Nowe posty

Autor Wątek: Audacity na Debianie Etch + skleroza softu  (Przeczytany 3538 razy)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Audacity na Debianie Etch + skleroza softu
« dnia: 2007-07-22, 17:14:59 »
mam:
Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801EB/ER (ICH5/ICH5R) AC'97 Audio Controller (rev 02)

Debian Etch

Audacity 1.2.4 no i problem oczywiście

Problem: Audacity, albo jakiś inny program nie pamięta ustawień.

Co robiłem do tej pory:

Program przy pierwszym uruchomieniu  pluł się, że nie jest skonfigurowane urządzenie dźwiękowe. Ponieważ nie chciało mi się grzebać w mikserach (metoda próbi błedów przy tylu opcjach bywa nieefektywna), jako root wykonałem alsaconf.

Po wylogowaniu sie z roota odpaliłem audacity i ucieszyłem się, ze wszystko działa. w dziale Urządzenia miałem wpisane /dev/dsp.

Co ciekawe po restarcie audacity (między wyłączeniem a włączeniem nic nigdzie nie zmieniałem) te wpisy znikły, a audacity wypluł informację o błędzie urządzenia dźwiękowego. Ale to jeszcze nie koniec.

Po kolejnych próbach z alsaconf doszedłem do takiej sytuacji, że jak uruchamiam audacity w konsoli (ze zwykłego usera), to wszystko jest ok, jak odpalam z ikony na pulpicie, zaczyna się pluć. Przycisk na pulpicie mam talk skonfigurowany, ze jako sciezkę do programu podałem /asr/bin/audacity. Nie wiem czego tak sie dzieje, ze audacity ma nagłe zaniki pamięci.

Ale się opisałem :-)

proszę o jakieś sugestie, ew. pytania, bo już mnie to męczy troszkę.

EDIT ( roca)

Zauważyłem też, ze w czasie normalnej pracy tego programu, np przy stosowaniu rożnych filtrów, wtyczek również pojawia się ten komunikat o nieskonfigurowanym urządzeniu dźwiękowym. Na suse tego nie miałem.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Audacity na Debianie Etch + skleroza softu
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-07-23, 14:06:11 »
Nie da się pracować na programie, który nagle zapomina czym odtworzyć dźwięk.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

login

  • Gość
Audacity na Debianie Etch + skleroza softu
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-07-24, 18:24:35 »
Audacity też jest pod Windows, najpierw zainstaluj sobie Windows.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Audacity na Debianie Etch + skleroza softu
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-07-25, 22:25:28 »
2007-07-24 18:24:35 login napisał:

> Audacity też jest pod Windows, najpierw zainstaluj sobie Windows.

Dziekuję za odpowiedź. Nie bedę trzech stówek wydawał po to, żeby zainstalować audacity.

A tak swoją drogą co to za pomysł, żeby takie coś dawać do stable? to się nadaje najwyżej do testing. Może się uda kompilacja.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji