Nowe posty

Autor Wątek: cdega wine i wogole....  (Przeczytany 3242 razy)

eter_huter

  • Gość
cdega wine i wogole....
« dnia: 2006-02-15, 16:57:09 »
Czesc, mam suselinux 10.0, popyralem na tym i nie tym forum w poszukiwaniu informacji na temat instalacji Quake 3 arena. Sciagnołem cedege.rpm 4.4 i wine.rpm zainstalowalem jedno i drugie, sciagnolem linuxq3apoint-1.16n.x86.run  ale co dalej, kompletnie nic z tego nie rozumiem, gdzie poinstalowaly sie te emulatory i jak je odpalic. Probowalem zrobic tak jak napisano na http://quake.imro.pl/?id=36 lecz jak wpisuje "mkdir /home/q3a/baseq3" to on mi na to "mkdir: nie można utworzyć katalogu `/home/ben/q3a/baseq3': Nie ma takiego pliku ani katalogu" i tak dalej, bardzo prosze o pomoc, mam go 2 dni i formatowalem go 6 razy, nie mam już siły :/ mogł by mi ktos to normalnie wyjasnic a nie jakims technicznym belkotem ktorego nikt nie rozumie z gory dzieki, Moj numer gg 2670508
Pozdro

j3drek

  • Gość
cdega wine i wogole....
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-02-15, 17:11:43 »
O ile wiem na kłejka jest port więc cedega nie bedzie ci potrzebna. Poszukaj na googlu skąd ściągnąć instalator i jak zainstalować

jak wpisuje "mkdir /home/q3a/baseq3" to on mi na to
 > "mkdir: nie można utworzyć katalogu `/home/ben/q3a/baseq3': Nie ma takiego pliku ani
 > katalogu"

sprobuj
mkdir -p /home/q3a/baseq3

P.S
lepiej zainstaluj sobie UT :P

eter_huter

  • Gość
cdega wine i wogole....
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-02-15, 17:20:03 »
2006-02-15 16:57:09 eter_huter napisał:

> Czesc, mam suselinux 10.0, popyralem na tym i nie tym forum w poszukiwaniu informacji na temat
 > instalacji Quake 3 arena. Sciagnołem cedege.rpm 4.4 i wine.rpm zainstalowalem jedno i drugie,
 > sciagnolem linuxq3apoint-1.16n.x86.run  ale co dalej, kompletnie nic z tego nie rozumiem, gdzie
 > poinstalowaly sie te emulatory i jak je odpalic. Probowalem zrobic tak jak napisano na
 > http://quake.imro.pl/?id=36 lecz jak wpisuje "mkdir /home/q3a/baseq3" to on mi na to
 > "mkdir: nie można utworzyć katalogu `/home/ben/q3a/baseq3': Nie ma takiego pliku ani
 > katalogu" i tak dalej, bardzo prosze o pomoc, mam go 2 dni i formatowalem go 6 razy, nie


hmm  jakims cudem powstal mi katalog /home/ben/TransGaming_Drive a w nim program files i windows
ale i tak nie wiem co dalej dzialac

 > mam już siły :/ mogł by mi ktos to normalnie wyjasnic a nie jakims technicznym belkotem ktorego
 > nikt nie rozumie z gory dzieki, Moj numer gg 2670508
 > Pozdro

eter_huter

  • Gość
cdega wine i wogole....
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-02-15, 17:26:30 »
2006-02-15 17:11:43 j3drek napisał:

> O ile wiem na kłejka jest port więc cedega nie bedzie ci potrzebna. Poszukaj na googlu skąd
 > ściągnąć instalator i jak zainstalować
 >
 > jak wpisuje "mkdir /home/q3a/baseq3" to on mi na to
 >  > "mkdir: nie można utworzyć katalogu `/home/ben/q3a/baseq3': Nie ma takiego pliku
 > ani
 >  > katalogu"
 >
 > sprobuj
 > mkdir -p /home/q3a/baseq3
 >
 > P.S
jaki port, co to jest, moglbys to cos bardziej opisac, a pozatym ut to pacha jest do neta
 > lepiej zainstaluj sobie UT :P

TheUsh

  • Gość
cdega wine i wogole....
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-02-15, 18:14:22 »
Tu http://q3fan.no-ip.org/forum masz adres forum zapalonego quakowca, powiedzial , ze jak napiszesz tam na forum to pomoze :]

kudl

  • Gość
cdega wine i wogole....
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-02-15, 18:30:57 »
> mam go 2 dni i formatowalem go 6 razy.
No cusz koleś jesteś, musisz wiedzieć że linucha nie trzeba formatować tak jak windę, tzn. co tydzień i masz święty spokój :p, pokombinuj sobie z wersjami jak ci coś nie chodzi, masz stronkę z różnymi takimi do gier: www.liflg.org


eter_huter

  • Gość
cdega wine i wogole....
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-02-15, 19:27:05 »
2006-02-15 18:30:57 kudl napisał:

> > mam go 2 dni i formatowalem go 6 razy.
 > No cusz koleś jesteś, musisz wiedzieć że linucha nie trzeba formatować tak jak windę, tzn. co
 > tydzień i masz święty spokój :p, pokombinuj sobie z wersjami jak ci coś nie chodzi, masz
 > stronkę z różnymi takimi do gier: www.liflg.org
 >
Super doszedlem jak odpalic "linuxq3apoint-1.16n.x86.run", cos zaczyna sie dziac, plyta odpala sie w cd a potem wyskakuje "ICE default IO error handler doing an exit(), pid = 16173, errno = 2"
kompletnie nie mam pojecia oc z tym chodzi i co oznacza ten bład:/

kudl

  • Gość
cdega wine i wogole....
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-02-15, 21:29:00 »
sprawdziłem ;p i mi też wyskakuje ten błąd, mówiłem Ci żebiś pokombinował z wersjami ;-]:  http://fileserver.battlefoundry.net/q3/linuxq3apoint-1.32.x86.run.html

(działa jak trzeba)