Gry w Linuksie > Sprzęt

Sterowniki Nvidii - pomocy!

(1/3) > >>

krzylew:
mam pytanie!
Artykuł o instalacji sterowników na tym portalu jest stary  i nie wszystkie informacje są prawdziwe:
pytanie brzmi tak:
czy na pewno potrzebne są źródła kernela w /usr/src/linux???
a jeśli tak to po mi one?
p.s jaką komendą wychodzi się z X'ów???
p.s.2 proponuje odświeżyć ten artykuł

David_The_Great:
2005-07-03 16:51:57 ^Gandalf^ napisał:

 > czy na pewno potrzebne są źródła kernela w /usr/src/linux???

Tak, bo... inaczej instalator zaprotestuje  ;)

 > a jeśli tak to po mi one?

Bo linux jest tak skonstruowany, że każdy sterownik urządzenie potrzebuje 'dowiązać' się do kernela, a można to zrobić tylko przez kompilacje interfejsu łączącego binarny kod nvidii z kernelem.

 > p.s jaką komendą wychodzi się z X'ów???

Różnie: init 3 lub inittab 3 zależne od dystrybucji, a jeśli oba nie działąją:
killall -9 Xorg gdm kdm (itd. co jest jakoś powiązane z X'ami)
rm /tmp/.X0-lock

 > p.s.2 proponuje odświeżyć ten artykuł

Też tak uważam, a na pewniaka to dodałbym tylko tyle, że dla kerneli 2.6.x przed włączeniem instalatora warto jeszcze wpisać komendę:
modprobe -q agpgart
I ewentualnie dopisać info o NVClock i Coolbits :)

Pozdrawiam

braqoon:
Zrodla jadra sa potrzebne, bez tego sterowniki sie nie skompiluja. Pierwsze slysze o taki przelacznikach. Uzywam Slackware od 2 lat na roznych jadrach 2.4.x i 2.6.x nigdy nie mialem potrzeby cokolwiek z tego co jest wyzej wymienione.

Racja artykul jest juz stary ale nadal trzyma sie zasad instalacji. Postaramy sie zrobic nowsza wersje.

Pozdro
Braqoon

krzylew:
2005-07-03 22:08:18 braqoon napisał:

> Zrodla jadra sa potrzebne, bez tego sterowniki sie nie skompiluja. Pierwsze slysze o taki
 > przelacznikach. Uzywam Slackware od 2 lat na roznych jadrach 2.4.x i 2.6.x nigdy nie mialem
 > potrzeby cokolwiek z tego co jest wyzej wymienione.
 >
 > Racja artykul jest juz stary ale nadal trzyma sie zasad instalacji. Postaramy sie zrobic nowsza
 > wersje.
 >
 > Pozdro
 > Braqoon

dzięki :)

krzylew:
2005-07-04 00:53:35 ^Gandalf^ napisał:

> 2005-07-03 22:08:18 braqoon napisał:
 >
 > > Zrodla jadra sa potrzebne, bez tego sterowniki sie nie skompiluja. Pierwsze slysze o taki
 >  > przelacznikach. Uzywam Slackware od 2 lat na roznych jadrach 2.4.x i 2.6.x nigdy nie
 > mialem
 >  > potrzeby cokolwiek z tego co jest wyzej wymienione.
 >  >
 >  > Racja artykul jest juz stary ale nadal trzyma sie zasad instalacji. Postaramy sie zrobic
 > nowsza
 >  > wersje.
 >  >


 >  > Pozdro
 >  > Braqoon
 >
 > dzięki :)


Naszczęście udało się zainstalować sterowniki!
Co prawda u mnie przebiegło to trochę inaczej niż w artykule (inna edycja XF86Config), ale wszystki działa!
pozdro

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej