Oprogramowanie > Narzędzia administracyjne

zdalna praca Linux->Windows

(1/3) > >>

Kobcio:
Witam
niedawno zainstalowalem sobie Kadu 0.4.0 ( kompilacja ze zrodel ) i wszystko chodzi super szybko bez problemow z wyjatkiem jednego - nie ma dzwieku. Probowalem pozmieniac w configuracji przy kompilacji ale tam nie ma opcji zwiazanych z dzwiekiem, w ustawieniach samego Kadu jest pare opcji ale to tez nic nie daje. Jesli ktos wie co zrobic to prosze o odpowiedz
Dziekuje

zebra:
Jaką masz dystrybucje i jakiego systemu dzwięku używasz?
Jak kadu nie ma ustawień modułów  zwiazanych z dzwiękiem? Skompiluj w szystko z ze słowem sound w nazwie jako moduły dynamiczne, jest ich kilka. Potem możesz eksperymentować załadowując kolejne. Ważne by w ustawieniach kadu podeć odtwarzacz dźwięków (np. /usr/bin/play).
Ale to wszystko pisze w ciemno, bo nie podałeś danych systemu.
Zobacz tez wypowiedzi na forum ze słowem kadu. Jest multum o dzwięku.
pzdr.


krisp:
2005-05-22 19:56:55 Kobcio napisał:

> Witam
 > niedawno zainstalowalem sobie Kadu 0.4.0 ( kompilacja ze zrodel ) i wszystko chodzi super
 > szybko bez problemow z wyjatkiem jednego - nie ma dzwieku. Probowalem pozmieniac w configuracji
 > przy kompilacji ale tam nie ma opcji zwiazanych z dzwiekiem, w ustawieniach samego Kadu jest
 > pare opcji ale to tez nic nie daje. Jesli ktos wie co zrobic to prosze o odpowiedz
 > Dziekuje

Sprawdź czy masz progmam play - whereis play

W preferencjach kau na zakładce dźwięki zaznacz:
- odtwarzaj dźwięki
- regulacja głośności
- otwórz dźwięk rozmowy....


następnie wpisz w liniach
Urządzenia wyjścia - Ścieżka /dev/dsp
Otwarzacz dźwięków - ścieżka /usr/bin/play

zastosuj ustawienia i w polu zdarzenie są przykładowe dźwięki naciśnij na który i kliknij test jak bedzie słychac to masz problem rozwiązany.

Kobcio:
Sorry zapomnialem sie .. Moj system to Kubuntu 5.04 Hoary
a system dzwieku to nawet nie zabardzo wiem gdzie to sprawdzic ale albo ALSA albo aRts o ile o to ci chodzi. a jesli chodzi o forum to myslisz ze nie szukalem ?? przecierz nie pisalbym gdyby gdzies indziej to bylo no nie ??!!

Kobcio:
A propos .. wlasnie o to chodzi ze play nie mam
i nie wiem co wpisac w odtwarzacz dzwiekow ( moglem od razu zprecyzowac o co mi chodzi ale dopiero teraz to do mnie doszlo )

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej