Programowanie > Inne

prosty programik

(1/2) > >>

recenzent:
witam. czy może prubowaliście pracować zdalnie na maszynie z windowsem np XP czy w3k spod linuxa? znalazlme programik rdeskop, ale troche skąpo o nim jest informacji:(

xis:
Myślę, że najpopularniejszym narzędziem do zdalnego pulpitu jest VNC (pod windows np. darmowy RealVNC, a pod linuksa osadzony w KDE klient krdc (serwer skonfigurujesz w Centrum sterowania->Internet i siec->Współdzielenie pulpitu).

arti040:
Witam,
wczoraj rozpoczalem intensywna nauke C++ (Symfonia itd.). Juz na poczatku zaczalem kombinowac z zawartymi w niej przykladami i pojawil sie problem... :) Otoz, czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego tak sie dzieje a nie inaczej -

Program, ktory przedstawiam po nizej mial w zalozeniu wyswietlac gwiazdki po 10 w kazdej linii. Jednak gdy wartosc zmiennej lines jest wieksza od 2, czyli ilosc gwiazdek do wyswietlenia >20 program wyswietla je w nieskonczonosc. Dlaczego?


#include
   
   main()
      {   
         
         int   ile, lines, i ;
         int re=10;
                  
         cout > ile;
         
         lines=ile/10;
            
         cout

xis:
Nie ustawiasz zmiennej 're' z powrotem na 10, więc sprawdzenie czy jest ona różna od 0 jest prawdziwe, bo re jest ujemne. Proponuję w zewnętrznej pętli dodać:
re=10;

(dla każdej iterazji zewnętrznej pętli 're' musi być 10, bo tyle gwiazdek za każdym razem rysujesz).

jk33:
Wydaje mi sie, ze latwiej
bedzie zamienic ta petle
do while na for

for(re=10; re>0; re++)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej