Nowe posty

Autor Wątek: Sprawdzanie czy dany plik nie jest katalogiem.  (Przeczytany 7228 razy)

labtec

  • Gość
Sprawdzanie czy dany plik nie jest katalogiem.
« dnia: 2007-05-02, 18:41:36 »
Witam piszę skrypt w bashu i mam pewien problem musze sprawdzić czy dany plik jest zwyczajny i czy nie jest katalogiem.
Może ktoś ma jakiś pomysł jak to sprawdzić ??
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Labtec

chmooreck

  • Gość
Sprawdzanie czy dany plik nie jest katalogiem.
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-05-02, 18:46:59 »
np. ls, lub stat... i pewnie jeszcze wiele, wiele więcej ;-)

ZipoKing

  • Gość
Sprawdzanie czy dany plik nie jest katalogiem.
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-05-02, 21:18:25 »
man test

labtec

  • Gość
Sprawdzanie czy dany plik nie jest katalogiem.
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-05-03, 11:33:40 »
2007-05-02 21:18:25 ZipoKing napisał:

> man test
Witam
Używałem już man test bo przeprowadzam już szereg innych testów tego natomiast że nie jest katalogiem nie moge znaleść. Z ls nie bardzo poniewarz potrzebuje odpowiedz prawda fałsz. Z ls jest jeszcze jeden problem jeżeli sprawdzany plik nosi nazwe np a to po ls muszę  go wyłapąć grepem ale  po drodze wpadna wszystkie pozostale pliki i katalogi zawierające literke a w nazwie i nici z testu.
Pozdrawia
Labtec

ZipoKing

  • Gość
Sprawdzanie czy dany plik nie jest katalogiem.
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-05-03, 15:21:17 »
2007-05-03 11:33:40 labtec napisał:

> 2007-05-02 21:18:25 ZipoKing napisał:
 >
 > > man test
 > Witam
 > Używałem już man test bo przeprowadzam już szereg innych testów tego natomiast że nie jest
 > katalogiem nie moge znaleść. Z ls nie bardzo poniewarz potrzebuje odpowiedz prawda fałsz. Z ls
 > jest jeszcze jeden problem jeżeli sprawdzany plik nosi nazwe np a to po ls muszę  go wyłapąć
 > grepem ale  po drodze wpadna wszystkie pozostale pliki i katalogi zawierające literke a w nazwie
 > i nici z testu.
 > Pozdrawia
 > Labtec  

Może używałeś man test ale za bardzo nie chciało ci się zrozumieć, co tam jest napisane. Polecam poczytać, co oznacza ! (znak wykrzyknika) przy opcjach.