Nowe posty

Autor Wątek: Jak postawic serwer gier  (Przeczytany 2635 razy)

mati1810

  • Gość
Jak postawic serwer gier
« dnia: 2006-02-15, 21:43:21 »
Mam takie pytanko mam firme internetowa i chialbym postawic dla swoich urzytkownikow serwer gier
1 jak to zrobic np serwe CS oczywiscie na linuxie
2 jak bym chcial zrobic platny serwer dla osob z poza mojej sieci czy wie ktos jak to jest z prawem autorskim i czy musze miec jakies zezwolenie od producenta tej gry lub jakas z nim umowe?
 za wszytkie odpowiedzi bede niezmiernie wdzieczny :)

kudl

  • Gość
Jak postawic serwer gier
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-15, 23:01:51 »
Bardzo ładnie napisana instrukcja: http://www.cstrike-planet.com/tutorial/1/5   a z prawami to o ile mi wiadomo trzeba mieć konto css i to wystarcza, pewien nie jestem ale najprawdopodobniej tak.

mati1810

  • Gość
Jak postawic serwer gier
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-16, 21:03:00 »
2006-02-15 23:01:51 kudl napisał:

> Bardzo ładnie napisana instrukcja: http://www.cstrike-planet.com/tutorial/1/5   a z prawami to o
 > ile mi wiadomo trzeba mieć konto css i to wystarcza, pewien nie jestem ale najprawdopodobniej
 > tak.
 >
oki fajnie teraz pytanie jesli otworze serwer platny czy musze komus placic
mowie odrazu mam wlasne lacza , serwer , itp

kudl

  • Gość
Jak postawic serwer gier
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-16, 22:04:42 »
2006-02-16 21:03:00 mati1810 napisał:
 > oki fajnie teraz pytanie jesli otworze serwer platny czy musze komus placic
 > mowie odrazu mam wlasne lacza , serwer , itp

Niewiem, lecz będą wiedzieć ludzie co robią taki servy płatnie: pifpaf.pl, http://whiterabbit.pl/, poszukaj z nimi kontaktu :D.

braqoon

  • Gość
Jak postawic serwer gier
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-17, 10:05:00 »
 > oki fajnie teraz pytanie jeśli otworze serwer płatny czy musze komuś płacić
 > mowie od razu mam własne lacza , serwer , itp

z komercyjnego udostępniania gier jedyną korzyść materialną ma prawo pobierać wydawca tytułu (no  i Ty) w danym kraju. Istnieją na to odpowiednie licencje komercyjne. W Praktyce jest tak, że masa firm wydawniczych polskich (poza CD Projekt) nie ma takiej licencji sformułowanej. Jeśli chodzi o serwery do gier też jest trochę inaczej, bo serwer jedynie przysparza popularności gry, a Ty udostępniasz swój sprzęt, łącze i czas, a gracze płaca za dostęp do Twojego serwera(konto). Jedynie aby być pewnym, radziłbym zadzwonić do wydawcy w Polsce i spytać się, czy aby na dany tytuł wydawca nie ma czasami licencji komercyjnej.

ID software ma napisane na swojej stronie trochę śmieszne sumy za wykorzystywanie ich tytułów komercyjnie, ale wydawca w Polsce, LEM nie wie nic o tym i nie rości sobie dodatkowych opłat za używanie komercyjne gry (np. kafejka) ważne tylko aby produkt był oryginalny.

Mam nadzieje, że Ci to pomogło.

Pozdro

mati1810

  • Gość
Jak postawic serwer gier
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-25, 10:17:24 »
dzieki bardzo :) temat zamkniety:) sprawdze jeszcze w LEM a masz moze jakis namiar na nich ?

2006-02-17 10:05:00 braqoon napisał:

>
 >  > oki fajnie teraz pytanie jeśli otworze serwer płatny czy musze komuś płacić
 >  > mowie od razu mam własne lacza , serwer , itp
 >
 > z komercyjnego udostępniania gier jedyną korzyść materialną ma prawo pobierać wydawca tytułu
 > (no  i Ty) w danym kraju. Istnieją na to odpowiednie licencje komercyjne. W Praktyce jest tak,
 > że masa firm wydawniczych polskich (poza CD Projekt) nie ma takiej licencji sformułowanej.
 > Jeśli chodzi o serwery do gier też jest trochę inaczej, bo serwer jedynie przysparza
 > popularności gry, a Ty udostępniasz swój sprzęt, łącze i czas, a gracze płaca za dostęp do
 > Twojego serwera(konto). Jedynie aby być pewnym, radziłbym zadzwonić do wydawcy w Polsce i
 > spytać się, czy aby na dany tytuł wydawca nie ma czasami licencji komercyjnej.
 >
 > ID software ma napisane na swojej stronie trochę śmieszne sumy za wykorzystywanie ich tytułów
 > komercyjnie, ale wydawca w Polsce, LEM nie wie nic o tym i nie rości sobie dodatkowych opłat za
 > używanie komercyjne gry (np. kafejka) ważne tylko aby produkt był oryginalny.
 >
 > Mam nadzieje, że Ci to pomogło.
 >
 > Pozdro
 >