Nowe posty

Autor Wątek: Linux do sklepu  (Przeczytany 1481 razy)

grubasekkk

  • Gość
Linux do sklepu
« dnia: 2007-06-04, 23:12:57 »
Witam poszukuję linuxa do sklepu ktory by spełniał takie wymagania...

Mosi miec od poczatku załadowane uslugi
libc6 (>= 2.3.2), bash, libxext6 (lub ogólniej: xlibs AKA XFree86-libs), postgresql (>= 8.1.4), libpq4 / postgresql-libs (>= 8.1.4)

Miałem mandrive 2006 która miala starszego postgresql i nie chciało działać (chodzi o program Smabi). Nie dałem rady podnieść wersji (jestem laikiem ale podobno program moze chodzic na starszej wersji) . Z moich informacji wynikało ze jak usługa ta jest już zainstalowana to ma sie utworzyc nowe konto postgres i ono sie nie tworzylo. Dlatego prosilbym o jakies propozycje linuxa ktory ma to od razu.
Program ktory ma na nim działać to Smabi (program handlowo usługowy ktory wymaga powyższych usług).
Komp nie jest pierwszej nowości:
Celerom 466mgh
128mb ramu
riva tnt2 32mb
hdd 20gb
Z mandrivą 2006 radzil sobie nie źle.
Jak ktoś ma jakies propozycje linuxa to prosiłbym aby sie nimi podzielił. Może ktoś zna linuxa ktory juz ma inny program handlowo usługowy załadowany?? Też może być.

difrost

  • Gość
Linux do sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-06-26, 09:19:38 »
2007-06-04 23:12:57 grubasekkk napisał:

> Witam poszukuję linuxa do sklepu ktory by spełniał takie wymagania...
 >
 > Mosi miec od poczatku załadowane uslugi
 > libc6 (>= 2.3.2), bash, libxext6 (lub ogólniej: xlibs AKA XFree86-libs), postgresql (>=
 > 8.1.4), libpq4 / postgresql-libs (>= 8.1.4)
 >
 > Miałem mandrive 2006 która miala starszego postgresql i nie chciało działać (chodzi o program
 > Smabi). Nie dałem rady podnieść wersji (jestem laikiem ale podobno program moze chodzic na
 > starszej wersji) . Z moich informacji wynikało ze jak usługa ta jest już zainstalowana to ma sie
 > utworzyc nowe konto postgres i ono sie nie tworzylo. Dlatego prosilbym o jakies propozycje
 > linuxa ktory ma to od razu.
 > Program ktory ma na nim działać to Smabi (program handlowo usługowy ktory wymaga powyższych
 > usług).
 > Komp nie jest pierwszej nowości:
 > Celerom 466mgh
 > 128mb ramu
 > riva tnt2 32mb
 > hdd 20gb
 > Z mandrivą 2006 radzil sobie nie źle.
 > Jak ktoś ma jakies propozycje linuxa to prosiłbym aby sie nimi podzielił. Może ktoś zna linuxa
 > ktory juz ma inny program handlowo usługowy załadowany?? Też może być.

Slackware będzie odpowiednie. Nie posiada co prawda od ręki zainstalowanego postgresql, ale paczka jest w repozytoriach Extended Slackware by dozzie :) Na tym sprzęcie będzie działał bardzo ładnie.

miesiu

  • Gość
Linux do sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-06-27, 10:00:10 »
> Komp nie jest pierwszej nowości:
 > Celerom 466mgh
 > 128mb ramu
 > riva tnt2 32mb
 > hdd 20gb
 > Z mandrivą 2006 radzil sobie nie źle.
 > Jak ktoś ma jakies propozycje linuxa to prosiłbym aby sie nimi podzielił. Może ktoś zna linuxa
 > ktory juz ma inny program handlowo usługowy załadowany?? Też może być.



A próbowałeś MDV2007?

A swoją drogą to polecam RC-Sklep http://www.pos.pl/Linux_mars.html tel: 022-845-00-80 - działa w sieci i pod konsolą więc nie będziesz miał problemów - i do tego jest bardzo konfigurowalny.


Miesiu