Nowe posty

Autor Wątek: Problem z instalacją  (Przeczytany 2523 razy)

aien

  • Gość
Problem z instalacją
« dnia: 2007-06-19, 19:57:29 »
Zainstalowałem Mandrivę 2006 i zrestartowałem komputer - zgodnie z instrukcjami instalatora. Po reboocie pojawiła się lista systemów, wybrałem linux. Potem pojawiła się konsola, w której się zalogowałem no i... nie mam pojęcia co dalej. Jak dojść do interfejsu graficznego?

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Problem z instalacją
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-06-19, 21:45:16 »
A próbowałeś

startx

?
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Bees

  • Gość
Problem z instalacją
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-06-19, 21:55:56 »
2007-06-19 19:57:29 aien napisał:

> Zainstalowałem Mandrivę 2006 i zrestartowałem komputer - zgodnie z instrukcjami instalatora. Po
 > reboocie pojawiła się lista systemów, wybrałem linux. Potem pojawiła się konsola, w której się
 > zalogowałem no i... nie mam pojęcia co dalej. Jak dojść do interfejsu graficznego?

Pewnie nieuwaznie instalowales.
Czy przy instalacji zostal wybrany jakis graficzny interface typu KDE, GNOME?
Nie bylo zadnych bledow?
Przetestowales sprzet przy instalacji (sterowniki itp)?
 sprobuj komendy:
startx
powinna odpalic grafike albo podac ewentualne bledy jesli beda bledy zaloguj sie na root przez su i odpal mcc.
Powodzenia!


piotrog

  • Gość
Problem z instalacją
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-07-05, 10:12:08 »
Odpowiem jako totalny newbie:
Miałem podobny problem - i wszystko się rozbijało o sterowniki do grafiki (słynna NVIDIA). Przy instalacji system (Mandriva 2007 Power Pack) spytał czy chcę zainstalować niewolne sterowniki do grafiki, a ja się zgodziłem. Póżniej doszedłem że akurat ta wersja sterowników nie odpowiada wersji karty graficznej (GeForce 2 MX100/200) - przy reinstalacji odrzuciłem ofertę sterowników niewolnych i KDE pomyka jak należy (wybrałem opcję uruchamiania do środowiska graficznego, wiec już nie muszę startować okienek z konsoli przez startx). Z czasem może pokuszę się o instalację nowych sterowników, ale najpierw chcę lepiej poznać linuksa - na razie nie potrzebuję wodotrysków w 3D.
Pozdrawiam i powodzenia



2007-06-19 19:57:29 aien napisał:

> Zainstalowałem Mandrivę 2006 i zrestartowałem komputer - zgodnie z instrukcjami instalatora. Po
 > reboocie pojawiła się lista systemów, wybrałem linux. Potem pojawiła się konsola, w której się
 > zalogowałem no i... nie mam pojęcia co dalej. Jak dojść do interfejsu graficznego?

xavery

  • Gość
Problem z instalacją
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-07-05, 10:22:31 »
> grafiki, a ja się zgodziłem. Póżniej doszedłem że akurat ta wersja sterowników nie odpowiada
 > wersji karty graficznej (GeForce 2 MX100/200) - przy reinstalacji odrzuciłem ofertę sterowników
 > niewolnych i KDE pomyka jak należy (wybrałem opcję uruchamiania

Do tej karty są sterowniki serii legacy o czym być może szanowny instalator nie wie. Zainstaluj ręcznie ze strony Nvidii.

piotrog

  • Gość
Problem z instalacją
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-07-05, 11:09:30 »
Zainstalowałem sterowniki ze strony Nvidii po pierwszych problemach ze środowiskiem graficznym. Ale pokopałem coś mimo wszystko, bo po tej instalacji i restarcie ujrzałem - owszem - logo nvidii ale potem to tylko czerwony prostokąt na czarnym ekranie. Ponieważ zaczynam dopiero poznawanie linuksa i wyczynem było dla mnie samo uruchomienie instalacji tych sterowników z konsoli (he he), postanowiłem najpierw poznać system (terminal, punkty montowania, etc - wszystko obce mózgowi zatrutemu windą). Do tego w zupełności mi starczają takie ustawienia grafiki, jakie mam (1280x1024, 75Hz). W gry nie gram, grafiki 3D nie tworzę - nowe sterowniki mogą poczekać.

2007-07-05 10:22:31 xavery napisał:

 > Do tej karty są sterowniki serii legacy o czym być może szanowny instalator nie wie. Zainstaluj
 > ręcznie ze strony Nvidii.