Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Kadu i brak dźwięku  (Przeczytany 11592 razy)

utkonopa

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« dnia: 2005-05-22, 20:27:08 »
mozecie polecic jakies lve cd lub live dvd na platforme amd 64 (athlon 64 3400+,płyta gigabyte ga-k8vt800,  1024 MB DDR SDRAM, geforce 6800 ultra, dysk maxtor 120 GB ultraATA 8MB cache), mam nastepujace problema: sciaglem iso kububtu live cd na amd64 v5.04; knoppix 64 v3.4, oraz suse 9.3 live dvd.
1. sciaglem suse ktore zajmuje 1.3 GB i widze ze winda pisze iz zajmuje 200 MB (o so chosi jakby) wypalilem odpalam plyta sie bootuje daje mu zeby jechal z plyty wciskam esc aby pokazalo co robi wywala kupe errorow i na czyms staje nie pamietam na czym), sciaglem jeszcze raz plik 1.3 GB tym razem winda informuje ze zajmuje okolo 400 MB, zamontowalem w alcoholu obraz i winda informuje iz plik CLOOP.IMG zajmuje 1.3 GB, tera chce nagrac obraz plyty w nero daje nagraj obraz plyty i ten mnie informuje ze wlozylem nie ten typ nosnika mianowicie wsadzilem dvd a ten chce koniecznie cd (o so chosi jakby) przeciez wyraznie podalem sciezke do obrazu SL-9.3-LiveDVD-amd64-1.iso . nie wiem co jest, czym mam to wypalic i czy wogole winda mozna sciagnac plik obrazu suse 9.3 tak aby miec pewnosc ze sciagnalem wszystko.
2. sciaglem kubuntu i wypalilem plytka bootuje i pyta sie o jezyk i klawiature wybralem co trzeba i laduje sie z plyty cos co widac na pasku postepu dochodzi do konca i wywala komunikat ze cos poszlo nie tak i lipa.
3.tera wypalilem knoppix 64 v3.4 i plytka bootuje wita mnie przyjemny ekran wciskam enter zaczyna sie ladowanie i widze black screen i komp udaje ze zdechl.
wiecie moze czy jest jakis live cd lub dvd na amd 64 ktory by dzialal, troche to irytuje bo jak widze to tworcy sie za bardzo nie postarali jesli chodzi o te platforme przeciez jest juz jakis czas na rynku a wersje live nie dzialaja a wersje install rowniez nie dzialaja tak jak powinny
owszem wersje 32 bitowe dzialaja i to bez zarzutu np live cd ubuntu wersja 4.cos tam a z instalacyjnych wersji slackware 10.1, jak probowalem ze slamdem 64 to ten sie nawet nie umywal do slackware. platforma ponad rok na rynku (jak nie dluzej) a nadal sa klopoty z narzedziami do kompilacji pod 64 bity w wersjach 64 bitowych
wracajac do live 64 niech ktos mi wytlumaczy o so chosi i prosilbym bardzo o jakas konkretna odpowiedz

utkonopa

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-22, 22:05:02 »
sciaglem jeszcze raz plik
 > 1.3 GB tym razem winda informuje ze zajmuje okolo 400 MB, zamontowalem w alcoholu obraz i winda
 > informuje iz plik CLOOP.IMG zajmuje 1.3 GB, tera chce nagrac obraz plyty w nero daje nagraj
 > obraz plyty i ten mnie informuje ze wlozylem nie ten typ nosnika mianowicie wsadzilem dvd a ten
 > chce koniecznie cd (o so chosi jakby)
acha to mala pomylka (lol) przy ustawieniu nosnika na który próbowalem nagrac suse, po prostu przeoczenie bo do tej pory zawsze obrazy nagrywalem alcoholem, a ze juz bylem zdesperowany to ostatnia proby odbyla sie przy uzyciu nero

Xax79

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-23, 12:53:13 »
Tak na marginesie, to zanim sie wypala obraz iso, to sie wpierw sprawdza czy suma md5 tego co zassales zgadza sie z suma md5 pliku na serwerze (zawsze plik z suma md5 na serwerze jest dostepny).

Niezgodnosc sum md5 to uszkodzony obraz iso, tego nie ma sensu wypalac bo na 99% w pewnym momencie instalacja/uruchamianie takiej plyty kleknie. A to sie niestety zgadza.

