Nowe posty

Autor Wątek: mplayerplug-in - Problem  (Przeczytany 4680 razy)

  • Gość
mplayerplug-in - Problem
« dnia: 2007-07-19, 00:06:05 »
Mianowicie, korzystam z przeglądarki Swiftfox (Firefox optymalizowany dla mojej architektury procesora) i mam dziwny, niespotykany chyba (ponieważ szukałem na wielu forach) problem. Mianowicie film buforuje się bez większych problemów - szybko i łatwo. Problem z odtworzeniem, wyskakuje mi coś w stylu:

Downloading playlist...
Playing (ułamek sekundy)
Stopped.

MPlayer jak i MPlayer-Plugin były kompilowane. Zamieszcze tutaj swój konfig do jednego i drugiego:
mplayerplug-in.conf:
vo=xv
ao=alsa
cachesize=512
cache-percent=25
dload-dir=/home/killavus
showtime=1
enable-wmp=1
enable-qt=1
enable-rm=1
enable-gmp=1
enable-dvx=0
enable-mpeg=1
enable-mp3=1
enable-midi=0
enable-pls=1
enable-ogg=1
enable-smil=1
enable-helix=1
nomediacache=0
nopauseonhide=0
rtsp-use-tcp=0
rtsp-use-http=0

config:
# Write your default config options here!

fontconfig = "1"

font = "Tahoma"

subfont-text-scale = "3,3"

subcp = "cp1250"

sub-fuzziness = "0"

vo = "xv"

ao = "alsa"

zoom = yes

vf=pp,expand=0:-120:0

cache=8192

Chyba nie chodzi tutaj o przeglądarkie - bo w Iceweaselu mam to samo.

about:plugins w porządku:
QuickTime Plug-in 6.0 / 7

    File name: mplayerplug-in-qt.so
    mplayerplug-in 3.40

    Video Player Plug-in for QuickTime, RealPlayer and Windows Media Player streams using MPlayer
    JavaScript Enabled and Using GTK2 Widgets

RealPlayer 9

    File name: mplayerplug-in-rm.so
    mplayerplug-in 3.40

    Video Player Plug-in for QuickTime, RealPlayer and Windows Media Player streams using MPlayer
    JavaScript Enabled and Using GTK2 Widgets

Windows Media Player Plugin

    File name: mplayerplug-in-wmp.so
    mplayerplug-in 3.40

    Video Player Plug-in for QuickTime, RealPlayer and Windows Media Player streams using MPlayer
    JavaScript Enabled and Using GTK2 Widgets

mplayerplug-in 3.40

    File name: mplayerplug-in.so
    mplayerplug-in 3.40

    Video Player Plug-in for QuickTime, RealPlayer and Windows Media Player streams using MPlayer
    JavaScript Enabled and Using GTK2 Widgets

DR mam, jak widać:
[00:00:22] killavus@manganux:~/.mplayer$ glxinfo | grep direct
direct rendering: Yes

Nie wiem co jest grane. To bardzo denerwuje, więc prosze o w miare szybką odpowiedź (o ile to oczywiście możliwe). Moja karta graficzna GeForce 5950 FX, jeżeli ma to jakieś znaczenie (na moim starym GeForce III Ti 200 również nie dział).

Jeżeli chcecie więcej danych - śmiało. Naprawde zależy mi na rozwiązaniu tego problemu ;).

Pozdrawiam.

ZipoKing

  • Gość
mplayerplug-in - Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-07-19, 00:41:50 »
Znajdź w źródle strony (Ctrl+U) odnośnik do filmu (powinnien być w znaczniku object lub embed, łatwo znajdziesz poprzez Ctrl+F i odszukaj wyrażenia "x-mplayer", tam gdzieś będzie link do filmu) i spróbuj odtworzyć go normalnie przez MPlayera. Wtedy wszystkie niedociągnięcia wyłażą (po prostu twórcy stron z reguły tylko udają, iż ich strona działa także pod Pingwinem, z czym dosyć często się spotykam).

  • Gość
mplayerplug-in - Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-07-19, 10:41:59 »
2007-07-19 00:41:50 ZipoKing napisał:

> Znajdź w źródle strony (Ctrl+U) odnośnik do filmu (powinnien być w znaczniku object lub embed,
 > łatwo znajdziesz poprzez Ctrl+F i odszukaj wyrażenia "x-mplayer", tam gdzieś będzie
 > link do filmu) i spróbuj odtworzyć go normalnie przez MPlayera. Wtedy wszystkie niedociągnięcia
 > wyłażą (po prostu twórcy stron z reguły tylko udają, iż ich strona działa także pod Pingwinem, z
 > czym dosyć często się spotykam).

Cóż, ale MPlayer odtwarza wszystko tak jak powinien (czytaj: bez żadnych kłopotów). Tylko z MPlayerplug-inem jest problem i to przy każdym typie filmu czy danych jakie próbuje przez niego odtworzyć.

Pozdrawiam.

rysban

  • Gość
mplayerplug-in - Problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-07-21, 08:22:51 »
2007-07-19 10:41:59 Killavus napisał:

> 2007-07-19 00:41:50 ZipoKing napisał:
 >
 > > Znajdź w źródle strony (Ctrl+U) odnośnik do filmu (powinnien być w znaczniku object lub
 > embed,
 >  > łatwo znajdziesz poprzez Ctrl+F i odszukaj wyrażenia "x-mplayer", tam gdzieś
 > będzie
 >  > link do filmu) i spróbuj odtworzyć go normalnie przez MPlayera. Wtedy wszystkie
 > niedociągnięcia
 >  > wyłażą (po prostu twórcy stron z reguły tylko udają, iż ich strona działa także pod
 > Pingwinem, z
 >  > czym dosyć często się spotykam).
 >
 > Cóż, ale MPlayer odtwarza wszystko tak jak powinien (czytaj: bez żadnych kłopotów). Tylko z
 > MPlayerplug-inem jest problem i to przy każdym typie filmu czy danych jakie próbuje przez niego
 > odtworzyć.
 >
 > Pozdrawiam.
 >
Witam .
Popróbuj na zatrzymanym obrazie nacisnąć prawy myszki i zobaczyć jaki odtwarzacz sugeruje Twój system . Może otworzy wprost ze strony innym odtwarzaczem tak jak to dzieje się w Ubuntu i pochodnych .
Pozdrawiam Ryszard

  • Gość
mplayerplug-in - Problem
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-07-22, 12:38:19 »
2007-07-21 08:22:51 rysban napisał:

> 2007-07-19 10:41:59 Killavus napisał:
 >
 > > 2007-07-19 00:41:50 ZipoKing napisał:
 >  >
 >  > > Znajdź w źródle strony (Ctrl+U) odnośnik do filmu (powinnien być w znaczniku object
 > lub
 >  > embed,
 >  >  > łatwo znajdziesz poprzez Ctrl+F i odszukaj wyrażenia "x-mplayer", tam
 > gdzieś
 >  > będzie
 >  >  > link do filmu) i spróbuj odtworzyć go normalnie przez MPlayera. Wtedy wszystkie
 >  > niedociągnięcia
 >  >  > wyłażą (po prostu twórcy stron z reguły tylko udają, iż ich strona działa także
 > pod
 >  > Pingwinem, z
 >  >  > czym dosyć często się spotykam).
 >  >
 >  > Cóż, ale MPlayer odtwarza wszystko tak jak powinien (czytaj: bez żadnych kłopotów). Tylko
 > z
 >  > MPlayerplug-inem jest problem i to przy każdym typie filmu czy danych jakie próbuje przez
 > niego
 >  > odtworzyć.
 >  >
 >  > Pozdrawiam.
 >  >
 > Witam .
 > Popróbuj na zatrzymanym obrazie nacisnąć prawy myszki i zobaczyć jaki odtwarzacz sugeruje Twój
 > system . Może otworzy wprost ze strony innym odtwarzaczem tak jak to dzieje się w Ubuntu i
 > pochodnych .
 > Pozdrawiam Ryszard

Niestety, nic z tego. Mam tylko MPlayera i MPlayerplug-ina.

Pozdrawiam.