Nowe posty

Autor Wątek: Sterownik zintegrowanej Karty Muzycznej  (Przeczytany 3823 razy)

kokopl

  • Gość
Sterownik zintegrowanej Karty Muzycznej
« dnia: 2007-06-20, 16:46:09 »
Witam posiadam płyte główną Gigabyte z integrowaną Kartą muzyczą 5.1
Realtek High Definition Audio znalazłem do niej sterownik na następującej stronie:
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&
PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false#
High%20Definition%20Audio%20Codecs
może ktoś sie orientuje czy będzie on odpowiedni a problem jest następujący: mam tylko dźwięk w dwóch głośnikach a pozostałe są głuche i do jakiego katalogu musi być zainstalowany proszę o odpowiedź!

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Sterownik zintegrowanej Karty Muzycznej
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-06-20, 17:22:30 »
2007-06-20 16:46:09 kokopl napisał:

>  mam tylko dźwięk w
 > dwóch głośnikach a pozostałe są głuche i do jakiego katalogu musi być zainstalowany proszę o
 > odpowiedź!
 >

To nie wina sterownika, musisz skonfigurować swoją kartę. Włącz mikser ALSA, czyli w konsoli wpisz alsamixer i zmień tam z 2 kanałow na 5.1 żeby odtwarzało Ci na wszystkie głośniki.

Pozdrawiam!

kokopl

  • Gość
Sterownik zintegrowanej Karty Muzycznej
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-06-20, 17:43:58 »
Roobal napisałeś:
 >Włącz mikser ALSA, czyli w konsoli
 > wpisz alsamixer i zmień tam z 2 kanałow na 5.1 żeby odtwarzało Ci na wszystkie głośniki.
włączam konsole i pokazuje mi się
─────────────────[AlsaMixer v1.0.13 (Press Escape to quit)]──────────────────┐
│ Card: HDA Intel                                                              │
│ Chip: Realtek ALC882                                                         │
│ View: [Playback] Capture  All                                                │
│ Item: Headphone [Off]                                                        │
      ____
│  |MM|                  100<>100   61<>61   81<>81   77<>77       0        0      0<>0    
 PCM             Front      Front Mi Surround   Center    LFE      Side     │
└──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────┘
i tym sposobem nie mogę zmienić z 2 kanałów na 5.1 może jakiś inny sposób

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Sterownik zintegrowanej Karty Muzycznej
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-06-20, 17:53:05 »
2007-06-20 17:43:58 kokopl napisał:

> Roobal napisałeś:
 >  >Włącz mikser ALSA, czyli w konsoli
 >  > wpisz alsamixer i zmień tam z 2 kanałow na 5.1 żeby odtwarzało Ci na wszystkie głośniki.
 > włączam konsole i pokazuje mi się
 > ─────────────────[AlsaMixer
 > v1.0.13 (Press Escape to
 > quit)]──────────────────┐
 > │ Card: HDA Intel                                                            
 > │
 > │ Chip: Realtek ALC882                                                        
 > │
 > │ View: [Playback] Capture  All                                              
 > │
 > │ Item: Headphone [Off]                                                      
 > │
 >       ____
 > │  |MM|                  100<>100   61<>61   81<>81   77<>77
 >      0        0      0<>0    
 > │  PCM             Front      Front Mi Surround   Center    LFE    
 > Side     │
 > └──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────┘
 > i tym sposobem nie mogę zmienić z 2 kanałów na 5.1 może jakiś inny sposób
 >
Ojej O_o

A na pweno zainstalowałeś dobre sterowniki? To co wyskoczyło to raczej nie na moją głowę :P

Możesz spróbować odpalić graficzny mikser ALSA ale nie wiem czy to coś pomoże skoro konsola się pluje :P

Pozdrawiam!