Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Azureus - Na windowsie śmiga a na linuchu raczej nie  (Przeczytany 2832 razy)

Memorex210

  • Gość
Postanowiłem ściągnąć Krusader i zainstalowalem z paczek. Ale pojawił sie problem otwieram go w konsoli(bo w kde nia dało rady)żeby zobaczyć o co chodzi i napisało to:

[root@localhost bin]# ./krusader
./krusader: Symbol `_ZTI9KLineEdit\\' has different size in shared object, consider re-linking
./krusader: Symbol `_ZTI10QPopupMenu\\' has different size in shared object, consider re-linking
./krusader: Symbol `_ZTI8QSpinBox\\' has different size in shared object, consider re-linking
./krusader: Symbol `_ZTI7QPixmap\\' has different size in shared object, consider re-linking
./krusader: Symbol `_ZTI7QWidget\\' has different size in shared object, consider re-linking
./krusader: Symbol `_ZTI11KMainWindow\\' has different size in shared object, consider re-linking
./krusader: Symbol `_ZTI12KApplication\\' has different size in shared object, consider re-linking
./krusader: Symbol `_ZTIN6KParts8PartBaseE\\' has different size in shared object, consider re-linking
./krusader: Symbol `_ZTIN6KParts10MainWindowE\\' has different size in shared object, consider re-linking
krusader: relocation error: krusader: undefined symbol: _ZN11KMainWindow7setIconERK7QPixmap
[root@localhost bin]#

I co jest źle, co trzeba zrobic żeby działoło :(:(:(:((:

cytrynek

  • Gość
Azureus - Na windowsie śmiga a na linuchu raczej nie
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-05, 10:31:37 »
Witam. Mam tego typu problem, że:
Azureus na windowsie pobiera bezproblemowo pliki (te same co na azureusie linuxowym) a na prawdziwym systemie: długo, długo nic zassie troszeczkę i przestaje.
Nie wiem czy chodzi o NAT-a bo zarówno na windowsie jak i na linuxie pokazuje błędy na wszystkich portach.
Co do ustawień iptables - to się za bardzo na nich nie znam - ale zainstalowałem - świetny programik firestarter i tam domyślnie ustawiłem mu rulesa, że ma przepuścić service bittorrent na portach 6881-6889.
I nie wiem co na to wszystko poradzić. Widzę, że wakacje i nie chce za bardzo się na newbie siedzieć ale mimo to proszę o pomoc. Dzięki serdzeczne.

zajacraf

  • Gość
Azureus - Na windowsie śmiga a na linuchu raczej nie
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-05, 10:41:17 »
2005-08-05 10:31:37 cytrynek napisał:

> Witam. Mam tego typu problem, że:
 > Azureus na windowsie pobiera bezproblemowo pliki (te same co na azureusie linuxowym) a na
 > prawdziwym systemie: długo, długo nic zassie troszeczkę i przestaje.
 > Nie wiem czy chodzi o NAT-a bo zarówno na windowsie jak i na linuxie pokazuje błędy na
 > wszystkich portach.
 > Co do ustawień iptables - to się za bardzo na nich nie znam - ale zainstalowałem - świetny
 > programik firestarter i tam domyślnie ustawiłem mu rulesa, że ma przepuścić service bittorrent
 > na portach 6881-6889.
 > I nie wiem co na to wszystko poradzić. Widzę, że wakacje i nie chce za bardzo się na newbie
 > siedzieć ale mimo to proszę o pomoc. Dzięki serdzeczne.  

---
też miałem problemy z NAT - ale ustawiłem sobie port na 49154 - oczywiście przepusciłem prze router ten port i poszło - dlaczego nie wiem gdzies znalazłem taka informację i działa.
pozdr

difrost

  • Gość
Azureus - Na windowsie śmiga a na linuchu raczej nie
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-05, 11:19:51 »
2005-08-05 10:31:37 cytrynek napisał:

> Witam. Mam tego typu problem, że:
 > Azureus na windowsie pobiera bezproblemowo pliki (te same co na azureusie linuxowym) a na
 > prawdziwym systemie: długo, długo nic zassie troszeczkę i przestaje.
 > Nie wiem czy chodzi o NAT-a bo zarówno na windowsie jak i na linuxie pokazuje błędy na
 > wszystkich portach.
 > Co do ustawień iptables - to się za bardzo na nich nie znam - ale zainstalowałem - świetny
 > programik firestarter i tam domyślnie ustawiłem mu rulesa, że ma przepuścić service bittorrent
 > na portach 6881-6889.
 > I nie wiem co na to wszystko poradzić. Widzę, że wakacje i nie chce za bardzo się na newbie
 > siedzieć ale mimo to proszę o pomoc. Dzięki serdzeczne.  

Na poczatek poczytaj!
http://azureus.aelitis.com/wiki/index.php/PortForwarding

Sufixx

  • Gość
Azureus - Na windowsie śmiga a na linuchu raczej nie
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-10-21, 21:48:34 »
Mialem to samo. Nic sie nie sciagalo, jedynie co jakis czas pare kb.

pokombonowalem i voila ;)

wlaczylem Azureusa przez roota przez konsole (komenda su), wyskoczylo niepojawiajace sie wczesniej okienko akutalizacji, zaktualizowalem  i pliki sie sciagaja jak powinny .