Nowe posty

Autor Wątek: samba z win98 pliki exe i bat  (Przeczytany 1684 razy)

nek

  • Gość
samba z win98 pliki exe i bat
« dnia: 2007-05-27, 11:57:18 »
Sieć - samba v 3.0.23d z win98se - program DOS obsługujący bazy dbf (clipper)
Problem polega na tym, że działa on poprawnie, jesli uruchamiam go bezpośrednio (zrobiłem skrót pif) jako program.exe
Natomiast jeśli uruchamiam ten program poprzez bat (też skrót pif) nastepuje błędne działanie - pojawia się indeksowanie i nadpisuje puste bazy -
to występuje nawet wtedy, gdy plik bat zawiera tylko jeden wpis: program.exe.
Dodam, że plik programu i bat są w tym samym katalogu (samba security: user, bad user, guest account-użytkownik katalogu)
Jak samba interpretuje wywołanie, jaka jest różnica, pomiędzy uruchomienie przez bat lub bezpośrednio - może chodzi o procesy potomne?
Cwiczyłem oplock, veto oplock files, lewel2 oplock i inne - i brak rozwiązania.
Dodam, że plik bat ustawia środowisko pracy dla tego programu i dlatego chciałbym uruchamiać ten program poprzez bat ...
Pozdrawiam i proszę o pomoc -nek

nek

  • Gość
samba z win98 pliki exe i bat
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-05-29, 14:17:06 »
2007-05-27 11:57:18 nek napisał:
Może mi Ktoś pomoże...

> Sieć - samba v 3.0.23d z win98se - program DOS obsługujący bazy dbf (clipper)
 > Problem polega na tym, że działa on poprawnie, jesli uruchamiam go bezpośrednio (zrobiłem skrót
 > pif) jako program.exe
 > Natomiast jeśli uruchamiam ten program poprzez bat (też skrót pif) nastepuje błędne działanie -
 > pojawia się indeksowanie i nadpisuje puste bazy -
 > to występuje nawet wtedy, gdy plik bat zawiera tylko jeden wpis: program.exe.
 > Dodam, że plik programu i bat są w tym samym katalogu (samba security: user, bad user, guest
 > account-użytkownik katalogu)
 > Jak samba interpretuje wywołanie, jaka jest różnica, pomiędzy uruchomienie przez bat lub
 > bezpośrednio - może chodzi o procesy potomne?
 > Cwiczyłem oplock, veto oplock files, lewel2 oplock i inne - i brak rozwiązania.
 > Dodam, że plik bat ustawia środowisko pracy dla tego programu i dlatego chciałbym uruchamiać
 > ten program poprzez bat ...
 > Pozdrawiam i proszę o pomoc -nek
 >