Nowe posty

Autor Wątek: Debian z dyskietki - problem  (Przeczytany 3933 razy)

pingvinek

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« dnia: 2007-05-10, 15:27:30 »
Witam. Mam problem z instalacja Debiana z dyskietki. Wczesniej bezproblemowo zainstalowalem Debiana Sarge z dyskietek, ale musialem wyczyscic dysk z powodu bledu. Dyskietki niestety stracilem i zapomnialem linku do lokalizacji plikow obrazow dyskietek z Debianem Sarge. Poszperalem troche na Googlach i debian.com i znalazlem obrazy dyskietek do Debiana Etch(na ftp Debiana)! Nie zastanawiajac sie pobralem oba pliki boot.img i root.img i wypalilem je na dyskietki. Uruchomilem interfejs instalacji, ale niestety po chwili pokazalo mi... ze nie znaleziono urzadzenia partycjowalnego(czy jakos tak) i zebym sprawdzil czy dysk twardy jest prawidlowo podlaczony. No to patrze... wszystko ok, wiec instaluje dalej i nic! Znowu to samo! Czasem tez instalacja konczy sie na... uruchomieniu konsoli. No i co mam z tym robic?

Kaka

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-05-10, 18:23:59 »
To ściągnij obraz dla Sarge'a a z niego zrób upgrade do Etch'a.



BTW, próbowałeś instalować Debiana "z poziomu Windowsa"? http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=772

Lorenzo

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-05-10, 20:28:41 »
Obrazy dyskietek instalacyjnych 3.1:

http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~przyboro/other/sarge_install/

P.S. A miałem je wywalić z serwera ;-)

pingvinek

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-05-10, 21:20:39 »
Niestety, sarge nie udalo mi sie zainstalowac tak jak wczesniej, zainstalowalem tylko system bazowy(jak wybieram w base-config zeby zainstalowalo srodowisko graficzne to pokazuje sie ze blad), a bez przegladarki sie nie polapie, musze co jakis czas zerkac na forum(w tej chwili uzywam damnsmalla, mam go awaryjnie na 2 plytach od kolegi) zeby zaktualizowac na Etch'a. A windowsa nie posiadam. Sprobuje jeszcze raz, jakby instalacja sie udala dam znac.

pingvinek

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-05-10, 22:56:59 »
Zapomnialem jeszcze wspomniec o komunikacie(tam chyba bylo tak napisane nie moge powiedziec dokladnie) ze kernel systemu ktory instaluje nie zgadza sie z tym w archiwum(repozytorium?) i zebym przerwal instalacje i zainstalowal nowa wersje Debiana, ktorej jak juz wspomnialem zainstalowac nie moge. Zapisze ten komunikat na kartce i podam.

pingvinek

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-05-11, 13:19:57 »
No kernel modules were found(dalej nie spisywalem bo to niepotrzebne chyba). No i sciagnalem jeszcze raz Etch'a i... pojawia sie to samo. Co robic? Chce jeszcze miec swojego Debiana!

Kaka

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-05-11, 13:26:04 »
Nie chce mi się jeszcze raz analizować całego tematu, ale czy próbowałeś: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=772 ?

pingvinek

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-05-11, 14:46:52 »
Niestety nie posiadam Windowsa.

Lorenzo

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-05-11, 14:58:08 »
Napisałeś, że zainstalowałeś base-system sarge'a.
Więc zrób z niego upgrade do etcha.

I napisz konkretnie co robiłes i co chcesz uzyskać.

pingvinek

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-05-11, 18:05:49 »
Ok, po wielu probach udalo mi sie zainstalowac Sarge i zrobic dist-upgrade do Etch'a(to chcialem uzyskac), sciagnalem xorga z repozytorium, ale jest napisane ze nie moze wykryc monitora z powodu niewlasciwej konfiguracji. Jak moge skonfigurowac xorg poprawnie?

Kaka

  • Gość

pingvinek

  • Gość
Debian z dyskietki - problem
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-05-12, 15:08:38 »
Ok, skonfigurowalem xorga, ale pojawia sie komunikat, ktory w przetlumaczeniu przypomina:
System okien X
BLAD:Nie wykryto monitora.
Wykryto monitor(y), ale zaden z nich nie jest poprawnie skonfigurowany(ustawiony?).

Nie mozna zaladowac GNOME