Jezeli powyzsze zrobiles a nadal nie dziala, to:
- warto rowniez sprawdzic czy to co wypaliles zgadza sie z tym co jest w obrazie iso (kazdy solidny program do nagrywania plyt ma taka mozliwosc).

PS 1 Jednym z mniejszych obrazow jest livecd gentoo (pod amd 64 to niecale 80MB).

PS 2 Jezeli komp wypluwa jakies bledy to warto je tutaj przytoczyc.

utkonopa

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-23, 23:48:15 »
2005-05-23 12:53:13 Xax79 napisał:

> Tak na marginesie, to zanim sie wypala obraz iso, to sie wpierw sprawdza czy suma md5 tego co
 > zassales zgadza sie z suma md5 pliku na serwerze (zawsze plik z suma md5 na serwerze jest
 > dostepny).
jesli sciagne plik z suma md5 to jak moge sprawdzic zgodnosc tego pliku z plikiem iso?
potrzebny jest do tego jakis program, a jesli tak to czy moglbys podac jego nazwe?

ps: ymm razem sciaglem DAP i plik iso ma juz w windzie 1.3 GB ale nadal nie wiem czy wszystko jest ok dlatego powyzsze pytanie postawilem poniewaz chcialbym sprawdzic czy iso jest ok. wypalilem i nadal cos nie tak tzn bootuje, zaczyna ladowac pasek postepu dochodzi do konca ale po drodze sa bledy i podejrzewam ze cos z iksami. za pierwszym razem pojawila mi sie animowana ikona zegarka i gdy wskazowka doszla do konca pojawil sie kursor na czarnym tle i nic wiecej ale kursorem moglem ruszac. za drugim razem cos nie tak wykryl z klawiatura , ale mimo to moglem klepac w konsoli i przy okazji pojawil sie kursor ale byl nieruchomy. dlatego bardzo bym prosl jesli mozna o podanie linku do tej sumy kontrolnej (chyba ze na kazdym lustrzanym serwerze jest inna) oraz metody jak sprawdzic zgodnosc

chmooreck

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-24, 10:29:20 »
2005-05-23 23:48:15 utkonopa napisał:

> 2005-05-23 12:53:13 Xax79 napisał:
 >
 > > Tak na marginesie, to zanim sie wypala obraz iso, to sie wpierw sprawdza czy suma md5 tego
 > co
 >  > zassales zgadza sie z suma md5 pliku na serwerze (zawsze plik z suma md5 na serwerze
 > jest
 >  > dostepny).
 > jesli sciagne plik z suma md5 to jak moge sprawdzic zgodnosc tego pliku z plikiem iso?
 > potrzebny jest do tego jakis program, a jesli tak to czy moglbys podac jego nazwe?

tak, jest potrzebny program... a moze by tak uzyc czegos takiego jak google ?

Maciek_Rutecki

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-24, 12:29:56 »
2005-05-24 10:29:20 chmooreck napisał:

 > tak, jest potrzebny program... a moze by tak uzyc czegos takiego jak google ?

...i wyszukiwarki na tej stronie.

Xax79

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-24, 16:12:20 »
bede milszy i podam adres :)
http://downloads.activestate.com/contrib/md5sum/Windows/

ps nie wiem co to za jeden, to efekt dzialania google ;-)

Kobcio

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-22, 19:56:55 »
Witam
niedawno zainstalowalem sobie Kadu 0.4.0 ( kompilacja ze zrodel ) i wszystko chodzi super szybko bez problemow z wyjatkiem jednego - nie ma dzwieku. Probowalem pozmieniac w configuracji przy kompilacji ale tam nie ma opcji zwiazanych z dzwiekiem, w ustawieniach samego Kadu jest pare opcji ale to tez nic nie daje. Jesli ktos wie co zrobic to prosze o odpowiedz
Dziekuje

zebra

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-05-22, 20:24:08 »
Jaką masz dystrybucje i jakiego systemu dzwięku używasz?
Jak kadu nie ma ustawień modułów  zwiazanych z dzwiękiem? Skompiluj w szystko z ze słowem sound w nazwie jako moduły dynamiczne, jest ich kilka. Potem możesz eksperymentować załadowując kolejne. Ważne by w ustawieniach kadu podeć odtwarzacz dźwięków (np. /usr/bin/play).
Ale to wszystko pisze w ciemno, bo nie podałeś danych systemu.
Zobacz tez wypowiedzi na forum ze słowem kadu. Jest multum o dzwięku.
pzdr.



