Nowe posty

Autor Wątek: fluxbox-->pytanie  (Przeczytany 13207 razy)

can

  • Gość
fluxbox-->pytanie
« dnia: 2005-08-09, 21:38:39 »
Cześć

 Mam taki problem:
Dysk został podzielony pod Mandrake 10.1 i pierwsza partycja został ustaiona jako Fat32, aktywna.
Następnie zainstalował win95. Jednak przy próbie startowania sytemu pojawia się komunikat:
Błąd WE/WY i po tem wyrzuca info że na dysku nie ma systemu operacyjnego. Natomiast odpalając system z dyskietki widzę wszystkie potrzebne pliki.
Potem po ponownym zainstalowaniu Mandrake podczas startowania systemu mogę wybrać z LILO windowsa jednak sytuacja jest taka sama.
Nie wiem o coc chodzi. I przed instalacją Win95 w MBR było LILO.

Xax79

  • Gość
fluxbox-->pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-10, 16:19:26 »
http://www.windows.mocny.com/hist.html

Z powyzszego artykulu mozna wyczytac, ze fat32 jest obslugiwany dopiero przez winde 95 OSR2 wiec jezeli masz zwykla winde 95 to ja bym stawial na to.

Nie wiem jak to mozliwe, ze instaluje sie na czyms czego nie zna ale w windzie ponoc wszystko jest mozliwe (prawie, logicznie dzialac nie bardzo chce).

------------------------
\\"Google najlepszym Twoim przyjacielem jest\\"

can

  • Gość
fluxbox-->pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-10, 22:52:21 »
Sory nie dodałem że jest to WIN95 OSR2.
System Win widzi partycje i nie miał problemów z zainstalowaniem syatemu na tej partycji.
Zastanaiam się czy tu nie jest winny naprzykład MBR który nie pozwala wystartować winie, nawet dodałem do lilo wpis akywujący partycje wina ale i to nie pomogło!!!!!!!!!!


sys

  • Gość
fluxbox-->pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-11, 12:08:17 »
2005-08-10 22:52:21 can napisał:

> Sory nie dodałem że jest to WIN95 OSR2.
 > System Win widzi partycje i nie miał problemów z zainstalowaniem syatemu na tej partycji.
 > Zastanaiam się czy tu nie jest winny naprzykład MBR który nie pozwala wystartować winie, nawet
 > dodałem do lilo wpis akywujący partycje wina ale i to nie pomogło!!!!!!!!!!


hmm ja zwykle robiłam na odwrót, najpierw instalowałam windę potem linuksa i LILO nie mialo najmniejszego problemu z rozruchem...

can

  • Gość
fluxbox-->pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-11, 20:35:51 »
Ja postąpiłem w ten sposób aby pod linem sformatować dysk. Poza tym byłem przekonay że to nie ma wpływu na instalacje wina 95 OSR2 bo on powinien sobie nadpisać co potrzebuje ??

Xax79

  • Gość
fluxbox-->pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-12, 12:50:59 »
winda z reguly przed instalacja pyta sie czy sformatowac dysk, na ktorym sie ma zainstalowac, nie wiem czy go formatowales czy tez nie.

klepnij tutaj jak wyglada podzial dysku na partycje oraz jak wyglada config bootloadera.

jezeli dobrze przeczytalem, to winda po instalacji tez sie nie chciala uruchomic, czy tak ?

nie wiem na ile inteligentna jest 95, ale byc moze MBR jest na innej partycji niz sam system i to go moze bolec (zgaduje).

can

  • Gość
fluxbox-->pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-18, 15:34:36 »
Problem się trochę zmienił ponieważ teraz odpala mi instalatora WIN95 (ten po powtórnym uruchomieniu już po przekopiowaniu plików) i .... zaczyna uruchamiać Win95 ale dokładnie podczas wczytywania sterowników wina dostaje komunikat o błedzie ochrony IOS (wiem kiedy wywala bo uruchamiam w trybie potwierdzania, wywala zarówno na normalnym i awaryjnym trybie ). Natomiast z Linuksem jest wszystko OK, więc sprzęt jest chyba ??? sprawny :) !

pingwiarz

  • Gość
fluxbox-->pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-09, 18:44:25 »
Zainstalowałem najnowszego Auroxa i tam jest fluxbox w wersji 0.9.2,wiem też że w najnowszym Slackware też jest
coś koło tej wersji.Dlaczego w najnowszych dysytrubucjach są takie wersje kiedy najnowsza stabilna to 0.1.14

difrost

  • Gość
fluxbox-->pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-09, 18:47:52 »
2005-08-09 18:44:25 pingwiarz napisał:

> Zainstalowałem najnowszego Auroxa i tam jest fluxbox w wersji 0.9.2,wiem też że w najnowszym
 > Slackware też jest
 > coś koło tej wersji.Dlaczego w najnowszych dysytrubucjach są takie wersje kiedy najnowsza
 > stabilna to 0.1.14

A czemu nie!? Wersja rozwojowa jest rowniez stabilna i zdatna do uzytku. Poza tym to poczytaj www.fluxbox.org.