Nowe posty

Autor Wątek: tactical ops pl problem  (Przeczytany 6641 razy)

gbudny

  • Gość
tactical ops pl problem
« dnia: 2005-09-12, 16:07:15 »
Witam

Ostatnio kupiłem polską wersję gry tacticalops i próbowałem ją zainstalować za pomocą liunuksowych instalatorów. Niestewty płyta z grą nie została wykryta prze instalator.
Próbowałem z drugim i to samo. Skopiowałem pliki na dysk i próbowałem ją zainstalować z dysku. Niestety bez skutku. Czy ktoś misł podobny problem z tą grą? Zapewne nnie posiada wsparcia dla tej wersji językowej i dlatego mam brak płyty. Jednak czy można jakoś ręcznie zainstalować tą grę

Pozdrawiam

Reve

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-12, 19:04:14 »
Polska wersja (weydanie w seri Nowa eXtra Klasyka)
ma zmieniony układ plików w porównaniu z innymi. Taki prazent od dystyrybutora dla graczy - dodać najnowsze patche i własny instalator co by teletubisie z Windowsami miały łatwiej.

Niestety dzięki tym "udogodnieniom" nie zadziała żaden linuxowy instalator.

Jako że taz mam taka wersje gry chciałem zrobic odpowiednią wersję instalatora dal Linuxa ale narazie nie działa (Błąd >> segfault w SDL :-/

Jak bede miał troche czasu i uda mi sie cos z tym fantem zrobic to napewno dam znac na forum.

gbudny

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-14, 13:57:25 »
2005-09-12 19:04:14 Reve napisał:

> Polska wersja (weydanie w seri Nowa eXtra Klasyka)
 > ma zmieniony układ plików w porównaniu z innymi. Taki prazent od dystyrybutora dla graczy -
 > dodać najnowsze patche i własny instalator co by teletubisie z Windowsami miały łatwiej.
 >
 > Niestety dzięki tym "udogodnieniom" nie zadziała żaden linuxowy instalator.
 >
 > Jako że taz mam taka wersje gry chciałem zrobic odpowiednią wersję instalatora dal Linuxa ale
 > narazie nie działa (Błąd >> segfault w SDL :-/
 >
 > Jak bede miał troche czasu i uda mi sie cos z tym fantem zrobic to napewno dam znac na forum.


Mógłby mi ktoś podać gdzie można kupić w Polsce jakąś działającą wersję z linuksowymi instalatorami. Najwyżej kupię drugą grę tylko żebym miał pewnośc że to zadziała.

redips

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-15, 01:17:31 »
Wiesz jak odpalic ??
Zainstaluj na windzie ......... skopiuj pliki na linuxa ...... i dograj linuxowe binaria :)

Reve

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-15, 20:36:47 »
MAM MAM DZIAŁA !!!

Troche checi i wszystko da sie zrobić. Linuxowy instalator dla Polskiej wersji. Jeszcze tylko sprawdzic jak działa w innych dystrybucjach niż Slack i puszcze to do sieci :-)

braqoon

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-16, 09:59:25 »
Gratulacje.

Napisz mi na maila co zrobiles a ja to opublikuje jako artykuł w gry.linux.pl. Tylko sie postaraj to dokładnie opisac.

Pozdrawiam

Reve

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-18, 10:16:33 »
Szukam osoby chętnej do zamieszczenia pliku istalatora na jakimś FTP lub podobnym.
Całośc ma 4.1 MB.
Osoby chętne do pomocy niech dadzą znać na forum, a ja prześle maila z plikiem.

gbudny

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-09-19, 21:25:58 »
2005-09-15 20:36:47 Reve napisał:

> MAM MAM DZIAŁA !!!
 >
 > Troche checi i wszystko da sie zrobić. Linuxowy instalator dla Polskiej wersji. Jeszcze tylko
 > sprawdzic jak działa w innych dystrybucjach niż Slack i puszcze to do sieci :-)
 >

Fajnie mógłbyś mi przesłać instalator na mój e-mail gbudny@wp.pl.
Odpaliłem tą grę pod cedegą le chodzi trochę wolno chodzi i wolę wersję pod linuksa tej gry.

                                                          Pozdrawiam

Reve

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-09-20, 18:17:08 »
> Fajnie mógłbyś mi przesłać instalator na mój e-mail

Nie ma sprawy. W piątek albo w sobotę bede miał dostęp do kompa z stałym i wyśle.

Jeśli jeszcze jacyś chetni to dajcie znać.
Będzie za jednym wysyłaniem :-)

gbudny

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-09-26, 12:05:05 »
2005-09-20 18:17:08 Reve napisał:

>  > Fajnie mógłbyś mi przesłać instalator na mój e-mail
 >
 > Nie ma sprawy. W piątek albo w sobotę bede miał dostęp do kompa z stałym i wyśle.
 >
 > Jeśli jeszcze jacyś chetni to dajcie znać.
 > Będzie za jednym wysyłaniem :-)

Sprawdziłem już jak działa instalator. Instalacja gry z użyciem twojego instalatora przebiega bezproblemowo. Gra działa szybko i stabilnie. Dzwięk co jakiś czas trochę lekko się zacina ale to nie przeszkadza w graniu. Poza tym  z tego co wiem jest aktualizacja dla tej gry:http://icculus.org/~ravage/tacticalops/ i moim zdaniem gra dzięki tej aktualizacji byłaby świeższa ta gra i w pszysz łości można by było ją instalować na nowszych dystrybucjach bezproblemowo. Poza tym dobrze by było jak ktoś umieścił ten instalator tak aby początkujący gracze jej długo nie szukali. Dziekuję za twą pomoc w zasadzxie nikt mi az w tak skuteczny sposób nie pomógł.na żadnym forum.. Gra była uruchamiana pod debianem testing  z jądrem 2.4 i sterami nvidia instalowanymi za pomocą apt.

                                              Pozdrawiam

Reve

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-09-26, 18:51:29 »
> . Poza tym  z tego co wiem jest aktualizacja dla tej
 > gry:http://icculus.org/~ravage/tacticalops/

Te aktalizacje działają tylko z konkretnymi wersjami gry. Na grę zainstalowaną moim instalatorem nie zadziałają :-/

>  i moim zdaniem gra dzięki tej aktualizacji byłaby
 > świeższa ta gra i w pszysz łości można by było ją instalować na nowszych dystrybucjach
 > bezproblemowo.

W skład patcha 3.5.0 NIE wchodzą pliki binarne. Zmieniono tylko pliki z danymi. W końcu to patch nieoficjalny zrobiony przez społeczność.

Szukałem kodu źródłowego tej gry ale nie znalazłem nic poza informacją, że linuxowe binaria powstały ze zmienionego kodu OpenUT. (openut.sf.net)
Ściągnąłem z cvs ten kod, ale można zbudować z niego tylko  binaria dla Unreal Tournament.

Nie zamieściłem plików z patch 3.5.0 w instalatorze bo byłby o 90 Mb większy :-) a tak jest mały i korzysta tylko z plików w wersji 3.4.0 takiej jakie są na płycie.

>Poza tym dobrze by było jak ktoś umieścił ten instalator tak aby początkujący
 > gracze jej długo nie szukali.

Chętnie, tylko brak chętnych do zamieszczenia go w necie.

Pozdrawiam.

skoruppa

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-11-13, 23:58:29 »
spox. Wyslesz moze ten instalator mi na maila http://skoruppa.gmail.com, napewno go wysle na jakis ftp i bedzie sobie tam siedzial dlugo i szcesliwie ^^

skoruppa

  • Gość
tactical ops pl problem
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-11-13, 23:59:14 »
skoruppa@gmail.com sry :P