Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Instal slacka nie chce instalowac pakietow  (Przeczytany 3130 razy)

Wokul

  • Gość
Instal slacka nie chce instalowac pakietow
« dnia: 2005-08-07, 20:23:02 »
Witam, niedawno mialem Debian\\'a w ktorym automatycznie podczas instalacji wykryla sie karta sieciowa (mam laptopa z karta sieciowa 3Com na PCMCIA), jednak zainstalowalem PLD,a takze probowalem ta dystrybucje z cdlinux.pl i nie mam dostepu do sieci i nie mam pojecia jak zrobic aby dzialalo. Jestem w sieci osiedlowej ktora obsluguje DHCP.

plastek

  • Gość
Instal slacka nie chce instalowac pakietow
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-07, 17:55:43 »
siema mam problem z instalacja... dochodze do momnetu gdzie wyberam sosob instalcji pakietow nie chce sie rozdrabniac bo nie wiem dokladnie do musze a czego nie instalowac (wiem ze to lamerskie ale ja jestem lamerem w linuxie) wiec wybieram full eneter i setup prosi o nastepna cd wkladam drugi... i znow to samo z kolejnymi instalacja pakietow nie rusza... i daje cancel... pomozcie co zrobic??

darvark

  • Gość
Instal slacka nie chce instalowac pakietow
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-07, 17:59:53 »
wiec wybieram full eneter i setup prosi o nastepna cd wkladam
 > drugi... i znow to samo z kolejnymi instalacja pakietow nie rusza... i daje cancel... pomozcie
 > co zrobic??

tzn ze po ekranie wyboru kolejnych pakietow rezygnujesz?? no to zle robisz,. an drugim cd mieszcza sie pakiety od gnoma i kde wiec tez musisz je wybrac. nie bierz cancel tylko wybiez co chcesz i dalej musi sie zainstalowac o ile plytki sa dobrze nagrane masz miejsce na dysku i dobrze ustawiles swapa i dyski

plastek

  • Gość
Instal slacka nie chce instalowac pakietow
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-07, 18:03:42 »
2005-08-07 17:59:53 darvark napisał:

>  wiec wybieram full eneter i setup prosi o nastepna cd wkladam
 >  > drugi... i znow to samo z kolejnymi instalacja pakietow nie rusza... i daje cancel...
 > pomozcie
 >  > co zrobic??
 >
 > tzn ze po ekranie wyboru kolejnych pakietow rezygnujesz?? no to zle robisz,. an drugim cd
 > mieszcza sie pakiety od gnoma i kde wiec tez musisz je wybrac. nie bierz cancel tylko wybiez co
 > chcesz i dalej musi sie zainstalowac o ile plytki sa dobrze nagrane masz miejsce na dysku i
 > dobrze ustawiles swapa i dyski

przeszedlem prze ustawianie swapa i partycji nativ ... wybralem grupy pakietow pozniej pyta mnie jeszcze o sposob instalcji (full expert newbi itp..) tu daje full, pozniej wlola o kolejny cd i daje mu go lae nie instaluje
tylko wola o nastepny i nastepny i nastepny...itd...

darvark

  • Gość
Instal slacka nie chce instalowac pakietow
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-08, 09:50:38 »
 > mnie jeszcze o sposob instalcji (full expert newbi itp..) tu daje full, pozniej wlola o kolejny
 > cd i daje mu go lae nie instaluje
 > tylko wola o nastepny i nastepny i nastepny...itd...

sprawdz sumy kontrolne ply, czy one sa dobrze wypalone. ewentualnie nie wybieraj opcji full tylko (ehh niepamietam jakie sa) np newbie i nie zmieniaj nic, napewno sa juz ustawione jakies grupy pakietow niezbedne do instalacji i poprawnego uzytkowania. pozniej zawsze mozesz doinstalowac co bedziesz chcial. ale naprawde najpierw sprawdz czy plyty nie sa z bledem

plastek

  • Gość
Instal slacka nie chce instalowac pakietow
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-08-14, 22:44:00 »
2005-08-08 09:50:38 darvark napisał:

>
 >  > mnie jeszcze o sposob instalcji (full expert newbi itp..) tu daje full, pozniej wlola o
 > kolejny
 >  > cd i daje mu go lae nie instaluje
 >  > tylko wola o nastepny i nastepny i nastepny...itd...
 >
 > sprawdz sumy kontrolne ply, czy one sa dobrze wypalone. ewentualnie nie wybieraj opcji full
 > tylko (ehh niepamietam jakie sa) np newbie i nie zmieniaj nic, napewno sa juz ustawione jakies
 > grupy pakietow niezbedne do instalacji i poprawnego uzytkowania. pozniej zawsze mozesz
 > doinstalowac co bedziesz chcial. ale naprawde najpierw sprawdz czy plyty nie sa z bledem

plastek

  • Gość
Instal slacka nie chce instalowac pakietow
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-08-14, 22:45:59 »
2005-08-08 09:50:38 darvark napisał:

>
 >  > mnie jeszcze o sposob instalcji (full expert newbi itp..) tu daje full, pozniej wlola o
 > kolejny
 >  > cd i daje mu go lae nie instaluje
 >  > tylko wola o nastepny i nastepny i nastepny...itd...
 >
 > sprawdz sumy kontrolne ply, czy one sa dobrze wypalone. ewentualnie nie wybieraj opcji full
 > tylko (ehh niepamietam jakie sa) np newbie i nie zmieniaj nic, napewno sa juz ustawione jakies
 > grupy pakietow niezbedne do instalacji i poprawnego uzytkowania. pozniej zawsze mozesz
 > doinstalowac co bedziesz chcial. ale naprawde najpierw sprawdz czy plyty nie sa z bledem

hey wypalilem plytki 10.1 ale nie sprawdzalem jeszcze sum kontrolnych bo program ktrego do tego uzywam gry sprwdza sumu cd to chce zapisac ten plik na cd ...;/ i nie moge zmienic jego lokalizacji