Nowe posty

Autor Wątek: NWN i sdl  (Przeczytany 3088 razy)

adacho3

  • Gość
NWN i sdl
« dnia: 2005-08-13, 15:15:54 »
Mam Mandrake 10.1 , jądro 2.4.27-0.pre2.1mdk ,
kartę graficzną nvidia geforce 2 MX z zainstalowanymi sterownikami. Od kilku dni prubuję uruchomić neverwinter nights ( instalowałem pliczkiem nwn_129_final.run , ściągnąłem nwresourcces166.tar.gz , przekopiowałem potrzebne pliczki do katalogu z grą i po tych zabiegach odpaliłem ./fixinstall)
              ./fixinstall oświadczyło że jestem gotowy do uruchomienia nwn. Już się cieszyłem....
              Więc wpisuje ./nwn ( i spod roota i nie spod roota) i wywala się takie cudo: Fatal signal: Segmentation Fault (SDL Parachute Deployed) . Mam zainstalowane sdl (wszystkie rpm-y z sdl w nazwie co dostałem z mandrake, próbowałem też 1.2.5, 1.2.8). Prubowałem reinstalować sdl, nwn. Inne gry wymagające sdl działają za zwyczaj. Proszę o pomoc wszystkich którzy mają jakie kolwiek pomysły
( nawet absurdalne) na roziwązanie mojego problemu.
Z góry dziękuję.
                                                                      Adacho

Stilgar

  • Gość
NWN i sdl
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-15, 18:59:09 »
mialem ten sam blad przy Foobillardzie. Pewnego dnia naprawil sie sam :P

mysle ze mogloby pomoc wywalenie sdl (instalowanego z paczek) i zainstalowanie sdl ze źródeł (wiesz, ./configure, make, make install)

maciasz

  • Gość
NWN i sdl
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-15, 20:25:45 »
moze smieszny pomysl ale u mnie na to podzialal:
odpal konsole, na niej mc i dopiero spod mc przjedz do katalogu gdzie masz nwn i tam enterek na pliku ./nwn
wtedy mi wszystko szlo bez problemu, a jezeli odpalalem z konsoli bezposrednio to tez mialem segmentation fault
powodzenia

pozdrawiam
Maciasz

adacho3

  • Gość
NWN i sdl
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-16, 10:04:22 »
Nie podziałało , ale dzięki za pomysł. Jak coś jeszcze wymyślicie to piszcie proszę.

  • Gość
NWN i sdl
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-07, 02:03:28 »
Upewnij sie ze robisz wszystko zgodnie z howto na stronie bioware: http://nwn.bioware.com/downloads/linuxclient.html
Bo z tego co piszesz juz wynika pare sprzecznosci. Plik *run to nieoficjalny instalator ktory pozwala na instalacje z plyt cd, natomiast nwnresources danymi to plik dostepny do sciagniecia ze srony nwn. Tak wiec albo jedno albo drugie bo jak uzywasz pliku nwresources to juz nie ptrzebujesz instalatora, musiales cos namieszac.

adacho

  • Gość
NWN i sdl
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-07, 16:27:25 »
Zainstalowałem tym pliczkiem, ale wszystkiego mi nie wrzuciło, bo wine nie działa mi. Z tego ściągniętego dorzuciłem czego nie było. Nie można tak?