krisp

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-05-22, 20:29:05 »
2005-05-22 19:56:55 Kobcio napisał:

> Witam
 > niedawno zainstalowalem sobie Kadu 0.4.0 ( kompilacja ze zrodel ) i wszystko chodzi super
 > szybko bez problemow z wyjatkiem jednego - nie ma dzwieku. Probowalem pozmieniac w configuracji
 > przy kompilacji ale tam nie ma opcji zwiazanych z dzwiekiem, w ustawieniach samego Kadu jest
 > pare opcji ale to tez nic nie daje. Jesli ktos wie co zrobic to prosze o odpowiedz
 > Dziekuje

Sprawdź czy masz progmam play - whereis play

W preferencjach kau na zakładce dźwięki zaznacz:
- odtwarzaj dźwięki
- regulacja głośności
- otwórz dźwięk rozmowy....


następnie wpisz w liniach
Urządzenia wyjścia - Ścieżka /dev/dsp
Otwarzacz dźwięków - ścieżka /usr/bin/play

zastosuj ustawienia i w polu zdarzenie są przykładowe dźwięki naciśnij na który i kliknij test jak bedzie słychac to masz problem rozwiązany.

Kobcio

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-05-24, 21:09:25 »
Sorry zapomnialem sie .. Moj system to Kubuntu 5.04 Hoary
a system dzwieku to nawet nie zabardzo wiem gdzie to sprawdzic ale albo ALSA albo aRts o ile o to ci chodzi. a jesli chodzi o forum to myslisz ze nie szukalem ?? przecierz nie pisalbym gdyby gdzies indziej to bylo no nie ??!!

Kobcio

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-05-24, 21:18:38 »
A propos .. wlasnie o to chodzi ze play nie mam
i nie wiem co wpisac w odtwarzacz dzwiekow ( moglem od razu zprecyzowac o co mi chodzi ale dopiero teraz to do mnie doszlo )


zebra

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-05-25, 08:57:57 »
2005-05-24 21:18:38 Kobcio napisał:

Play jest w pakiecie o nazwie sox (przynajmniej w mandrake).
U mnie działa dźwięk także na /usr/bin/artsplay ale mysi być wyłączona opcja regulacja głosności. Mam załadowane moduły kadu: sound - statycznie, arts_sound - dynamicznie (może to coś Ci pomoże). Po zmianie ścieszki odtwarzacza niekiedy trzeba zamnąć kadu i uruchomić od nowa, żeby dźwięk sie odezwał.
Dodatkowo, jeśli jesteś w kde trzeba w menu dzięki systemowe ustawić opcje zwolnij serwer dźwięku po.. (np. 1s ). Jak jest w gnome - nie wiem.

Z tym dźwiekiem w linuxie to popierdółka. Każdy program robi swoje i często nie da się odtwarzać dwóch źródeł na raz, bez odpowiednich, nieraz skomplikowanych zabiegów.

grzegorz_si

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-05-25, 12:18:26 »
2005-05-24 21:09:25 Kobcio napisał:

> Sorry zapomnialem sie .. Moj system to Kubuntu 5.04 Hoary
 > a system dzwieku to nawet nie zabardzo wiem gdzie to sprawdzic ale albo ALSA albo aRts o ile o
Więc działa to w oparciu o ALSA, musisz skompilować Kadu z obsługą modułów sound i alsa (o ile dobrze pamiętam)

grzegorz_si

  • Gość
Kadu i brak dźwięku
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-05-25, 21:17:36 »
Precyzuję swoją odpowiedź: muszą być zainstalowane i uruchomione takie moduły kadu (sprawdź w zarządcy modułów): alsa_sound, sound.
Resztę modułów związanych z dźwiękiem WYŁĄCZ!.
jako urządzenie wyjściowe  w konfiguracji  dźwięków zostaw default.
Powinno działać w dystrybucji której używasz.
Pozdrawiam