Nowe posty

Autor Wątek: kolejna sprawa  (Przeczytany 3939 razy)

[pl]ice

  • Gość
kolejna sprawa
« dnia: 2005-07-28, 15:04:44 »
cze,
  szukam na gwalt jakiegos prog. ktory moze monitorowac na proxy komputerze bandwith jednego z wielu ip, ktore sa tamtendy przekierowane. probowalem iptraf, ipfm, natmonitor, ale nie moge odizolowac bandwith do jednego ip.
  moze mi ktos pomoc? nie jestem pewien co jest dokladnie zainstalowane na kompie; wiem ze siedzi pod aurox.
dzieki!

Maciek_Rutecki

  • Gość
kolejna sprawa
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-07-28, 15:15:34 »
2005-07-28 15:04:44 [pl]ice napisał:

> cze,
 >   szukam na gwalt jakiegos prog. ktory moze monitorowac na proxy komputerze bandwith jednego z
 > wielu ip, ktore sa tamtendy przekierowane. probowalem iptraf, ipfm, natmonitor, ale nie moge
 > odizolowac bandwith do jednego ip.
 >   moze mi ktos pomoc? nie jestem pewien co jest dokladnie zainstalowane na kompie; wiem ze
 > siedzi pod aurox.
 > dzieki!

Co rozumiesz pod pojęciem \\"bandwith\\"? Zawsze wydawało mi się, że jest to wartość stała :P

[pl]ice

  • Gość
kolejna sprawa
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-07-28, 15:31:28 »
2005-07-28 15:15:34 Maciek_Rutecki napisał:

> 2005-07-28 15:04:44 [pl]ice napisał:
 >
 > > cze,
 >  >   szukam na gwalt jakiegos prog. ktory moze monitorowac na proxy komputerze bandwith
 > jednego z
 >  > wielu ip, ktore sa tamtendy przekierowane. probowalem iptraf, ipfm, natmonitor, ale nie
 > moge
 >  > odizolowac bandwith do jednego ip.
 >  >   moze mi ktos pomoc? nie jestem pewien co jest dokladnie zainstalowane na kompie; wiem
 > ze
 >  > siedzi pod aurox.
 >  > dzieki!
 >
 > Co rozumiesz pod pojęciem \\"bandwith\\"? Zawsze wydawało mi się, że jest to wartość
 > stała :P
 >

sorry :)

jesli, zlacze jest dzielone dynamicznie na wielu uzytkownikow, z max. 256 download; to potrzebuje na gwalt sprawdzic przepustowosc(up/down) jednego uzytkownika. i.e. ile on uzywa swojego zlacza w danej chwili. musze to tez logowac.
dzieki.

Maciek_Rutecki

  • Gość
kolejna sprawa
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-07-28, 17:03:21 »
2005-07-28 15:31:28 [pl]ice napisał:

> 2005-07-28 15:15:34 Maciek_Rutecki napisał:
 >
 > > 2005-07-28 15:04:44 [pl]ice napisał:
 >  >
 >  > > cze,
 >  >  >   szukam na gwalt jakiegos prog. ktory moze monitorowac na proxy komputerze
 > bandwith
 >  > jednego z
 >  >  > wielu ip, ktore sa tamtendy przekierowane. probowalem iptraf, ipfm, natmonitor, ale
 > nie
 >  > moge
 >  >  > odizolowac bandwith do jednego ip.
 >  >  >   moze mi ktos pomoc? nie jestem pewien co jest dokladnie zainstalowane na kompie;
 > wiem
 >  > ze
 >  >  > siedzi pod aurox.
 >  >  > dzieki!
 >  >
 >  > Co rozumiesz pod pojęciem \\"bandwith\\"? Zawsze wydawało mi się, że jest to
 > wartość
 >  > stała :P
 >  >
 >
 > sorry :)
 >
 > jesli, zlacze jest dzielone dynamicznie na wielu uzytkownikow, z max. 256 download; to
 > potrzebuje na gwalt sprawdzic przepustowosc(up/down) jednego uzytkownika. i.e. ile on uzywa
 > swojego zlacza w danej chwili. musze to tez logowac.
 > dzieki.
 >


Nigdy takiego czegoś nie robiłem, ale probowałeś tego:

http://lstat.sourceforge.net/

Opis konfiguracji znajduje się także w FAQ na stronie:

http://sp9wun.republika.pl/linux/shaperd_cbq.html

--
Maciek

nic12

  • Gość
kolejna sprawa
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-07-28, 13:57:29 »
to z root dziala i daje nie wiem co jak zorbic zeby wszystko bylo graficzne a nie sam txt widzialem zdjecia i wygladal podobnie do win jak to zoribc?

Lorenzo

  • Gość
kolejna sprawa
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-07-28, 14:21:01 »
2005-07-28 13:57:29 nic12 napisał:

> to z root dziala i daje nie wiem co jak zorbic zeby wszystko bylo graficzne a nie sam txt
 > widzialem zdjecia i wygladal podobnie do win jak to zoribc?

;-/

Na tym forum jest pełno postów o tym.

Ale jeśli tylko zainstalowałeś iksy to odpala sie je poleceniem
startx

Nastepne wskazówki bedziesz musiał poszukać na forum i w googlach bo omijałem mdka z daleka. Ale jak ci się uda odpalić ixy to jest w nich pełno narzędzi konfiguracyjnych. Ale najlepszego linuxconfa z RH7 nie spotkałem nigdzie indziej :-(.

Pozdro i miłego odkrywania

Maciek_Rutecki

  • Gość
kolejna sprawa
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-28, 15:12:49 »
2005-07-28 13:57:29 nic12 napisał:

> to z root dziala i daje nie wiem co jak zorbic zeby wszystko bylo graficzne a nie sam txt
 > widzialem zdjecia i wygladal podobnie do win jak to zoribc?

Nazywaj sensownie tytułu postów.

Uruchamianie Xów jako root nie jest dobrym pomysłem.

--
Maciek

Xax79

  • Gość
kolejna sprawa
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-07-28, 16:42:40 »
2005-07-28 13:57:29 nic12 napisał:

> to z root dziala i daje nie wiem co jak zorbic zeby wszystko bylo graficzne a nie sam txt
 > widzialem zdjecia i wygladal podobnie do win jak to zoribc?

Co za piekna forma wypowidzi, calkowicie nie po naszemu a przy tym mniej wiecej wiadomo o co chodzi.