Nowe posty

Autor Wątek: dlugi czas wlaczania sie linux  (Przeczytany 5185 razy)

zebra

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« dnia: 2005-07-28, 22:04:14 »
No dobra. Zadko ogladam filmy więc nie zwróciłem na to uwagi. Mam mandriva102 i jest tam fajny(?) program kaffeine. Wszystko fajnie, jeśli film i napisy są w tym samym folderze i maja taki samą nazwę - po kliknięciu filmu jest okno wyboru pliku napisów.

Ale jeśli nazwy sie nie zgadzaja albo foldery inne - kicha, za nic nie potrafie odpalić tych napisów. Siedze, mieszam w ustawieniach i nic. Bede wdzięczny za naprowadzenie jak to rozwiazać. Nie chce kopiować filmów na dyski i zmieniać nazwy (jak na razie tylko tak sobie radze). Moze da się ten genijalny program ustawić, żeby pytał o napisy zawsze.

Pozdrowionka.

tomekg85

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-29, 00:40:26 »
witam. też się męczyłem z tym i.. efekt podobny. najlepszy pomysł to chyba... mplayer :)

greg000

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-30, 12:32:25 »
Uaktualnij kaffeine i bez problemu mozna napisy wczytywac z roznych miejsc.
Sprawdzalem to na wersji 0.6 bo nowszej chyba jeszcze nie ma :)

bartkorn

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-02, 00:09:25 »
A ja mam kaffeine ktory pyta o napisy ale ich nie odtwarza jesli sa w innym katalogu niz film ;)

zebra

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-14, 19:21:10 »
2005-07-28 22:04:14 zebra napisał:

> No dobra. Zadko ogladam filmy więc nie zwróciłem na to uwagi. Mam mandriva102 i jest tam
 > fajny(?) program kaffeine. Wszystko fajnie, jeśli film i napisy są w tym samym folderze i maja
 > taki samą nazwę - po kliknięciu filmu jest okno wyboru pliku napisów.
 >
 > Ale jeśli nazwy sie nie zgadzaja albo foldery inne - kicha, za nic nie potrafie odpalić tych
 > napisów. Siedze, mieszam w ustawieniach i nic. Bede wdzięczny za naprowadzenie jak to
 > rozwiazać. Nie chce kopiować filmów na dyski i zmieniać nazwy (jak na razie tylko tak sobie
 > radze). Moze da się ten genijalny program ustawić, żeby pytał o napisy zawsze.
 >
 > Pozdrowionka.


Wyciagam to bo przypadkiem problem sie rozjasnił.
Najpierw dodać film do listy odtwarzania. Potem w liscie odtwarzania prawy myszy i jest \\"dodaj napisy\\" - no i mozna se dodac dowolne.
Pozdrowienia.

marcin1ek

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-31, 18:25:27 »
2005-12-14 19:21:10 zebra napisał:

> 2005-07-28 22:04:14 zebra napisał:
 >
 > > No dobra. Zadko ogladam filmy więc nie zwróciłem na to uwagi. Mam mandriva102 i jest tam
 >  > fajny(?) program kaffeine. Wszystko fajnie, jeśli film i napisy są w tym samym folderze i
 > maja
 >  > taki samą nazwę - po kliknięciu filmu jest okno wyboru pliku napisów.
 >  >
 >  > Ale jeśli nazwy sie nie zgadzaja albo foldery inne - kicha, za nic nie potrafie odpalić
 > tych
 >  > napisów. Siedze, mieszam w ustawieniach i nic. Bede wdzięczny za naprowadzenie jak to
 >  > rozwiazać. Nie chce kopiować filmów na dyski i zmieniać nazwy (jak na razie tylko tak
 > sobie
 >  > radze). Moze da się ten genijalny program ustawić, żeby pytał o napisy zawsze.
 >  >
 >  > Pozdrowionka.
 >
 >
 > Wyciagam to bo przypadkiem problem sie rozjasnił.


 > Najpierw dodać film do listy odtwarzania. Potem w liscie odtwarzania prawy myszy i jest
 > \\"dodaj napisy\\" - no i mozna se dodac dowolne.
 > Pozdrowienia.
No a u mnie jest taka lipa mam linixa educd.5.1
i jak chce dodac napisu w liscie odtwarzania prawy myszy dodaj to kaffe sie zamyka robie to w srodowisku graficznym czyli kde
wyskakuje jakis raport ( niestety jestem nowicjuszem wiec srednioo mi to cos mowi )moze mial ktos podobny problem
aha w tym rapocie wyskakuje cos awaria koffeine wykonal operacje 11 cos takiego
pozdraiwam

nic12

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-28, 20:21:19 »
strasznie mi sie dlugo wlacza linux mozna cos na to poradzic? moj kom to AMD Athlon 64-bit 3200+ plyta glowna Asus k8n 512 ram karta graf ati 9200 dysk wd 80gb

zebra

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-28, 22:06:49 »
2005-07-28 20:21:19 nic12 napisał:

> strasznie mi sie dlugo wlacza linux mozna cos na to poradzic? moj kom to AMD Athlon 64-bit 3200+
 > plyta glowna Asus k8n 512 ram karta graf ati 9200 dysk wd 80gb

wcisnij esc przy uruchamianiu i napisz nad czym tak długo "myśli"

nic12

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-07-29, 19:45:30 »
2005-07-28 22:06:49 zebra napisał:
 > wcisnij esc przy uruchamianiu i napisz nad czym tak długo "myśli"
przy siecowce  i jest jeszcze jeden problem bo mysz mi nie dziala

maciasz

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-07-29, 19:50:42 »
> przy siecowce  i jest jeszcze jeden problem bo mysz mi nie dziala

poprostu proboje dostac adres sieciowki z dhcp, jesli nie masz sieci wpisz jakis adres na stale to przestanie tak myslec ciezko

Lorenzo

  • Gość
dlugi czas wlaczania sie linux
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-07-29, 20:09:00 »
2005-07-29 19:45:30 nic12 napisał:

 > jest jeszcze jeden problem bo mysz mi nie dziala

Wklej co masz w /etc/sysconfig/mouse albo tam gdzie masz confa myszy (gdzieś w /etc/ :)