Nowe posty

Autor Wątek: ladowanie suse pro 9.3 z zewnetrzengo dysku usb  (Przeczytany 472 razy)

Morbid

  • Gość
ladowanie suse pro 9.3 z zewnetrzengo dysku usb
« dnia: 2005-08-02, 17:24:20 »
witam
mam karte tv prolink play tv pro, do tego pilota, pilot obslugiwany przez lirc, ale nie dziala wszystko, tzn, pilot nie potrafi obsluzyc zmiany glosnosci.tzn na obrazie telewizyjnym widac ze tak powiem pasek postepu zmiany dzwieku ale nie ma to przelozenia na efekty dzwiekowe..czyli ani nie scisza ani nie zglasnia..podejrzewam ze trzeba pilota jakas spiac z kmix, ale nie wiem jak to zrobic.moze ktos wie to prosze o pomoc.
pozdrawiam:)

xis

  • Gość
ladowanie suse pro 9.3 z zewnetrzengo dysku usb
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-08-02, 17:36:02 »
Nie wiem w jakim stopniu pomoże Ci moja informacja, ale KMix (jak i większość innych aplikacji KDE) obsługuje mechanizm DCOP (client-server). Otóż za pomocą polecenia wsadowego \\'dcop\\' możesz wysyłać (odbierać też) do danej aplikacji sygnały, na które ona jest przygotowana (wystarczy wpisać \\'dcop \\' żeby uzyskać listę możliwych sygnałów).

Np. żeby ściszyć dźwięk za pomocą KMiksa z linii poleceń wystarczy wykonać:

dcop kmix Mixer0 setAbsoluteVolume 0 0

A żeby zgłośnić na max:

dcop kmix Mixer0 setAbsoluteVolume 0 100

Oczywiście to polecenie można parametryzować (żeby np. obsłużyła więcej niż jedną kartę muz.). Możesz trochę poeksperymentować z poleceniem dcop, a w googlach poszukać czegoś na ten temat jeśli chcesz.

Dzięki temu poleceniu możesz skonfigurować lirc\\'a tak, żeby uruchamiał Twój skrypt (który mógłby wykonywać właśnie polecenie dcop).

Jako ciekawostkę mogę dodać, że dcop\\'em można naprawdę wyprawiać niesamowite rzeczy z pulpitem :)

Powodzenia

Morbid

  • Gość
ladowanie suse pro 9.3 z zewnetrzengo dysku usb
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-08-02, 17:50:52 »
dzieki za szybka reakcje i odpowiedz.poeksperymentuje :)

gomath

  • Gość
ladowanie suse pro 9.3 z zewnetrzengo dysku usb
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-08-02, 22:41:20 »
2005-08-02 17:50:52 Morbid napisał:

> dzieki za szybka reakcje i odpowiedz.poeksperymentuje :)

Możesz także skorzystać z IRKick (serwer LIRC dla KDE). Tam możesz podpiąć dowolną akcję pod dowolny klawisz pilota (między innymi dotyczy to zmiany głośności w kimx).

susemaniak

  • Gość
ladowanie suse pro 9.3 z zewnetrzengo dysku usb
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-08-02, 16:31:22 »
witam,
mam problem i nie mam zielonego pojecia jak sobie z tym poradzic
mianowicie zainstalowalem suse na zewnetrznym dysku i wszystko poszlo jak po masle...suse stworzyl sobie partycje i wszystko, a boot loader zainstalowal sie pomyslnie na dysku podstawowym (wczesniejsza proba bootowania z dysku zewetrznego nie powiodla sie)
w czasie ladowania sie systemu (w momencie kiedy laduje sie hardware) pojawiaja sie na koniec takie oto linie:

waiting fordevice /dev/sda1 to appear: ....resume device /dev/sda1 not
found (ignoring)
loading kernel/fs/reiserfs/reiserfs.ko
waiting for device /dev/sda2 to appear: .....not found -- exiting to /bin/sh
sh: can't access tty: job control turned off
$


i dalej juz nic sie nie chce dziac.

dysk zewnetrzny podpiety jest poprzez usb...wiedzialem ze sa jakies problemy z systemami na zewnetrznych dyskach no ale skoro instalka widziala ten dysk okreslony jako sda i stworzyla partycje sda1 i sda2 to czemu wiec nie laduje ich pozniej? gdzies czytalem ze trzeba miec przygotowany odpowiednio kernel...ale jak? pomocy