Nowe posty

Autor Wątek: Problem z wyłączaniem sie ekranu w fluxie  (Przeczytany 3169 razy)

ava

  • Gość
Problem z wyłączaniem sie ekranu w fluxie
« dnia: 2007-07-06, 23:13:28 »
Witam
Mój system to PLD. Potrzebuje w pracy, żeby monitor się nie wygaszał, w KDE jest taka możliwość w ustawieniach, jednak ostatnio bardzo spodobał mi się fluxbox. Jest jednak problem po około 15 minutach monitor się wygasza. Próbowałem z DPMS i opcja offtmie jednak nie to powoduje wygaszenie (kiedy daje offtime na np. godzinę i tak wyłącza się po 15 minutach), konsola bez x-sow tez się wygasza. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
ava

ugol

  • Gość
Problem z wyłączaniem sie ekranu w fluxie
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-07-07, 14:38:37 »
2007-07-06 23:13:28 ava napisał:

> Witam
 > Mój system to PLD. Potrzebuje w pracy, żeby monitor się nie wygaszał, w KDE jest taka możliwość
 > w ustawieniach, jednak ostatnio bardzo spodobał mi się fluxbox. Jest jednak problem po około 15
 > minutach monitor się wygasza. Próbowałem z DPMS i opcja offtmie jednak nie to powoduje
 > wygaszenie (kiedy daje offtime na np. godzinę i tak wyłącza się po 15 minutach), konsola bez
 > x-sow tez się wygasza. Proszę o pomoc.
 >
 > Pozdrawiam
 > ava

Pokombinuj z xset (dokladniej z opcjami screen-savera).
`xset s off` czy cus...
Pozdro:-)

alexs2

  • Gość
Problem z wyłączaniem sie ekranu w fluxie
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-08-04, 12:52:39 »
A może trza coś doinstalować do tego Fluxboxa?

Nie wiem jak jest z Poldkiem w PLD, ale ja w Ubuntu jak sobie wyszukam w repozytoriach pakiety powiązane z Fluxem, to mi się pojawiają jakieś możliwe dodatkowe konfiguratory, menedżery GUI...

Ja z kolei mam problem, bo nie mogę znaleźć opcji zwiększenia odświeżania ekranu, i mi mryga... :/
Może wie Ktoś, gdzie tam jest jakieś ustawianie rozdzielczośći?