Nowe posty

Autor Wątek: Quoty dyskowe a user  (Przeczytany 3345 razy)

fizzly

  • Gość
Quoty dyskowe a user
« dnia: 2007-06-08, 22:57:07 »
Witam serdecznie!
Bardzo, ale to bardzo bym prosil o napisanie krok po kroku, DOKLADNIE jak wyglada sprawa z nadawaniem quot dla usera/grupy, ktory jest przypisany do jakiegos katalogu na nowym dysku. Chodzi mi o to, zeby napisac od momentu tworzenia nowego dysku, co i jak po kolei zeby owy dysk zamontowac, zeby to dzialalo i jak potem do tego stworzyc usera z katalogiem domowym na tym wlasnie nowym dysku, a dla jego katalogu - ustawienia quoty wlasnie. Tylko prosze o niejako forme instrukcji step-by-step, bo naprawde dwie czy trzy komendy mi nie pomoga. Probuje juz jakis czas, czytalem kilka artow, ale w nich sa rozne metody, a zadna wlasciwie nie opisuje tego na czym mi zalezy. Tak wiec naprawde jesli ktos sie poswieci, to bedeniezmiernie wdzieczny. Oczywiscie mowa o konsoli, nie powloce graficznej a jesli chodzi o linuxa - praca na Debianie, chociaz wiekszego znaczenia to chyba nie ma.

Offline

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
Quoty dyskowe a user
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-27, 21:03:50 »

masq

  • Gość
Quoty dyskowe a user
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-11-27, 14:13:36 »
podepne sie do tego tematu poniewaz tez chodzi o quote, a mianowicie mam pytanie czy quote ustawia sie jedynie do calej partycj czy jest mozliwosc ustawienia jej dla jednego usera, roznych katalogow z roznymi limitami na tej samej partycji - a jezeli tak to prosze o pomoc

z gory dzieki