Nowe posty

Autor Wątek: Wine + WideScreen  (Przeczytany 4292 razy)

polboy1

  • Gość
Wine + WideScreen
« dnia: 2007-06-19, 21:19:45 »
Witam.

Posiadam ekran typu "widescreen" [ten szeroki;] ] - rozdzielczość 1280x800.

Odpalam grę typu Heroes III na Fullscreen - chodzi, że aż miło. Jedynie, z czym mam problem, to z tym, że gra jest poszerzona na cały ekran..

W Windowsie XP (świętej pamięci) dana gra, która nie była w rozdzielczości 1280x800, była skalowana - to jest znajdowała się jedynie po środku, podczas gdy po bokach były dwa czarne paski. To samo chciałbym zrobić w WINE..;] Czy jest taka możliwość?

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Wine + WideScreen
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-06-19, 21:37:16 »
Żeby były te pasy po bokach, to nie wiem jak zrobić i czy w ogóle się da.
W `winecfg` możesz ustawić wirtualny pulpit, w którym uruchomi się gra, ale wtedy będziesz miał ją w okienku, a nie na fullscreen. Przynajmniej zapobiegnie skalowaniu.
Niestety usunięto opcję -desktop z wine, więc teraz trzeba to ustawić w winecfg zamiast podać przy uruchamianiu programu. Ktoś wie dlaczego ją usunięto, albo jak teraz można to zrobić z konsoli?

polboy1

  • Gość
Wine + WideScreen
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-06-19, 21:38:50 »
2007-06-19 21:37:16 ultr napisał:

> Żeby były te pasy po bokach, to nie wiem jak zrobić i czy w ogóle się da.
 > W `winecfg` możesz ustawić wirtualny pulpit, w którym uruchomi się gra, ale wtedy będziesz miał
 > ją w okienku, a nie na fullscreen. Przynajmniej zapobiegnie skalowaniu.
 > Niestety usunięto opcję -desktop z wine, więc teraz trzeba to ustawić w winecfg zamiast podać
 > przy uruchamianiu programu. Ktoś wie dlaczego ją usunięto, albo jak teraz można to zrobić z
 > konsoli?

Tak właśnie gram, jednakże gra (są to już stare gry) jest w rozdzielczości powiedzmy 640x480, a nie mogę okienka "ręcznie" powiększyć - więc jest bardzo małe i nic nie widać na nim za bardzo.

chmooreck

  • Gość
Wine + WideScreen
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-06-20, 08:31:42 »
nie jest to czasem skalowane przez monitor?
masz w monitorze dostępne różne opcje skalowania ?

polboy1

  • Gość
Wine + WideScreen
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-06-20, 17:07:59 »
2007-06-20 08:31:42 chmooreck napisał:

> nie jest to czasem skalowane przez monitor?
 > masz w monitorze dostępne różne opcje skalowania ?

Niestety nie - muszę być zdatny na software tylko.