Gry w Linuksie > Gry

debian 3.1 i dzwięk w grach

(1/2) > >>

gbudny:
witam
mam debian 3.1 i problem z grami (rtcw, sof, sin itd)
W niektórych grach (mohaa, glest) mam dzwięk w wyżej wspomnianych mam brak dzwięku. To nie jest jądro 2.6 tylko.
2.4 a alsa nie jest włączona. Gdzie może leżec przyczyna moich problemów czy to wina braku jakiegoś pakietu.

                                                                 Pozdrawiam

Bakus:
2005-05-21 02:53:46 gbudny napisał:

> witam
 > mam debian 3.1 i problem z grami (rtcw, sof, sin itd)
 > W niektórych grach (mohaa, glest) mam dzwięk w wyżej wspomnianych mam brak dzwięku. To nie jest
 > jądro 2.6 tylko.
 > 2.4 a alsa nie jest włączona. Gdzie może leżec przyczyna moich problemów czy to wina braku
 > jakiegoś pakietu.
 >
 >                                                                  Pozdrawiam

Może sprubój OSS'a...

braqoon:
>  > 2.4 a alsa nie jest włączona. Gdzie może leżec przyczyna moich


Problem jest taki jak ze slackiem uzytkownik nie ma praw dostepu do /dev/dsp , co latwo rozwiazac komenda 'chmod 777 /dev/dsp' na root.

Kolega ktory odpowiedzial

>> Może sprubój OSS'a...

chyba nie doczytal dokladnie posta, bo ALSA nie jest wlaczona wiec OSS dziala, nie ma co probowac. Jesli inne gry dzialaja to na pewno wina lezy po stronie /dev/dsp (program pezposrednio dowoluje sie do sterownika dzwieku nie do systemu). wiekszosc gier ze stajni ID Software robi tak.

pozdro

gbudny:
2005-06-06 21:47:24 braqoon napisał:

>  >  > 2.4 a alsa nie jest włączona. Gdzie może leżec przyczyna moich
 >
 >
 > Problem jest taki jak ze slackiem uzytkownik nie ma praw dostepu do /dev/dsp , co latwo
 > rozwiazac komenda 'chmod 777 /dev/dsp' na root.
 >
 > Kolega ktory odpowiedzial
 >
 > >> Może sprubój OSS'a...
 >
 > chyba nie doczytal dokladnie posta, bo ALSA nie jest wlaczona wiec OSS dziala, nie ma co
 > probowac. Jesli inne gry dzialaja to na pewno wina lezy po stronie /dev/dsp (program
 > pezposrednio dowoluje sie do sterownika dzwieku nie do systemu). wiekszosc gier ze stajni ID
 > Software robi tak.
 >
 > pozdro
 >

Wpisałem polecenie z konta użytkownika root ale nadal brak dźwięku w grach.

braqoon:
> Wpisałem polecenie z konta użytkownika root ale nadal brak dźwięku w grach.

To odpal gre w konsoli i zobacz gdzie wyskakuje error, RCTW czy Q3 czy ET wyswietla gdzie jest blad. Mozesz wkleic to tu a my sie postaram y cos wymyslec

Pozdro

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej