Nowe posty

Autor Wątek: jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu  (Przeczytany 15077 razy)

norbert_ramzes

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-01-11, 21:15:50 »
Cytat: frydzielson
root      3310  0.0  0.0   4544  1876 ?        Ss   20:13   0:00 /usr/sbin/NetworkManager --pid-file /var/run/NetworkManager/NetworkManager.pid
root      3317  0.0  0.0   3308  1144 ?        Ss   20:13   0:00 /usr/sbin/NetworkManagerDispatcher --pid-file /var/run/NetworkManager/NetworkManagerDispatcher.pid
No i jest!

Spróbuj "wyłączyć" to z skryptów inita i z autostartu gnome.

Swoją drogą zacznij używać znaczników [ code ][ /code ].

frydzielson

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-01-11, 21:39:28 »
z init.d mniej więcej wiem jak.. ale jak wyłączyć z autostartu gnoma?
Ciekawe czy po użyciu "kill" cos sie zmieni.
sprawdzam...

norbert_ramzes

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-01-11, 21:57:22 »
Z autostartu gnome to albo trzeba wyklikać w system->preferencje albo w pliku tekstowym w którymś katalogu ~/.gnome* ~/.gtk ale w tym momencie nie pamiętam.

frydzielson

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-01-11, 22:13:19 »
z init.d wywalilem, pomogło, już nie pokazuje się w ps aux. Ale.... dalej brak połączenia z routerem... Jakieś inne pomysły? :(

Wpadłem na pomysł, że restart routera na fabrycznych ustawieniach może coś pomoże. pomyliłem się, nie pomógł :/

norbert_ramzes

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-01-11, 23:28:36 »
Tak jak napisałem sprawdź czy po manualnym skonfigurowaniu sieci czy będą pingi szły do rutera/innych kompów podpiętych do rutera. Jak to zrobisz to napisz czy chodzą pingi czy nie.

Spróbuj jeszcze innego klienta dhcp np. dhcpcd albo udhcpc.

frydzielson

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-01-14, 21:13:55 »
Skonigurować recznie ok... ale czy musze tez wyłączyć DHCP w routerze? czy się sam dostosuje do sztywnego IP?

halish

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-01-14, 21:22:37 »
a w ustawieniach w centrum sterowania mandrivy coś próbowałeś zdziałaś? poza tym mandriva chyba elegeancko sama przy autostarcie wykrywa co i zacz.

frydzielson

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-01-14, 21:45:22 »
Nie posiadam Mandrivy :) Tylko debianka. Próbowałem innych klientów, próbowałem stałego IP... ale nie zmieniałem nic w routerze, może trzeba zmienić? hmmm...

norbert_ramzes

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-01-14, 21:50:30 »
Cytat: frydzielson
czy musze tez wyłączyć DHCP w routerze? czy się sam dostosuje do sztywnego IP?
Jeśli ruter nie blokuje hosta który ma ip z jego puli ale nie zostało ono pobrane przez DHCP to po co?

Pamiętaj żeby podać ip rutera jak bramę domyślną.

frydzielson

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-01-21, 18:41:20 »
nic z tego...wykosztowałem się i kupiłem karte WiFi na USB. Będzie i bo lapka i do kompa, tylko jak ją zainstalować i uruchomić pod debiankiem. No i jeszcze jedno... Sieć mam szyfrowaną WEP64 :). Czy taka sieciówka na USB bedzie chodzić pod linuksem?

Klucz WEP jest Hexadecymalny 10 znakowy.

Aha no i jeszcze jedno:
karta to: Pentagram Hornet WiFi USB 11G

karto

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-01-22, 20:06:31 »
jezeli chodzi o karte RTL8168/8111 to drivery linuxa podczas bootowania, nie potrafią przestawić karty sieciowej w tryb działania - i stąd ten problem.
Windows, zamykając się, wyłącza kartę sieciową, aby uniemożliwić tej korzystanie z trybu Wake-On-Lan.

Rozwiązania tego problemu istnieje kilka (do wyboru, do koloru ):
- przed włączeniem Linux'a, należy wyłączyć komputer od prądu na ok.   10 sek - sieć po włączeniu komputera powinna zacząć działać.
- można także zastąpić drivery dołączone do kernela, driverami od producenta (Realtek) - rozwiązanie najbardziej efektywne, pozwala znacznie zwiększyć transfer sieciowy.
- w Windowsie, w Menedżerze Urządzeń, w Zaawansowanych ustawieniach karty sieciowej należy włączyć opcję 'Wake-On-Lan after shutdown' (dać Enabled) - rozwiązanie najprostsze.
wystarczyło troche wiecej poszperac. mi to pomoglo

pozdrawiam

frydzielson

  • Gość
jak podlaczyc komp z linuksem przez router do netu
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-01-23, 18:50:02 »
Cytat: karto
- w Windowsie, w Menedżerze Urządzeń, w Zaawansowanych ustawieniach karty sieciowej należy włączyć opcję 'Wake-On-Lan after shutdown' (dać Enabled) - rozwiązanie najprostsze.
wystarczyło troche wiecej poszperac. mi to pomoglo
DZIEKUJĘ!!!! Po tysiąckroć!!!!
Taka mała pierdółka w winzgrozie była winna temu wszystkiemu. Nareszcie wszystko działa! :))))
Po co ja kupiłem ta karte WiFi? :DDD A nic to, pójdzie do ojca kompa.
Jeszcze raz wielkie dzięki!