaczenia do servera (przed updragem) wywala bład niedostępności do serwera -
 > równolegle
 >  > chodzący SRO na windzie działa
 >  >
 >  > Na tym narazie utknąłęm
 >  >
 >  > Pzdrf JPD
 >  >
 >
 > ja odpalilem bez problemu launcher, gra sie updatowala, lecz nie da sie uruchomic... zmien
 > system operacyjny w ustawieniach profilu cedegi na win98 i zadzialac powinien sam launcher...
 > co robic dalej sam nie wiem...

ten sam problem mam, tzn pod cedega musze zrobic manual'ny update, na wine update robi sie automatycznie bez problemu

przy ustawieniu wine gra sie wysypuje, na cedega pojawia sie logo startowe (to samo na cedega)

Pozdr

  • Gość
Silk Road.
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-04-18, 19:02:23 »
Zamotalem, jeszcze raz:

wine (win98) - Installer OK, Update OK, Gra wysyp
wine (winXP) - Installer OK, Update OK, Siada na ekranie startowym (tym po launcher'rze)
cedega (win98) - to samo co na wine (XP) tyle ze update siada
cedega (winXP) - j.w.

:]

makron

  • Gość
Silk Road.
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-28, 19:49:30 »
no to chyba nie pogramy w Silkroad Online na linuxie :P

Kildyt

  • Gość
Silk Road.
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-07, 07:59:45 »
Ja mam silkroad skopiowane z dysku windowsowego na ext3 z pełnymi uprawnieniami. Jeśli wam gra nie chodzi najlepiej otworzyć ją w terminalu. Ja tak zrobiłem, otworzyłem silkroad.exe w cedega 5.2.3 za pomocą terminalu i taki oto błąd przy uruchomieniu:
Gtk-Message: Failed to load module "gail": libgail.so: nie można otworzyć pliku obiektu dzielonego: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Gtk-Message: Failed to load module "atk-bridge": libatk-bridge.so: nie można otworzyć pliku obiektu dzielonego: Nie ma takiego pliku ani katalogu
mmtime pid=10334 tid=10340
A po kliknięciu "Start":
wine: Unhandled exception, starting debugger...
I nic więcej się nie działo. Niestety nie wiem co oznaczają te błędy :(

Kildyt

  • Gość
Silk Road.
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-07, 08:02:42 »
Upss... W cedega 5.2.3 gry z terminala odpala się przy pomocy cedega -run ale i przy tym wyskakuje błąd:
Gtk-Message: Failed to load module "gail": libgail.so: nie można otworzyć pliku obiektu dzielonego: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Gtk-Message: Failed to load module "atk-bridge": libatk-bridge.so: nie można otworzyć pliku obiektu dzielonego: Nie ma takiego pliku ani katalogu

ERROR: -run command requires at least a Game Name and Icon Name
A co dziwne nie otwiera się żadne okno ze silka.